Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kde nakupujete krmivo pro svého pejska?


BOSSCZ

Recommended Posts

Kupujeme Proplan, ale chystám se přejít na jinou značku. Zapomněl jsem, jak se jmenuje -má ve znaku javorový list a vím o prodejně, kde je mají. Cenově jsou o proti Proplanu o polovinu levnější. Kvalita srovnatelná, pokud se to dá u granulí nějak říci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme mopse. Každý nadáva jak jsou choulostivý. Alergický na kde co . Veta potřeboval jen jednou- to ho chtěla zabít stafordka, ale hlavu nerozkousla. Musel jsem léčit oči a tak. Jinak žere vše od banánů přes česnek po papriky, maso a kosti bez potíží. Granule bere jako trest ,ale nechce se mi vařit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem psovi kupoval Acanu, na doporučení od kamaráda chovatele. Sice dražší, ale pes to dlabal bez problémů, měl potom krásnou srst. Jednou jsem zkusil koupit jiný a pes byl z toho nafouknutý jako mičuda takže jsem se zase vrátil k Acaně. Bejvalka mu teď kupuje ty sračky z obchoďáků, psovi to sice chutná, ale původně černý labrador z toho má teď chudák lehce zrzavý melír na hřbetě.

Jinak není dobrý střídat suchý krmení (granule) s normálním žrádlem jako masový konzervy apod. psovi to může dělat problémy při trávení než se přeorientuje na jinýdruh stravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Driver

Já jsem psovi kupoval Acanu, na doporučení od kamaráda chovatele. Sice dražší, ale pes to dlabal bez problémů, měl potom krásnou srst. Jednou jsem zkusil koupit jiný a pes byl z toho nafouknutý jako mičuda takže jsem se zase vrátil k Acaně. Bejvalka mu teď kupuje ty sračky z obchoďáků, psovi to sice chutná, ale původně černý labrador z toho má teď chudák lehce zrzavý melír na hřbetě.

Jinak není dobrý střídat suchý krmení (granule) s normálním žrádlem jako masový konzervy apod. psovi to může dělat problémy při trávení než se přeorientuje na jinýdruh stravy.

Tak celkem rozumnej názor:potlesk Acana neni zlá ale platíš za značku, to co se prodává v obchodáku není moc dobrý, pes to bude žrát na 99% protože to je všecko nadupaný zchutnovadlama ale psem to projde a nic mu to nedá - něco jako průtokovej ohřívač vody :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BOSSCZ

No abych můj dotaz trochu objasnil, spíš mě zajímá pohled na to jak to vnímá normální smrtelník ( myslím výživu psa ) Co se týče mě já mám celkem jasno protože v tomto odvětví tak trochu pracuju:D

Opět jsem něco pochopil jinak. Nechce se mi vařit a ani to neumím. Kupuju granule, které jsou \"lepší\" než špatně připravená strava.Špatně živené psi potkávám často -od operací kloubů(to není jen stravou) po znetvořené konečníky psů(to je stravou). Krmím z 99% granulema. Zbytek jsou \"pamlsky\" pečené kuřecí stehýnko,piškotky, nebo vařené vnitřnosti a pod.. Granule kupuju jen takové, které si rozpečetím sám!! Proces cesty od výroby k pesovi je dlouhá.Zkažené- žluklé, plesnivé granule jsou horší než hladovka. Snad jsem odpověděl dle představ.Nákup granulí na váhu (z otevřeného pytle) vnímám jako když vejdu odpoledne do prázdné hospy a na pultu leží deset načepovaných piv bez pěny a hospodský mi hned jedno nese:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj jezevec má právě teď Eukanubu, jinak má taky Hills, Pro plan nebo Roayl Canin.....kupujem je v Hornbachu a podobných obchodech, protože to tam je i o 40,-Kč levnější než v Pet centrech. Dostává i konzervy Buthers, nejradši má s kuřecíma srdíčkama.

