MichalTalbot Odesláno 18. březen 2010 Odesláno 18. březen 2010 Ahoj všem, tuto sobotu se pojede další protestní jízda. Jejím účelem není někoho omezovat, nebo si násilnou formou vynucovat možnost \"jezdit jako prase\", ale pouze upozornit magistrát na to, že nelze dělat opatření ve prospěch určitých skupin lidí na úkor jiné skupiny lidí - v tomto případě motoristů. Jízda autem není zločin nebo něco, co by se mělo potlačovat, proto všichni kdo chcete vyjádřit souhlas přijeďte: http://www.ovce.eu/2010/03/pristi-protestni-jizda-20-3-2010/ Pojede se pomalu a tak, aby nikdo nezúčastněný nebyl akcí omezován, dále budou z akce vyloučena vozidla nesplňující svým technickým stavem platné předpisy. Citovat
Medvěd Odesláno 18. březen 2010 Odesláno 18. březen 2010 Vím o tom, ale tentokrát beze mě. [upravil dne 18/3/2010 Medvěd] Citovat
ozzy56 Odesláno 18. březen 2010 Odesláno 18. březen 2010 ,,nelze dělat opatření ve prospěch určitých lidí na úkor jiné skupiny lidí\'\' myslíš si,že to lze i jinak?? Citovat
MichalTalbot Odesláno 18. březen 2010 Autor Odesláno 18. březen 2010 No když se nebude městskej rozpočet neustále tunelovat stylem Open Card, tak se bude rozhodně líp hledat kompromis přijatelný pro obě strany, například vybudování protihlukových clon namísto nesmyslného nařízení 50km/h na magistrále. Nebo pruhy pro autobusy, to je třeba taková zhovadilost... totálně to ucpává všechny přilehlé křižovatky a jen to dopravu komplikuje, je to jednostranné zvýhodnění hromadné dopravy a město tím nutí řidiče aut, aby přesedli do MHD. Proč ale teda město nemotivuje lidi jinak? Třeba větším počtem spojů, aby ty stávající nebyly přecpaný k prasknutí, zlepšením komfortu na zastávkách a přímo v MHD? Za ty rozkradený peníze by se toho dalo udělat spoustu, vč.třeba lepší výchovy a motivace řidičů MHD, aby byli k pasažérům ohleduplnější. Jenže ono je mnohem jednodušší peníze narvat do vlastní kapsy a pak rozestavět cedule 50km/h a ještě vybírat na pokutách. A právě proti tomuhle lemplovskému přístupu magistrátu se touto nenásilnou formou protestuje. Citovat
Medvěd Odesláno 18. březen 2010 Odesláno 18. březen 2010 Ač s protestem proti nesmyslným 50tkám souhlasím (kdybych neočekával návštěvu určitě bys mě v koloně potkal), troufám si s některými Tvými narážkami nesouhlasit. Jedná se hlavně o \"nesmyslnosti\" pruhů pro MHD - to je přece úplně normální a běžný jev. MHD - ať chceš nebo ne - převáží určitě víc pasažérů v jednom vozidle než běžné osobní auto (odhadem 30x) a pokud jí chce magistrát podporovat, má na kroky vedoucí k plynulosti hromadné přepravy určitě právo. Byť jsem často uvězněn v koloně a pod vousy brblám, že vedle je zcela průjezdný pruh pro BUS (konkrétně třeba Holešovičky), chápu, že má-li doprava fungovat podle nějakých jízdních řádů, není jiný způsob jak se kýženému výsledku co nejvíc přiblížit. Větší počet spojů znamená minimálně to, že je někdo musí zaplatit = koupit busy, zaplatit řidiče, zaplatit ostatní náklady - kolik bychom ještě měli vytáhnout na podporu DP (každý z nás), aby taková legranda mohla fungovat? Kdo by zaplatil novější autobusy, když je stanoven strop jízdného a jeho zvýšení by bylo určitě neprůchodné (už teď mi jízdenka za 