Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Potřebuji radu s proměněním šeku


Stifler

Recommended Posts

Já sem neřekl, že to není podvod.

Jenom nechápu, že v dnešní době není banka schopná zajistit základní informace o transakci a pak ještě prachy vzít zpět.

Tak ti šmelináři našli další skulinku.

Já být stiflerem tak v tuto chvíli to jdu proplatit, nikomu bych provizi neposílal (neexistuje smlouva), počkal bych až peníze dorazí, neutratil bych ani korunu a čekal bych.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to muze spravit. Pak se ale informovat u banky, ci sou tam neni nejaky polatky, kdyz o bude neprave a bude se to muset strhnout naspet a podobne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám takovou zkušenost......přišel nám podobný šek, taky z britský banky. Zašli jsme do spořky kde si šek nechali s tím, že peníze převedou do jednoho měsíce a že si jako poplatek vezmou nějaké to procento za převod, což je pochopitelný. Po třech týdnech se ozvali, že šek je nekrytý a že za provedené služby si účtujou skoro 4000,-

Třeba to nebude Tvůj případ, ale jen taková rada, předem si zjisti v bance všechny poplatky.......... jak kdyby peníze převáděli z účtu na účet tak i možnost, kdyby byl šek nekrytý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Stifler

Tak to já samozřejmě nikomu předem nic posílat nehodlám. Tady je e-mail, co mi přišel před několika dny (třeba si to někdo umí přeložit):

\"Hello,

I hope you are well today.i am pleased to tell you that the sum of (£ 12,810),

has been issued to you, to cover the cost of the vehicle and the

shipping,servicing,repairs and upgrading of the rims to big fat and new modern

ones so that i will make a good profit when i will sell it to my client . Once

you receive the cheque,take it to your bank and let me know when the money is

in your account, so I can send the shipping agent to your house to pick up the

vehicle, remember that the ballance of the money is for the shipper.

you would receive the check in a few days after you have confirmed this e-mail

I hope you understand if there is any question ask me.Thanks.

I await your response.\"

Buď s tim něco provedu, nebo na to nebudu reagovat a bude to, kupců na auto může být ještě hodně, než mi vrátěj řidičák. :D

podla prekladu tohto emailu znamená,že ak prevezmeš tieto peniaze prostredník pošle lodneho dopravcu pre auto ale časť penazí z 12.810 čo može byť aj 11.000(nikde sa presna suma za dopravu neuvádza) patrí dopravcovi za prepravu.

V konečnom dôsledku je to klasicky podvod a ty možeš dostať za auto pár libier:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MrVain

Původně zaslal: Stifler

Tak to já samozřejmě nikomu předem nic posílat nehodlám. Tady je e-mail, co mi přišel před několika dny (třeba si to někdo umí přeložit):

\"Hello,

I hope you are well today.i am pleased to tell you that the sum of (£ 12,810),

has been issued to you, to cover the cost of the vehicle and the

shipping,servicing,repairs and upgrading of the rims to big fat and new modern

ones so that i will make a good profit when i will sell it to my client . Once

you receive the cheque,take it to your bank and let me know when the money is

in your account, so I can send the shipping agent to your house to pick up the

vehicle, remember that the ballance of the money is for the shipper.

you would receive the check in a few days after you have confirmed this e-mail

I hope you understand if there is any question ask me.Thanks.

I await your response.\"

Buď s tim něco provedu, nebo na to nebudu reagovat a bude to, kupců na auto může být ještě hodně, než mi vrátěj řidičák. :D

podla prekladu tohto emailu znamená,že ak prevezmeš tieto peniaze prostredník pošle lodneho dopravcu pre auto ale časť penazí z 12.810 čo može byť aj 11.000(nikde sa presna suma za dopravu neuvádza) patrí dopravcovi za prepravu.

V konečnom dôsledku je to klasicky podvod a ty možeš dostať za auto pár libier:myslim

Tak to bych se na to asi pěkně vys....:bojim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Anglii prihlasis i auto s levostrannym rizenim , musi mit jen Anglicke svetla + tachometr v milich ,jinak dokonce v nekterych zemich prihlasis Pravostranne auta ale s levostranymy svetly , popripade jako veterana i unas .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stiflere, ani s tím do banky nelez... Jenom zbytečně zaplatíš poplatky, za to, že zjistěj, že to je nerytej šek. Je to klasickej podvůdek na mobile.de a jiných serverech. Trošku přemýšlej ... chtějí Ti poslat 12800,- liber a v GB seženou toto auto za 1500,-:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No připadne mi to jako pěkný podvod.. Proč by někdo posílal předem šek za auto, které neviděl? Jednak a za druhé, proč by mimo peněz za auto posílal i peníze, které máš předat \"někomu\" za opravu a dopravu?! Copak by byl takový problém pro případného kupce vybrat si tady v bance sumu v korunách? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Jak může banka jednou říct, že je to dobrý a peníze přípsat a pak se z ničeho nic rozhodnout, že je to falešný?

Totální nesmysl.

No, může. Mně se to stalo i s akreditivem (taky Británie). Dokumenty převzaty v ČSOB \"\"bez výhrad\", peníze mi připsali na účet, a za měsíc jsem se nestačil divit, když si je banka stáhla zpátky... Prostě banky můžou u nás všechno.

[upravil dne 9/2/09 Garfield]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád taky prodával auto,dal to na mobile.de,ozval se Anglán,že to koupí a že mu posílá šek.Kámoš byl nadšenej,šel se šekem do banky.Tam šek zabavily,že je kradenej,nekrytej a že pochází z trestné činnosti.A kámoš si musí brát volno v práci,protože pravidelně navštěvuje kriminálku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 1 měsíc později...
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...