Luboš406k Odesláno 7. březen 2009 Odesláno 7. březen 2009 Nevíte někdo, jestli je normální,abych měl každý ráno automaticky zapnutou klimatizaci? Když vypínám motor, tak je vypnutá a přes den se sama nezapne, jen přes noc. Díky moc. Citovat
BoneDaddy Odesláno 7. březen 2009 Odesláno 7. březen 2009 Dělá mi to taky. Je tam jiná teplota než máš nastaveno a tak se sama pustí. Teda alespoň si to myslím a doufám, že to je normální. Citovat
Luboš406k Odesláno 7. březen 2009 Autor Odesláno 7. březen 2009 Je to autom. klima. Teplota zůstane stejná,ale svítí AUTO a A/C Citovat
BoneDaddy Odesláno 7. březen 2009 Odesláno 7. březen 2009 Původně zaslal: Luboš406k Je to autom. klima. Teplota zůstane stejná,ale svítí AUTO a A/C Jasný, teplota zůstane stejná, ale čidlo pozná, že teplota je jiná uvnitř než je nastavena tebou a pustí klimu. Takže když budeš mit nastaveno třeba 24stupňů a uvnitř auta bude 20 stupňů tak se klima automaticky spustí. Citovat
ozzy56 Odesláno 7. březen 2009 Odesláno 7. březen 2009 Původně zaslal: BoneDaddy Původně zaslal: Luboš406k Je to autom. klima. Teplota zůstane stejná,ale svítí AUTO a A/C Jasný, teplota zůstane stejná, ale čidlo pozná, že teplota je jiná uvnitř než je nastavena tebou a pustí klimu. Takže když budeš mit nastaveno třeba 24stupňů a uvnitř auta bude 20 stupňů tak se klima automaticky spustí. jojo,je to tak--mohli tam dát i tlačítko TOTAL STOP :D Citovat
BoneDaddy Odesláno 7. březen 2009 Odesláno 7. březen 2009 Původně zaslal: ozzy1956 jojo,je to tak--mohli tam dát i tlačítko TOTAL STOP :D Tak v tom máš absolutní pravdu. A nebo prostě nechat to co má uživatel naposledy nastavené. Ale to by pak byla automatická jak noha. Citovat
Luboš406k Odesláno 7. březen 2009 Autor Odesláno 7. březen 2009 Je mi divný, že když přijedu do práce v 8 hodin a 5 odjíždím, tak to zapnutý není. V 6 hodin večer zaparkuju a ráno v 7 to je zapnutý. Citovat
BoneDaddy Odesláno 7. březen 2009 Odesláno 7. březen 2009 Původně zaslal: OK406 Nebo tak. Já to vlákno hledal ale nenašel sakra. Luboš: je to prostě tak. Třeba to za ty 3 hodiny prostě neudělá potřebný rozdíl v nastavené teplotě a reálné teplotě uvnitř a proto klima zůstane tak jak předtím. Citovat
ondra.pimo Odesláno 7. březen 2009 Odesláno 7. březen 2009 Kluci, nejsem si absolutně jistej ale jak sem to tak vypozoroval. Když se venku sníží pod 3 stupně tak se zapíná aby odfoukla okno případně odmrazila a naběhl tak teplej vzduch co nejdřív, a samozřejmě to bere ohled na teplej motor. V okamžiku kdy signalizuje displej ice alert teda od plus tří zapíná se při studeném motoru. Zkuste to a uvidíte jestli sem to vypozoroval dobře. Citovat
Cune Odesláno 12. březen 2009 Odesláno 12. březen 2009 Taky mě s**e při každém oživení auta ťukat do tlačítek a vypínat to. Lezlo mi to na nervy, ale pomalu si začínám zvykat Citovat
Milhaus_01 Odesláno 12. březen 2009 Odesláno 12. březen 2009 Mě se to dějě taky. Ale souhlasim s tim, že když to rozpozná rozdíl teplot (nastavená/v autě) tak se prostě sama zapne... Citovat
Medvěd Odesláno 12. březen 2009 Odesláno 12. březen 2009 A co je na tom špatně??? Já klimu nevypnul co auto mám (cca 3 roky) a nestěžuju si - je to velice příjemné, když mám v autě v létě nastaveno 19 C, teď v zimě 22 C a velice rychle po nastartování se v interiéru dostanu na mé oblíbené teploty. Citovat