26,- Kč nepřijde levná a i to je někdy důvod, proč raději jedu autem). Kdybys četl různé informace o MHD v Praze, zjistil bys, že už dnes je ve špičce nasazeno tolik vozů, že Praha více není schopná reálně pojmout - zkus se třeba postavit kolem 16 hodiny na I. P. Pavlova nebo na Letenské náměstí a uvidíš, že tramvaje projíždějí opravdu co semafor. Podle mě je třeba bojovat proti nesmyslným rozhodnutím bez rozumného výsledku (snížení pruhů v Legerce, které zapříčinilo pouze prodloužení kolon a zatížení vedlejších komunikací na Praze 4 nebo momentálně propírané zpomalení dopravy na rychlostních komunikacích), ale rozumné důvody omezení by měly být vyslyšeny. Citovat
kujon106 Odesláno 18. březen 2010 Odesláno 18. březen 2010 Četl jsem na dfensu. Bohužel do prahy daleko, jinak bych se zůčastnil. Citovat
peugeot09 Odesláno 18. březen 2010 Odesláno 18. březen 2010 Předně si uvědomte, že na některých místech se ani tou padesátkou jet nedá, jinak riskujete ztrátu kola, dojebání podvozku... Proč radši neprotestujete za opravu důležitých pozemních komunikací? Myslím, že by to bylo ku prospěchu mnohem více lidí a dost by se jich k takovému prostetu přidalo. Úplně nejlepším řešením je dát třicítku nebo značku upozorňující na nerovnosti na úplně dojebaných úsecích. Za to bych vážně zabíjel. [upravil dne 18/3/10 peugeot09] Citovat
MichalTalbot Odesláno 18. březen 2010 Autor Odesláno 18. březen 2010 Medvěd: ale ty peníze se nemusí tahat z lidí, stačilo by, kdyby vyšší úředníci na magistrátu tolik nekradli - zjednodušeně řečeno. Bylo by třeba na to, aby se obchvat kolem Prahy dokončil dřív, aby se opravily poškozené komunikace jak píše peugeot09, atd. V konečném důsledku se zlodějina, zbytečný nadbytek úředníků a nesmyslné kroky nasměrované korupcí, projeví v tom, že se mezi sebou dohadují motoristé, obyvatelé domů, cyklisté a úředník se směje jak se chytře zbavil Černého Petra. Každý by měl pochopit kde je pravá příčina, nejde o dílčí problémy typu: nejdřív nedomyšlená absolutní přednost chodců, následné zjištění, že tramvaj nemůže dávat přednost na každém přechodu, následně vybrušování přechodů, aby se pak zjistilo, že je to nebezpečné, protože lidi jsou po desetiletí na ty přechody zvyklí, takže se přechody obnovují a mezi první a druhý pruh se napíše \"Pozor tramvaj!\" a nakonec se udělají umělé odpočívací ostrůvky, kterým se auta musí vyhýbat a tak se zlikviduje několik parkovacích míst... to vše je totální mrhání našimi penězi, které by se daly použít jinak, jde o to, že úředníkům se musí dát najevo, že takhle to prostě vést nemůžou, že nejsme ovce, který budou tupě přijímat všechny rozkazy a nařízení, ale že chceme za naše peníze odpovídající řešení, když tohle všichni pochopí (motoristi, cyklisti a pěší) tak můžeme proti zkorumpovaným úředníkům vystupovat jednotně a ne se dohadovat mezi sebou, vytvářet weby proti autům (Auto-Mat), apod. [upravil dne 18/3/10 MichalTalbot] Citovat
peugeot09 Odesláno 18. březen 2010 Odesláno 18. březen 2010 Takže co navrhuješ kromě jízdy pár desítek aut z bodu A do bodu B? Citovat
