Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna brzdových destiček? Horor!


peugeot09

Recommended Posts

Ahoj. Vlastním P206 1.4 8V, auto má brzdový systém Bosch. Destičky jsem měl připravené už delší dobu, ale až po včerejší ostřejší jízdě, kdy už bylo cítit, že destičky mají to nejlepší za sebou jsem se dnes rozhodl pro výměnu.

Zkrátím to. Po povolení šroubu a odendání třmenu nahoru jsem vyndal destičky původní a nasadil nové. Chtěl jsem třmen dát zpátky dolů a zašroubovat ho zpět, ale původní destičky byly bohužel tak sjeté, že ve třmenu (mezi pístkem a tou druhou částí) chybí skoro centimetr místa k tomu, aby se mohl třmen bez problému nasadit přes nové destičky. Zkoušel jsem ten pístek trochu zasunout dovnitř, ale ani o milimetr jsem s ním nehnul.

Neví někdo co s tím? :(

[upravil dne 11/6/10 peugeot09]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stolárskou zvierkou to ide výborne. Treba zabezpečiť aby tlačila na piestik rovnomerne čím sa zabráni vzpriečeniu piestika.

Plastová určite nebude stačiť. Niekedy som to robil i nastavovacími kliešťami (blicky) a treba dosť silne tlačiť. Navyše valček sa vracia pomerne pomaly lebo ním vytláčaš kvapalinu malou dierkou späť do nádržky.

[upravil dne 6/6/10 pastorek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, takže něco na tenhle způsob: http://www.naradionline.cz/zbozi/truhlarska-sroubovaci-sverka-fsz-300mm-2ks.html

Takže rotující přítlačnou částí té svěrky budu působit přímo na pístek a tou druhou to zaháknu za zadní část pístku? Omlouvám se za blbou otázku, ale ještě nikdy jsem tohle nedělal. :mad:

Jakmile teda ten pístek zatlačí, vrátí se pak zpátky do svojí původní polohy, nebo zůstane v té poloze, do které ho svěrkou stlačím? Pokud by se vrátil, tak si nedokážu představit, jak bych ten třmen pak dal přes destičky.

A aby toho nebylo málo, tak bych měl ještě jednu otázku. Ten systém Bosch má uchycení přes pitomé sponky, nebo jak to nazvat a docela dost dlouho mi trvalo, než jsem tam dvě destičky nacpal a i to bylo spíš dílem náhody a hrubé síly. Neexistuje nějaký fígl, díky kterému by se tam ta destička dala dát nějak rychleji a jednoduššeji? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked budes zatlacat piestiky, tak si najprv otvor nadrzku na brzdovu kvapalinu a je dobre mat niekoho, kto si sleduje hladinu, aby ti to nevytieklo von (je to humus :D) ... injekcnou striekackou potom vybrat prebytocnu brzdovku, po vymene platniciek to preslapat, trocha zajazdit, skontrolovat stav kvapaliny ;)

Inak ano, napr taka zvierka, bohato staci aj hrubsi kus pasoviny a stredom skrutka a navarena matica, tam mozes pekne zaberat klucom a ide to lahko ;)... pripadne to nasad na miesto bez platnicky a drevenou nasadou z kladiva (alebo niecoho) zapac o brzdovy kotuc a pistik ti vbehne dovnutra... je plno moznosti, hlavne aby nesiel moc z tuha, na 306 som ho zatlacil palcami:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šroubovák jsem použil ten nejsilnější, co mám (resp. co jsem měl) a rupnul. S tím pístkem jsem ani o milimetr nepohnul a to bych řekl, že mám v rukách docela sílu. :(

Asi zkusím to páčidlo, ale stejně myslím, že s tím nepohnu. Pístek se netvářil, že by chtěl nějak spolupracovat. :bacha

Na to nandavání nových destiček nemáte nějaký fígl? Dvě destičky jsem nandaval skoro hodinu. :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

peugeot09: otvor si nadobu na brzdovku, potom tlac, ako to chces stlacit ked to nema kam ist ... ale ak si o piestik zlomik skutkovac, tak byt tebou vyberiem to uplne, pozriem manzety, pripadne si ich uz repasni (nestoja moc penazi, oplati sa to viac ako pridret brzdy ;))...

foxo: skor to bolo dobrou udrzbou a vsetko bolo cerstve :D ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc chlapi, já vás nemít, tak bych ani neměl šanci si ty pitomý destičky sám vyměnit. Je to ostuda, to souhlasím, ale všechno je holt jednou poprvé. :mad::super

Zítra k večeru se na to vrhnu a prostě ty destičky vyměním a kdybych při tom měl položit život za vlast. :roll:D

Ty sponky, které uchycují destičky jsou asi předpokládám nezbytně nutné...ale nešlo by to přece jenom bez nich? :myslim

[upravil dne 6/6/10 peugeot09]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...