Jinak je to taky pěkná popelnice, jako malej měl zánět žaludku, protože pořád žral šišky a klacíky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Petra XSI

Můj jezevec má právě teď Eukanubu, jinak má taky Hills, Pro plan nebo Roayl Canin.....kupujem je v Hornbachu a podobných obchodech, protože to tam je i o 40,-Kč levnější než v Pet centrech. Dostává i konzervy Buthers, nejradši má s kuřecíma srdíčkama.

Jinak je to taky pěkná popelnice, jako malej měl zánět žaludku, protože pořád žral šišky a klacíky.

Royal a Hills je asi to nejdražšší co se dá pořídit a kvalita je garantována, horší už to je s Eukanubou - dělá se to v polsku a převažuje tam obilí což jak známo psovi opět moc nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BOSSCZ

Původně zaslal: Petra XSI

Můj jezevec má právě teď Eukanubu, jinak má taky Hills, Pro plan nebo Roayl Canin.....kupujem je v Hornbachu a podobných obchodech, protože to tam je i o 40,-Kč levnější než v Pet centrech. Dostává i konzervy Buthers, nejradši má s kuřecíma srdíčkama.

Jinak je to taky pěkná popelnice, jako malej měl zánět žaludku, protože pořád žral šišky a klacíky.

Royal a Hills je asi to nejdražšší co se dá pořídit a kvalita je garantována, horší už to je s Eukanubou - dělá se to v polsku a převažuje tam obilí což jak známo psovi opět moc nedá.

Děkuju za radu, my tu Eukanubu zkusili poprvé, protože neměli Roayl a tohle bylo taky přímo pro jezevčíka. Můžu využít toho, že tu máme granulovýho odborníka:mrk a rovnou se Tě zeptat........je nějak důležitý jak teďka dělají pro každou rasu jiný granule. Třeba o jezevčíkovi je známo, že trpí na páteř a plotýnky, velký psi zas na klouby......na baleních je to všechno dopodrobna vypsaný, ale jsou ty granule vážně tak dobrý, nebo je to jen módní vlna:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petra XSi - Granule podle plemen má myslím rozdělené právě Eukanuba a jde jenom o marketingový tah na zákazníka, který je schopen nakoupit už jen podle obrázku svého pejska na obale, pro psa je zásadní v době kdy je ještě štěně aby měl krmivo které příznivě působí na stavbu kostí, kloubů a již žminované páteře. Dalším důležitým kritériem je výběr granulí v dospělosti podle stáří a fyzické zátěže psa, protože pokud se toto nepodcení, k těmto problémům u psa ani nedojde. Hlavní příčinou proč vznikají problémy s klouby, páteří atd je nadváha u psa, nebo naopak strava (supermarketová- neznačková) která mu naprosto nic nedá. :)

Ještě na závěr: Dneska si většina lidí myslí, že ušetří ale opak je pravdou, protože léčení takových problémů u veterináře přijde na mnohem víc, než dát zvířeti které ja na 150% právoplatným členem každé rodiny kde se nachází, To co opravdu potřebuje a ne jen to co mu relativně chutná :)

[upravil dne 17/4/09 BOSSCZ]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám bastardíka. Suché krmivo má stále v miske na dokrmovanie keď má chuť. Striedame Darling a Friskies. Kilové balenie má tak na pol roka. Inak jej varíme kuracie chbty, hydinové vnútornosti (srdcia, žalúdky, pečienky), občas dostane hovädzie varené i so špikovou kosťou ale najradšej má to čo jeme my. Počúval som rady odborníkov že pes nemá jesť to čo ľudia hlavne kvôli soli ktorá mu údajne ničí ľadviny. No tá naša ani tie vnútornosti nechce pokiaľ nie sú varené s trochou cesnaku a soli. Ako maškrtku za odmenu dostáva tyčinky od Friskies \"údené so syrom\".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...