ozzy56 Odesláno 18. březen 2010 Odesláno 18. březen 2010 Původně zaslal: MichalTalbot Medvěd: ale ty peníze se nemusí tahat z lidí, stačilo by, kdyby vyšší úředníci na magistrátu tolik nekradli - zjednodušeně řečeno. Bylo by třeba na to, aby se obchvat kolem Prahy dokončil dřív, aby se opravily poškozené komunikace jak píše peugeot09, atd. V konečném důsledku se zlodějina, zbytečný nadbytek úředníků a nesmyslné kroky nasměrované korupcí, projeví v tom, že se mezi sebou dohadují motoristé, obyvatelé domů, cyklisté a úředník se směje jak se chytře zbavil Černého Petra. Každý by měl pochopit kde je pravá příčina, nejde o dílčí problémy typu: nejdřív nedomyšlená absolutní přednost chodců, následné zjištění, že tramvaj nemůže dávat přednost na každém přechodu, následně vybrušování přechodů, aby se pak zjistilo, že je to nebezpečné, protože lidi jsou po desetiletí na ty přechody zvyklí, takže se přechody obnovují a mezi první a druhý pruh se napíše \"Pozor tramvaj!\" a nakonec se udělají umělé odpočívací ostrůvky, kterým se auta musí vyhýbat a tak se zlikviduje několik parkovacích míst... to vše je totální mrhání našimi penězi, které by se daly použít jinak, jde o to, že úředníkům se musí dát najevo, že takhle to prostě vést nemůžou, že nejsme ovce, který budou tupě přijímat všechny rozkazy a nařízení, ale že chceme za naše peníze odpovídající řešení, když tohle všichni pochopí (motoristi, cyklisti a pěší) tak můžeme proti zkorumpovaným úředníkům vystupovat jednotně a ne se dohadovat mezi sebou, vytvářet weby proti autům (Auto-Mat), apod. [upravil dne 18/3/10 MichalTalbot] jak chceš zajistit realizaci toho,cos napsal?? Takle slibují všichni před volbama--že se budou chovat hospodárně ,ale skutek utek--pohybuješ se v oblastí snů a přání, ale je hezké snít... [upravil dne 18/3/10 Pe.Tr] Citovat
aka Odesláno 18. březen 2010 Odesláno 18. březen 2010 opravdu veris tomu, ze jízda Prahou pár nespokojených aut bude mít za následek jakoukoli změnu? a že: že úředníkům se musí dát najevo, že takhle to prostě vést nemůžou, že nejsme ovce, který budou tupě přijímat všechny rozkazy a nařízení, ale že chceme za naše peníze odpovídající řešení, Citovat
OK406 Odesláno 18. březen 2010 Odesláno 18. březen 2010 Chce to zákon o referendu. Jinak o magistrátu v Praze se píší a točí legendy, jak se tam zachází s rozpočtem a nikdo není po trestaní!! Jinak se blíží opět volby a toto téma se jistě hodí vlebním stranám do programu a po skončení voleb bude ,,klid po pšině\" !!! Jak je možné, že ,,dříve\" se stavěli silnice a ted poslední dobou místo stavění jen hloupé a nesmyslné řeči jak ministerstva, tak různých úředníků !!!:bacha:bacha Citovat
Jenda 309 Odesláno 18. březen 2010 Odesláno 18. březen 2010 Původně zaslal: aka opravdu veris tomu, ze jízda Prahou pár nespokojených aut bude mít za následek jakoukoli změnu? a že: že úředníkům se musí dát najevo, že takhle to prostě vést nemůžou, že nejsme ovce, který budou tupě přijímat všechny rozkazy a nařízení, ale že chceme za naše peníze odpovídající řešení, Minimálně tím dají najevo nesouhlas a alespoň uptají pozornost médií, sice se asi nic nezmění, ale to že budou sedět a nadávat v hospodě nebo doma u televize jako 90% tohohle národa tím se taky nic nezmění... Citovat