ozzy56 Odesláno 12. březen 2009 Odesláno 12. březen 2009 taky moc nechápu,proč to ostatní řeší--proto tam ta automatika přece je nebo si vytáhněte pojistku klimy a máte pokoj... Citovat
Xenostellar Odesláno 12. březen 2009 Odesláno 12. březen 2009 Tak třeba na tom, nic špatnýho neni, ale je to trochu nedotažený. Když se při startu počítač rozhodne, že je všechno ok, tak klimu nezapne. Když se rozhodne, že ji zapne tak ji pak už ale nevypne, i když se teploty dostanou do komfortní oblasti, takže pak už běží zbytečně (pokud teda neni léto, nebo se nezamlžujou okna). Kdyby ji sám uměl vypnout, tak proti tomuhle automatickému chování nemám námitek. Citovat
ozzy56 Odesláno 12. březen 2009 Odesláno 12. březen 2009 xenostellar asi ti nerozumím--klimu si můžeš kdykoli sám vypnout klima se nevypíná,protože musí udržovat nastavenou teplotu když ti vadí to vypínání před startem--vytáhni pojistku a dej ji zpět v červenci- Citovat
jarajarda Odesláno 12. březen 2009 Odesláno 12. březen 2009 Původně zaslal: ozzy1956 xenostellar asi ti nerozumím--klimu si můžeš kdykoli sám vypnout klima se nevypíná,protože musí udržovat nastavenou teplotu když ti vadí to vypínání před startem--vytáhni pojistku a dej ji zpět v červenci- Hmmm:) To není špatnej nápad:) Ale musím počkat až budu mít auto...Justyna klimu nemá tak nemám co vypínat:D:D:D Citovat
Xenostellar Odesláno 13. březen 2009 Odesláno 13. březen 2009 Původně zaslal: ozzy1956 xenostellar asi ti nerozumím--klimu si můžeš kdykoli sám vypnout klima se nevypíná,protože musí udržovat nastavenou teplotu když ti vadí to vypínání před startem--vytáhni pojistku a dej ji zpět v červenci- Jako ono to neni zas tak důležitý ale zkusim to vysvětlit ještě jednou, ale už to bude na hranici OT, protože se s tim stejně nic dělat nedá Víme, že existuje kombinace teplot, při kterých se klima po startu automaticky nezapne, protože je zbytečný aby se zapínala. Téhle kombinaci budu říkat kombinace A Pak existujou další kombinace teplot, při kterých automat klimatizaci po startu zapne. Řekněme, že nic neřeším a jedu. Po třeba půlhodině jízdy se teploty dostanou do kombinace A. Nyní už klimatizace potřeba není, stejně jako v předchozím odstavci, ale počítač ji nevypne. Zvyšuje mi tedy spotřebu paliva, ale efekt není žádný. Samozřejmě jí mohu vypnout ručně a taky to tak dělám, protože mi nic jiného nezbývá, ale to pak prostě neni \"automatická\" klimatizace. Snad se mi podařilo alespoň trochu vysvětlit co mám na mysli, jednodušeji už to asi nejde. Citovat
kobr Odesláno 13. březen 2009 Odesláno 13. březen 2009 Opravdu, v tom případě si sám automaticky, jak teplota stoupne nebo klesne pod nastavenou teplotu na displayi, zapínej nebo vypínej klimatizaci. Pak ji nebudeš mít automatickou( samoštelovací na nastavenou teplotu) ale manuální, jen s tím rozdílem, že si sám budeš ovládat klapky na přívodu teplé vody a vzduchu. Kristova noho, kolik se zvýší spotřeba při zaplé klimě? To máš Fobii o obsahu 1.2 HTP, že při zaplé klimatizaci při jízdě do kopce tě předjede plně naložený kamion? [upravil dne 13.3.2009 kobr] Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.