Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206 - Spojka??


tomyk

Recommended Posts

Zdravicko,

mam takovy problem. Nejak me v aute prestalo jit radit rychlosti. Resp. pri vypnutem motoru to jde, po nastartovani je to horsi....

Mam dve podezreni - komplet spojka nebo spojkove lanko. Tady tato neprijemnost se me stala po vcerejsi bource, kdyz jsem vletel do mensiho jezirka na silnici. Nevim jestli to ma s timto spojitost. Ale zajimalo by me, jestli je v motore 206 neco z oranzovaho plastu? Protoze jsem pri otevreni kapoty nasel kousek, jak se tavil u prvni lambdy:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Já měnil spojku taky kolem 50 000. :) Zkus nejdřív vyměnit převodový olej. Je to levnější a jednodušší, než hned měnit spojku. Když to nepomůže, tak holt budeš muset do servisu, ať se na to podívají.

nechcem sa do toho miešať a moc tomu nerozumim ale moja laicka otazka je že keby odide spojka tak sa nedaju radiť žiadne rýchlosti nie??? a pokial viem tak spojka služi vlastne na odelenie hriadela od prevodovky(laicky povedane) čiže keby odide spojka tak sa podla mňa ani nerozbheneš pekne plinulo a ani by ti po zošlapnuti pedalu nepadli otačky motora na volnobežne...alebo sa pletiem???

inak aby som nepísal uplne len :xvul tak mám tiež problem ale nie tvali aj to iba niekedy že mi nejde niekedy hýbať fofrpakou(riadiaca paka) proste ked chcem preradiť tak nejde rýchlosť vyradiť a ked sa nasilu vyradi tak nejde hodiť ian rýchlosť a nejde dokonca ani s pakou hýbať doprava do lava ked je v neutrali všetko ide iba nasilu a bojim sa vtedy že niečo ulomim....ale ked sa nasilu zaradi rýchlosť tak to nesprevadza žiadny zvuk podobny nezošlapnutej spojke a pri uvolňovani spojkoveho pedalu sa pekne plynulo motor dostava do daných otačok.....bude chyba len v zlom oleji alebo v niečom inom....pretože auto ma najazdene 170 000km a prevodovi olej je písany že dalšia vymena má byť pri 200 000km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: dragan

Zdravím! Mám ten samý problém. Po vlítnutí do velké vody mě jde taky špatně řadit. Vše jsem promazal, ale dělá to pořád. Dívali jsme se, jestli není něco ohnuté, ale vše se zdá být dobré. Kdyby jsi na něco přišel, dej vědět

S jakym autem presne? Ja mam CC, takze predpokladam, ze ta kastle bude trosku mekci nez normal. Ale fakt netusim co tim. Asi se stavim do servisu....

btw jak je to dlouho co to to auto dela?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 206, 1,2 a začalo to dělat, jak jsem vyjel z té vody. Stalo se to při těch povodních, zhruba to je tak necelý měsíc. Nedělá to pořád, chvíli to jde normálně a z toho tam tu rychlost nemůžu dostat. Předtím řazení v pohodě. Spojka neprokluzuje,rozjezd normální, tam bych ten problém neviděl. Nevím, co by to mohlo dělat. Jestli se nemohlo něco stát v převodovce, jak jsem vjel do té vody, tak mě to hrozně zpomalilo. Na druhou stranu, když brzdíš, tak by to mělo být to samo, i když nemusí. Ještě, když řadím bez spojky(samozřejmě při vypnutém motoru) tak to řadí dobře. Nevím, co s tím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak to vypada, bude to asi spojka. Mam totiz pocit ze se to zhorsuje (lehce) a uz perkrat me pri dojizdeni a vyslapnuti spojky chciplo auto. Auto ma sice potvrzenych 50 000km, ale prece jen ta spojka ma 8 let a jizdni styl 8 let 10 km denne po meste asi taky nebude pro spojku ok. Bylo to videt na uz brzdach....

