Jump to content

Joe67

User
 • Content Count

  83
 • Joined

 • Last visited

  Never

About Joe67

 • ID člena
  14274
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 1. Neviem. V servise na diagnostike to vyhodnotili na cievku, ktorá nesprávne pracovala. Následne som dosť pojazdil po Slovensku, auto i pár dní na horách pod 20 cm snehu stálo, žiadne komplikácie. Až teraz. Pri plus 6. Auto za studena nijak nedusím, ani nevytáčam. Stalo sa to pri kľudnej jazde jemne nad 2 000 otáčok. Ešte doplním, že auto má najazdených takmer 127 000 km. [upravil dne 7.1.2012 14:32 od Joe67]
 2. Ach, ozaj, utekal som preč 1.4 benzín, 8V, r.v. 06/2004. Teraz po vychladnutí úplne v pohode jazda.
 3. Dobrý deň, tak ma moja 206tka opäť nesklamala a je tu ďalší problém A teraz vážne V decembri sa mi pri jednom studenom štarte stalo, že som vyrazil a po prejdení asi 500 metrov sa rozblikala kontrolka motora a s autom začalo čím ďalej, tým viac triasť na voľnobehu a i za jazdy na rýchlosti auto akoby nemalo bežný výkon a malo zvláštny zvuk. Následne po vychladnutí auta sa to neobjavilo. Bol som však v servise na diagnostiku, vymenili mi cievku. Sviečky mám tiež nedávno menené. Rovnako i kladku. Následne som pojazdil cca 800 kilometrov a nič sa nedialo, až do dnešného rána, keď sa to stalo opäť. Nejaké nápady, prosím?
 4. Tak sa mi to podarilo lokalizovať, ide to od klinového remeňa. Bol menený pred 8 000 km, aj s kladkou. Stačí to prestriekať WD?
 5. Dobrý deň, mám taký problém. Uvediem modelovú situáciu. Jazdím každý večer zhruba o rovnakom čase. Vždy, keď sadnem do auta, prvých pár kilometrov mi ide od motorovej časti alebo od prevodovky hluk, akoby som mi zle mazalo a škripoce to. Čím rýchlejšie idem, tým je škripot zvučnejší, hlavne pri zaradenej rýchlosti a pridávaní. Po pár kilometroch (5 - 6, resp. po 5 - 6 minútach) zvuky ustanú a je ticho. Auto ide normálne. Hladinu oleja som kontroloval mechanicky, všetko vyzerá byť v poriadku. Ak idem autom a sadnem si do neho napríklad po 3 hodinách, žiadne zvuky po vyrazení nie sú. Ďakujem za každú radu. [upravil dne 17.8.2011 od Joe67] [upravil dne 17.8.2011 od Joe67]
 6. Fakt neviem, v čom by to mohlo viaznúť a čo môže spôsobovať takúto vôľu vo volante. Okrem ramena mi vtedy vymenili aj pravú poloos. Žeby?
 7. Ďakujem za tip, len si nie som istý, či to sedí aj na to, čo som popísal nižšie. Totižto, túto tému som založil dávnejšie a dnes som do nej prispel opäť, lebo situácia sa trochu zmenila.
 8. Alebo tak mi napadá - nemôže to byť axiálne tiahlo riadenia na pravej (spolujazdcovej) strane, keďže volant je doprava?
 9. Tak som zistil, v čom bola chyba. Rameno mi síce vymenili, avšak bolo od výroby vadné a v rámci reklamácie mi tam dali už poriadne, takže mi už volant nebehal podľa toho, či pridávam, nepridávam alebo brzdím. Bol som na geometrii, mesiac aj niečo bol kľud. Lenže. Tentoraz sa mi volant opäť vychýlil, opäť do pravej strany. Teraz je jednoducho vychýlený, nemá na to vplyv, či pridám alebo brzdím. Auto ide rovno, ale volant je vychýlený. Ako je to možné? Nemôže mať na to vplyv napr. zadná náprava, ktorej hodnoty geometrie nie sú úplne v norme, ale bolo mi povedané, že to sa na P206 nenastavuje? [upravil dne 29.7.2011 od Joe67]
 10. Bol som sa ešte raz previesť a vyslovene som sa zameral na vracanie sa volantu do roviny a z oboch strán je to rovnaké a v poriadku. Idem budúci týždeň na v podstate \"reklamáciu\", takže mu dám ešte šancu Verím, že si dá tentoraz záležať. Ďakujem za rady, ak by sa to nezlepšilo, ozvem sa. Prajem pekný večer.
 11. Pochybujem, že by to boli ložiská, keďže som predvčerom menil horné uchytenia tlmičov a mechanici by si to nevšimli. Bol som sa teraz previesť autom a volant sa vracia, takže upresňujem svoje tvrdenie - bolo to len pocitové. Jediné, čo je pravda, volant je mierne vychýlený doprava. Pri geometrii tam nejakú tyč mechanik dával, no keď som mu volal, že volant je krivo, tak povedal \"to doladíme\", takže som mal pocit, akoby si bol vedomý, že to odflákol... [upravil dne 30.4.2011 19:16 Joe67]
 12. To neviem, nebol som pri samotnej oprave. Faktom však je, že pred výmenou ramena s čapom bolo všetko v poriadku. To, čo som načrtol ako možnosť, som našiel na Opel fóre. Ešte, aby som upresnil, čo som myslel pod tým, že sa nevráti úplne do pôvodnej polohy - ten rozdiel nie je veľký, pár milimetrov alebo sa mi to len jednoducho zdá preto, že volant nejde úplne do roviny a pocitovo to vnímam tak, že sa úplne nevráti. Som tak trošku puntičkár Mohla by byť i chyba, že jednoducho sa to na geometrii odfláklo a nastavilo sa to s volantom, ktorý nebol zrovnaný do roviny, ale mierne, no dostatočne vpravo? [upravil dne 30.4.2011 16:40 Joe67] [upravil dne 30.4.2011 16:51 Joe67] [upravil dne 30.4.2011 16:57 Joe67]
 13. Dobrý deň. Cez týždeň mi v servise menili ľavé rameno s guľovým čapom. Následne som si dal spraviť geometriu, pretože volant bol vpravo. Následne som vyrazil na diaľnicu a všimol som si dve veci. 1. Volant je mierne vpravo (zrejme nesprávne upevnenie volantu pri geometrii, v pondelok idem opätovne v rámci reklamácii na geometriu) 2. Volant pri zatočení doprava sa nevráti úplne do pôvodnej polohy, až po zabočení vľavo alebo po dlhšej trase rovno. Môže to byť tým, že mechanik pri výmene ramena a guľového čapu nenastavil na podvozku volant na nulu a tým pádom je mierne doprava s tým, že sa deje, čo som popísal? Ak na diaľnici pustím volant, auto ide pekne rovno, neťahá ma do strán, v riadení nie sú žiadne kopance, ani žiadne iné nešváry. Zaujíma ma predovšetkým odpoveď na druhú otázku. Ďakujem veľmi pekne.
 14. Dnes som bol v servise, prezreli sme celý podvozok, tyčky, čapy, úchyty, výfuk, plasty na podvozku, atď., ale nič sa neukázalo, našli sme len jedno opotrebované ložisko, ale to nebude ono. Náš tip bol ešte možný klinec v pneumatike, ale ani to sa nepotvrdilo. Pár kamienkov v pneumatikách mám, dôkladne sa budú čistiť v nasledujúcich dňoch. Dám vedieť, či sa to vyriešilo.
×
×
 • Create New...