Edison Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/ridici-pozor-na-d1-pouze-se-zimnimi-gumami.html Ještě chci prozkoumat to, co tam píšou o tý teplotě +5st. Citovat
OK406 Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 O dané problematice se píše v tomto příspěvku. Jinak ohledně ,,zimní výbavy\" (C15a - C15b) jsem zaslal emailem dotaz na ministerstvou dopravy pro přesnější upřesnění a to i §§ znění. Tak uvidíme, zda-li odpovědí. Jinak můj email s dotazem již zaevidovali. Ohledně používání zimní výbavy na D1: http://www.novinky.cz/clanek/153223-zimni-gumy-budou-na-useku-d1-povinne-pri-teplotach-pod-pet-stupnu.html [upravil dne 31/10/08 OK406] Citovat
Medvěd Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 Znovu jako každý rok se ptám - hodíte v zimě ve svetru a bundě nebo v kraťasech a sandálech??? Stejně tak, jako je snad pro většinu normální se v zimě obléknout, tak by mělo být normální mít na autě v zimě zimní gumy - pokud na ně nemám, pak auto až do jara zagarážovat nebo holt prodat. Nelíbí se mi kočkopes se zmíněnou značkou (byť je to krůček správným směrem) - podle mého by mělo být jasně stanoveno období od kdy do kdy (zimní čas, 1.11. - 30. 3.) na autě zimní gumy MUSÍ být (ještě jsem schopen akceptovat model, kdy pojišťovna bude požadovat plnou náhradu škody po viníku nehody, který v zimním období neměl zimní gumy - bohužel mě a mé blízké ale takový model neochrání před tím, aby nás takový střelec sundal) Citovat
jarajarda Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 Ve středu jsem si domů přivezl nazutý kola, tak je asi taky o víkendu nandám:) Citovat
Guest Scratch Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 mam zimni kola a zimni pneumatiky, pezotka na ne obuju a postavim na zimu do garaze :-) Citovat
Vopičí Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 Už máme přezuto do zimních, kdo se přidá:mrk. Původně zaslal: Medvěd Chodíte v zimě ve svetru a bundě nebo v kraťasech a sandálech??? Já bych spíš řekl: Chodíte v zimě v sandálech nebo zimních botách? Svetr, bunda nebo kraťasy tady nehrajou žádnou roli. Jinak když už, tak bych zavedl zimní gumy od x.x. do x.x. povinně, nechápu proč se v tomhle státě musí všechno zesložiťovat a dělat v tom bord.. . Citovat
MJSytic Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 Přezuto už 26. Obě tři auta Už může začít padat:cool: Citovat
Miku Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 Osobně jsem pro zavedení zimních gum od určitého data ( dnes je výběr gum veliký a cena není v porovnání k ceně vozu tak závratná ). Vyhlašovat úseky značkou , kde nikdo neví kde jsou umístěny a teď dávat ještě nějaké dodatky ohledně teploty mi přijde jako absolutní nekompetentnost od našich rádoby úředničků. Chudáci zahraniční návštěvníci , kteří budou koukat na naší značku a uvažovat co znamená včetně dodatků :D:D osobně už mám přezuto asi týden Citovat
Vvitty Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 nebyla tady tataz (ok, bez znacky ) ) debata uz loni a predloni? a co se tyka plosneho narizeni od data do data, to je fajn, az na to ze napriklad lonska zima nebyla pro zimni gumy prilis vhodna, oni jaksi pri vyssich teplotach maji horsi vlastnosti, nez letni... Citovat
Edison Odesláno 31. říjen 2008 Autor Odesláno 31. říjen 2008 Původně zaslal: Vvitty nebyla tady tataz (ok, bez znacky ) ) debata uz loni a predloni? a co se tyka plosneho narizeni od data do data, to je fajn, az na to ze napriklad lonska zima nebyla pro zimni gumy prilis vhodna, oni jaksi pri vyssich teplotach maji horsi vlastnosti, nez letni... Při vyšších.. jak při vyšších? Nad 5st? Nad deset? Nad dvacet??? Tolik zase nebylo. Citovat