No nic, tak udelam spojku. Sada je za 2600 a neco za pracu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte. Neviem, kam by som mal svoju otázku zaradiť, ale podľa príznakov zrejme sem.

Takže, moja otázka smeruje na nasledujúcu situáciu:

Všimol som si, že niekde od motorovej časti vozidla ide pri zaradenom neutrále taký zvláštny zvuk, akoby tam niečo vibrovalo - ten zvuk nie je stopercentne výrazný a treba sa započúvať do chodu, ale pozornému majiteľovi auta to neujde. Ak na neutrále vytlačím spojku, zvuk zmizne. Rovnako zvuk nepočuť pri zaradenej rýchlosti. Na jazdných vlastnostiach sa to zatiaľ neprejavilo. Ani pri radení rýchlostí.

Stretol sa s takým niečim už niekto?:myslim

Ide o r.v.2004, 1.4 benzín, 115 000 km.

Ďakujem, za akúkoľvek radu a nápad budem vďačný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Tak se přidám ke spojkařům. Nedávno jsem při volnoběšhu sylšel nějaké šelestění, při vyšlápnutí spojky to přestalo. Teď když mám volnoběh tak to chrčí a hrčí a když sešlápnu spojku, tak to s přerušením hrčí dále. Při přeřazování to taky chrčí. Řazení jde normálně, nezadrhává.

Je to spojkou nebo to může být i převodovka převodovka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: mmmb

Tak se přidám ke spojkařům. Nedávno jsem při volnoběšhu sylšel nějaké šelestění, při vyšlápnutí spojky to přestalo. Teď když mám volnoběh tak to chrčí a hrčí a když sešlápnu spojku, tak to s přerušením hrčí dále. Při přeřazování to taky chrčí. Řazení jde normálně, nezadrhává.

Je to spojkou nebo to může být i převodovka převodovka?

Tak včera to začalo pískat a na po 5x sešlápnutí spojky zatuhl pedál a nejde zařadit při nastartovaném motoru. když motor vypnu tak jde řadit cokoli. Ale padál zůstal zamáčklý napůl cesty.

[upravil dne 30.7.2010 mmmb]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Existujuci

Ked je zodrata lamela,tak spojka šmíka. Ked je špatne mekano,nejdu radit rychlosti pocas nastartovaneho motora a pedal spojky je dost tvrdy.Ked je spatne lozisko,zle sa radia rychlosti a spravidla aj pocut piskanie pri nezoslapnutej alebo aj zoslapnutej spojke.Moze byt este aj hydraulika bez naplne,to by ale pedal spojky siel polovicu svojej drahy naprazdno(alebo by bol nizsie ako brzdovy pedal) .

Takže to asi bude přítlačný kotouč s talířovou pružinou. Dá se to ještě nějak rozchodit na dojezd do servisu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NAŠEL JSEM TOTO, ALE NEVÍM JESTLI OT ZKOUŠET?

Původně zaslal: ohzyd

no da sa jazdit aj bez spojky,nemusis ist na jednej rychlosti celu cestu,das jednicku,nastartujes,rozbehne sa to,potiahnes paku do neutralu,jemne ju tlacis do dvojky,padne ti tam a zasa dookola az do 5.horsie je to ked podradujes,musis slapat na plyn,ked mas neutral,aby si dostal auto do otacok a mohol zaradit nizsi stupen...ja som takto siel do servisu,ked mi to jeblo a docela pohodicka,len na semaforoch,alebo v kolonach je to o nervy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dnes mi to uz tiez odislo.. cestou z domu bolo vsetko v pohode, no ked som vychadzal na hlavnu tak uz nesla zaradit dvojka, dal som trojku.. kym som dosiel na pohreb a vracal sa domov, tak som uz radil medziplynom a pred domom som uz jednotku musel zaradit tak ze som vypol motor, zaradil, nastartoval a tak vosiel do garaze.. do servisu som dohodnuty na pondelok rano..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...