Medvěd Odesláno 18. březen 2010 Odesláno 18. březen 2010 Původně zaslal: Jenda 309 Minimálně tím dají najevo nesouhlas a alespoň uptají pozornost médií, sice se asi nic nezmění, ale to že budou sedět a nadávat v hospodě nebo doma u televize jako 90% tohohle národa tím se taky nic nezmění... Souhlas - přesně z tohoto důvodu jsem se zúčastnil minulé protestní jízdy, na sobotu mám ale tentokrát jinej program Citovat
aka Odesláno 18. březen 2010 Odesláno 18. březen 2010 no ano, ale vysledek bude uplne stejny....akorat vyjedou do mesta uplne zbytecne.... Citovat
Medvěd Odesláno 18. březen 2010 Odesláno 18. březen 2010 Věřím tomu, že úplně zbytečně ne (viz. tento týden zveřejněné úvahy magistrátu nad zrušením těch úžasných 50tek) Citovat
aka Odesláno 18. březen 2010 Odesláno 18. březen 2010 A to myslíš, že je to důsledek toho, že lidi vyjížděj do ulic aniž by museli? že když tam tu 50 dali, čekali, že lidi budou nadšení? Ale nebyli, tak zvažujou zrušení? Citovat
Ferry Odesláno 18. březen 2010 Odesláno 18. březen 2010 nejlepsi mi prislo dnes v tomhle clanku vyjadreni pani Rejchertove, z nejakeho toho sdruzeni, co bojovalo za 50 na magistrale : \"My máme údaje o pět decibelů vyšší. Měřili jste v jedenáct dopoledne, to jezdí méně aut,\" podotýká Rejchrtová. I kdyby hluk v tomto místě byl 69 decibelů, pořád je to o devět více, než je limit. Snížení rychlosti podle Rejchrtové výrazně nepomohlo. viz cely clanek zde: http://zpravy.idnes.cz/mf-dnes-namerila-u-silnic-nepovoleny-hluk-vyresi-to-obchvaty-rikaji-politici-1wa-/domaci.asp?c=A100318_080121_domaci_ban Zajimave mi prijde treba to, ze se v tuhle chvili neobjevi nikdo, kdo by dal do souvislosti napr. rychlost provozu/mnozstvi emisi, o tom najednou vsichni taktne mlci. Pritom je jasne, ze pri nizsi rychlosti musim jet na nizsi rychlostni stupen s vyssimi otackami motoru, cili vyssi emise, stejny usek pojedu delsi dobu, takze opet zvyseni doby produkce emisi, ale to najednou nevadi. Hlavne, ze se dosahlo snizeni na 50 a jako bonus ziskame usek, kde se da merit a jeste z toho neco kapne do kasicky Citovat
Medvěd Odesláno 18. březen 2010 Odesláno 18. březen 2010 Původně zaslal: aka A to myslíš, že je to důsledek toho, že lidi vyjížděj do ulic aniž by museli? že když tam tu 50 dali, čekali, že lidi budou nadšení? Ale nebyli, tak zvažujou zrušení? Samozřejmě, že jsem přesvědčenej, že protesty řidičů a potažmo i dopravních odborníků k tomu přispěly. Kdyby bylo ticho po pěšině, neřešilo by se nic. O minulé akci se mluvilo ve všech médiích a teprve následně začal magistrát s organizátorem akce jednat - kdyby nebylo jeho, tak by byli nespokojení řidiči považováni za vyvrhele, kterým jde jen o možnost jezdit ve městě jako kanci (což média taky umí zařídit). Argumenty zmiňované Ferrym o emisích a spotřebě zazněly včera v TV od p. Humla (bývalý dopravní policista odejitý za to, že řekl co neměl (Mondeo ST), dnes dopravní expert) [upravil dne 18/3/2010 Medvěd] Citovat
Fusion Odesláno 18. březen 2010 Odesláno 18. březen 2010 Pan Huml má celkově zajímavý názory, samozřejmě ze své dlouhé zkušenosti v terénu, který často odporují nápadům vlády. Edit: a je jedne z mála, kterej se nebojí o tom veřejně mluvit. [upravil dne 18/3/2010 Fusion] Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.