Edison Odesláno 31. říjen 2008 Autor Odesláno 31. říjen 2008 Původně zaslal: Medvěd Znovu jako každý rok se ptám - hodíte v zimě ve svetru a bundě nebo v kraťasech a sandálech??? Stejně tak, jako je snad pro většinu normální se v zimě obléknout, tak by mělo být normální mít na autě v zimě zimní gumy - pokud na ně nemám, pak auto až do jara zagarážovat nebo holt prodat. Nelíbí se mi kočkopes se zmíněnou značkou (byť je to krůček správným směrem) - podle mého by mělo být jasně stanoveno období od kdy do kdy (zimní čas, 1.11. - 30. 3.) na autě zimní gumy MUSÍ být (ještě jsem schopen akceptovat model, kdy pojišťovna bude požadovat plnou náhradu škody po viníku nehody, který v zimním období neměl zimní gumy - bohužel mě a mé blízké ale takový model neochrání před tím, aby nás takový střelec sundal) Znám dost lidí, co choděj v zimě v sandálech a naboso... Podle mě jsou to blázni, ale bezprostředně to život neohrožuje... Gumy mohou. :-(( Citovat
Fusion Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 Datum i cedule jsou prostě blbost. Zítra je 1.11., to byl kdysi návrh na první den povinnosti. V Brně bylo dneska a o víkendu má být kolem 15°. Kdo má rozum tak si je nazuje až bude potřeba. S tím pojištěním bych souhlasil, nebo jinou variantu \"trestu\" v případě, že vidím, že sněží a vyjedu na letních. Citovat
OK406 Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 Původně zaslal: Fusion Datum i cedule jsou prostě blbost. Zítra je 1.11., to byl kdysi návrh na první den povinnosti. V Brně bylo dneska a o víkendu má být kolem 15°. Kdo má rozum tak si je nazuje až bude potřeba. S tím pojištěním bych souhlasil, nebo jinou variantu \"trestu\" v případě, že vidím, že sněží a vyjedu na letních. Nedá se než souhlasit!! Mám letní, jelikož teploty jsou přes den nad 10st.C!! Jakmile bede průměrná teplota za 24 hodin.7st.C a míň a nebo bude sníh, tak hupky dupky půjdou zimní na Peugeota. Jinak při dnešních teplotách co jsou, tak je to tak na sjetý vzorku či při prodloužení brzdní dráhy!!! Něco jiného je, pokud někdo bydlí v horské oblasti a nebo na Vysočině popřípadě jede na ,,lyže\" do hor. Jinak současné zimy nejsou co dříve. Jen, aby i mé zimní pneu si sjeli na sněhu:( Jinak ohledně pojištění, tak to udělat jako je to např. v ,,A\" či ,,D\". Citovat
Honza z Nera Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 Osobně jsme přezul dnes i když podle počasí to určitě nutné není - pohybuji se nejvíc Střední Čechy a Ph. Na druhou stranu jsme prodloužený víkend kolem 28.10. strávili v Krkonoších, a tam už to bylo o něčem jiném. A protože v nebližší době pojedeme zase, tak nebylo co řešit a přezul jsem. Citovat
vendelinek Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 Nj,ale když pojedeš někady,kde bude značka,zimní provoz,a nebudeš mít zimáky,a zastaví tě ,můžeš na místě dostat 2 000kč ani nemrkneš,mám na uchu radio a ve správách to takle řikali asi před hodinou,teď si vyber:myslim ,a aby to nebylo málo,tak ještě 1 bod v čudu:roll:o:bojim [upravil dne 31.10.2008 vendi.stejskal] Citovat
Medvěd Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 Mám přezuto od minulého týdne a nelituju - za klidný spánek mi to prostě stojí Citovat
vendelinek Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 Jo ,a u nás je přezuto už 14 dní,tendlekrát sem zajel do jinýho pneuservisu a vyplatilo se ,1 auto 4x kolo stálo 400kč,cena Citovat
Karny Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 Já přezuto nemám přezouvám s prvními vločky moc toho nenajezdím ale mám nový zimáky to se bude jezdit:). Jinak sem pro povinný zimní gumy. Citovat
elton Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 Mám už přezuto dva týdny. Zimní gumy by měli být poviné. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.