Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vibrace volantu - záhada


amiandrew

Recommended Posts

  • O 3 týdny později...
  • O 2 týdny později...

Pridam sa...vibracie volantu su zahadou hadam pre kazdeho nie len Pezotaka. U viacerych aut som sa stretol s touto srandou. Octavie, Fabie, Volvo V50 a dokonca aj moj Žán Tristosedmán. Mne sa vibrovanie prejavuje hlavne na slovenskych cestach, v Rakusku je to o niecom uplne inom. Ono je hlavne sranda to, ze vsetci mame povymienanu polovicu auta za neskutocne prachy (minule som to pocital a uz som mohol mat Audi A6 v priemernej vybave :D ), ale zabudame na to, ze fyziku a teplotu jednoducho neokasleme. Deformacie diskov z tepla, deformacie gum z tepla, staznost a roztaznost kovu. Toto jednoducho su veci, ktore vplyvaju na to, ako sa koleso toci, aku kruznicu opisuje guma atd atd atd. Aj ja som si myslel, ze vymenou capov toto vsetko pominie...nevydalo, zas som to neokaslal. S tym bordelom na dosadacich plochach suhlasim, ale to je minimum. Kvoli vibrovaniu mi pozreli komplet napravy, riadenie, geometria sa robila taktiez...a nic. Ja si to nejak moc uz nevsimam, ale viem ze Vas to stve. Ale myslim, ze toto je vec (hlavne na starsom aute) bohuzial riesitelna tak na 50-60 percent. Vela zdaru ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak jsem prubnul rychlost nad 130km a děla mi to taky (vibrace volantu) ale asi to nebudu ani řešit určitě každy zna zakon § 18 zákona č. 361/2000 Sb. mala citace- Řidič motorového vozidla o maximální přípustné hmotnosti nejvýše 3500 kg (tedy i řidič osobního automobilu) a řidič autobusu kromě výše uvedených omezení nesmí překročit rychlost 90 km/h, na dálnici nebo silnici pro motorová vozidla 130 km/h.:papa:papa:D:D

[upravil dne 12/7/12 07:12 od daniels.cz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 7 měsíců později...

Tak, nekonecný príbeh pokracuje :D, na aute som vymenil podvozok za vyskovo nastavitelny a vibracie su spat. Teraz sa to chova inak ako predtym. Trasenie je citit od 110km/h hore pri udrziavani rychlosti a deceleracii, akonahle pridam, vibracie prestanu. Tak isto pri neutrale to vibruje. Co by to mohlo sposobovat? Ja si myslim, ze pri znizeni sa mohla \"zatlacit\" dlha poloosa do prevodovky a v tom klbe je nejaka vola. Moze to byt?

vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

zdar...mě naštvaly teď čerstvě nahozené letní alu 16".....minulý rok nové a bez problémů i když se dvakrát převažovaly....ny zimních vše v poho. Te´d jsem nahodil letní a vyvážil.....vibrovaly 120-130km/h...klasika......nové převážení jinde +- 5g a zase stejně vibrují....ale pokud auto bylo zatíženo 2 lidi a v kufru ca 100 kg tak je po vibracích a auto jede skoro bez klepnutí a pěkně sedí...

Spodní čepy i řízení minulý rok nové...silenty na ramenou nové.......když to nedělalo na zimních 15" a dělá to na letních je to stopro v těchto kolech....do těch ca.120km/h auto jede klasika bez problémů pak to začne vibrovat.....ale po zatížení přestane.....proč to ..??  Že bych hodil do kufru natvrdo dva pytle cementu...??:D:D:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na těch nových Hankookach je najeto ca. 8tis......po minulé sezoně jsem teď na jaře zadek dal na předek ale všiml jsem si  na zadku nerovnoměrného sjetí vzorku ....vnitřek pneu je ojety o 1mm více......zkusím dát ten předek zpět na zadek a uvidíme...

Ale jak píšu výše...na zimních alu 15" 195/65 auto sedí ani se nehne ....takže jedině něco s letňákama...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě že ne.....na předku mám nový spodní čepy a čepy řízení...silenty ramen ,uložení tlumičů horní a pružiny.....ale jak jsem psal...na zimních to nic nedělalo....a minulý rok nové pneu také nic......skladované byly kola na sobě ve sklepě .

Teď jsem měl ale zvedlé auto a při zjištování vůle když jsem vzal za axiální táhlo (nebylo měněno) tak je cítit lehká vůle .....je to lehce poznat když se zakejve s kolem ......je divné že ale na zimních nic nevibrovalo. Odpoledne jdu přehodit předek za zadek a uvidíme........když nic tak zajedu ještě za kámošem do třetího pneuservisu,ten má i diagnostiku na alu disky + vyměním ty tyčky řízení... no a uvidíme.....na ty axiálky bych to ale neviděl když to dělá jen a zrovna ve 120-130km/h

Když jsem ale hned napoprvé po minulém roce  nahodil letní alu bez vyvážení na auto stylem zadek na předek tak to vibrovalo a to dost....poté na vyvažovačce ukázalo zadek 20+15g.....předek(původní zadek) 5+5g...........vyváženo opětovně jinde na 0.........všude změna oproti původnímu servisu ca.5g na předku............no a vibrovalo zas kolem 120,130 km/h........naložené auto ale nevibruje vůbec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Upraveno uživatelem celda1970
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pak jeste by mohla byt spatna geometrie. Predpokladam, ze zimni gumy mas plechy a letni jsou hliniky. Ty jsou od dost tezsi a jakakoliv nevyvazenost se na nich projevi vice, nez na tech plechovych. Mam to na aute taky tak. Vlastne proto uz ani hlinikova kola nepouzivam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...