Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

spotřeba 307


Hary

Recommended Posts

Pod stromeček jsem si k naší tříleté P307SW 1.6 HDi/80 KW (bez FAPu) se 140.000 km \"na kontě\" nadělil druhou zánovní, tj. jednu z posledních vyrobených P307SW 1.6 HDi/80 KW s FAPem a s nájezdem \"necelých\" 10.000 km.

Podle výpočtu žerou obě podle stylu jízdy něco mezi 4 - 5 litry nafty/100 km, což je docela paráda.

PP ve starší P307SW přitom ukazuje o něco nižší spotřebu, než je skutečná, zatímco podle PP v novější P307SW je tomu naopak.

Minulý víkend jsem tak najel s novější P307SW z Prahy až na česko-slovensko-polské pomezí a zpět něco kolem 900 km a vzhledem k tomu, že jsem po dálnici s autem obsazeným sedmi osobami (z čehož tři byly naše děti) raději nespěchal a jel proto jen něco kolem 100 km/h, byla podle PP průměrná spotřeba 4,3 l/100 km.

Což bylo asi velmi blízko realitě, neb po návratu zbylo v nádrži podle palivoměru stále ještě asi 40 % nafty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak muj mazlík 2,0 HDI s 79Kw v dobe, kdy sem ho koupil, tak na palubním byla spotreba 11,2. Lital mu stim synacek :-) V tuhle chvili jezdim v lete za 6,0 a ted v zime za 6,3, ale je pravda, ze ted to hodne setrim. ale jsem na vysost spokojeny, 55% je jen mesto. malicko dojizdet do prace, tak to jezdi snad na vzdoušek:-) Jinak memo mesto tak 110km/h a dalnice 140km/h

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Guest Šindy 307 SW 125 kW

307 SW HDI 100kw . Když mám teď opravené auto tak jsem se svezl ze servisu domu. 25 km průměr za 10 litrů.Do práce sem jel s lehkou nohou a za 5 litrů.Takže záleží jen na noze a samozřejmě, když jezdim po městě tak 6,5 l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Svokor mi \"odovzdaval\" svojho sluzobneho 307SW benzin 1,6 po prejazdenych 226tis km a na palubnom pocitaci bola

priemerna spotreba 5,8 l...

ano - benzin, ano, pat celych osem litra na 100km. Myslel som, ze je to chyba pocitaca, prerataval som si potom opakovane svoju spotrebu, a vzdy sedela s tou z pocitaca... Tu povodnu hodnotu som vsak uz nikdy nedosiahol, svokor proste jazdil ako sampion ekorally. Momentalne sa v lete pohybuje okolo 6,3, v zime 7,3l (mesto:dialnica je cca 1:1)-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: havel11

JEZDIM SKORO POŘÁD BRZDA PLYN A NA 10.000KM MÁM PRŮMĚRNOU SPOTŘEBU S 1,6 16V 5D BRAKE r.v.03/2006

okolo 11l/100km. po pravdě musim předělat výfuk, ten se mi nepodařilo svařit dle originálu a trochu mi to netěsní na obou přírubách. kat tam stále ještě mám.

.

Mne ta spotřeba nerozesmála, ale rozplakala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj tak auto mám necelé 2 měsíce a po 4500km mám prům. spotřebu dle PC 5,6l nafty na 100km.

No skoro 2000km z toho dělá cesta do Dolomit a následně výlet do Benátek, ale s plným autem 4 dospěláků + vybyvení na lyže

a na střeše s rakví plnou lyží. No a zbytek popojížděčky po Praze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 2 týdny později...

Mám 307SW hdi, 1,6, 66kW 3 měsíce a spotřeba dne PP 4,4l dle měření 4,8 l. Bál jsem se to napsat, že budu pro smích, ale jsou tu podobné spotřeby a opravdu jezdím piánko, když ten PP mne pořád hlídá. Je to super auto!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...