Velickin Odesláno 24. červen 2008 Odesláno 24. červen 2008 Zdravím a chci se podělit o poznatky po chiptuningu mého motoru. 1. První krátká jízda ihned po úpravě po ulicích ve městě byla zklamáním-necítil jsem rozdíl. 2. Při dalších jízdách po najetých trasách jsem začal pociťovat, že cca v 2000-2500 ot. motor o dost lépe zabírá a nemusím tolik podřazovat. 3. Velmi silný rozdíl k lepšímu je od 3000 ot. Při jízdě cca 120 km/h a přidání plynu nastane znatelný zátah a překvapivé zrychlování až do 180 km/h. Tady je tedy výrazné zlepšení. Motor se ochotněji točí mezi 3 a 4 tis. ot./min, spotřeba díky nižším otáčkám zatím klesla z původních 5,5 na 5,0 (dle PP). Celkem shrnuto, zatím (ťuk ťuk ťuk) moc příjemné pocity ze síly motoru. Jezdím nadále stejně, takže se motor méně točí a pětka pobere více = nižší spotřeba. Podle tabulek přidáno cca 16 kW. Což je dle firmy optimum, je možno naladit i ostřejší verzi. Úprava cca 1 h: Načtení verze SW Záloha orig. dat Změna některých parametrů a jejich uložení do ŘJ. Zatím (a to zdůrazňuji!) nelituji... Každý se může rozhodnout sám. Ještě doplňuji stav km: 170 000. [upravil dne 24.6.08 Velickin] Citovat
Velickin Odesláno 24. červen 2008 Autor Odesláno 24. červen 2008 Dlouho jsem vybíral a mailoval se čtyřmi firmami a nakonec se rozhodl pro tuhle, kde je i ceník. Právě zlevnili z 9000 Kč... http://www.xtuning.cz/osobni-auta/51-chiptuning-peugeot/ [upravil dne 24.6.08 Velickin] Citovat
Ferry Odesláno 24. červen 2008 Odesláno 24. červen 2008 to je docela dost, mel jsi se nejdrive podivat tady na klubu, sehnat si kontakt na clena s prezdivkou Vector a mohl jsi to mit za zlomek tehle castky Ale hlavne at to dobre jezdi Citovat
Velickin Odesláno 24. červen 2008 Autor Odesláno 24. červen 2008 Tak já jsem si taky domluvil jinou cenu, ale to je každého věc. Jinak o chiptuningu jsem tady (teda pravda, pouze na 307čkách) moc nenašel. Pouze samé doměnky a dohady.. Citovat
Husky Odesláno 24. červen 2008 Odesláno 24. červen 2008 Docela by mě zajímal názor Pe.Tr.a na uvedenou problematiku...teploty, mazání a otáčky turba, zatížení spojky, atd... Citovat
Velickin Odesláno 25. červen 2008 Autor Odesláno 25. červen 2008 Cé se týká spojky, nemyslím si, že je nějak více namáhaná. Styl jízdy jsem nezměnil, rozjíždím se plynule nehoním to naplno pořád atd.. Takže logicky by to na ni nemělo mít vliv. Kdybych jezdil i s původním výkonem divoké rozjezdy a stále plný plyn při řazení, také ji oddělám. Takhle mi to přijde jako zbytečné strašení. U turba se zřejmě tlaky mírně zvýšily, ale opět - výkonu využívám hlavně krátkodobě při předjíždění apod. Při běžné jízdě se naopak otáčky snížily... Citovat
Popcorn Player Odesláno 25. červen 2008 Odesláno 25. červen 2008 Nějaký záporný vliv to určitě mít bude, stejně při snížené spotřebě a stylu jízdy \"jako člověk\" to nebude zas tak hrozný myslím si, že náklady zůstanou na původní výši (díky spotřebě i malinko spadnou) Citovat
Guest PP205 Odesláno 25. červen 2008 Odesláno 25. červen 2008 Původně zaslal: Velickin Zdravím a chci se podělit o poznatky po chiptuningu mého motoru. 1. První krátká jízda ihned po úpravě po ulicích ve městě byla zklamáním-necítil jsem rozdíl. 2. Při dalších jízdách po najetých trasách jsem začal pociťovat, že cca v 2000-2500 ot. motor o dost lépe zabírá a nemusím tolik podřazovat. 3. Velmi silný rozdíl k lepšímu je od 3000 ot. Při jízdě cca 120 km/h a přidání plynu nastane znatelný zátah a překvapivé zrychlování až do 180 km/h. Tady je tedy výrazné zlepšení. Motor se ochotněji točí mezi 3 a 4 tis. ot./min, spotřeba díky nižším otáčkám zatím klesla z původních 5,5 na 5,0 (dle PP). Celkem shrnuto, zatím (ťuk ťuk ťuk) moc příjemné pocity ze síly motoru. Jezdím nadále stejně, takže se motor méně točí a pětka pobere více = nižší spotřeba. Podle tabulek přidáno cca 16 kW. Což je dle firmy optimum, je možno naladit i ostřejší verzi. Úprava cca 1 h: Načtení verze SW Záloha orig. dat Změna některých parametrů a jejich uložení do ŘJ. Zatím (a to zdůrazňuji!) nelituji... Každý se může rozhodnout sám. Ještě doplňuji stav km: 170 000. [upravil dne 24.6.08 Velickin] musim te zklamat ale chip se dela predevsim, aby motor sel od spoda, dalsi je plynuly prubeh. Jen pro info chipy delam cca 5 let a za 8tis Ti to nacipuju 2x. Citovat
Velickin Odesláno 26. červen 2008 Autor Odesláno 26. červen 2008 Pak je ovšem škoda, še jsi to tady nenabídl, když se toto téma probíralo... Já jsem o tobě nevěděl a při obvyklém hledání na netu se tvoje firma nezobrazila. Citovat
meky04 Odesláno 26. červen 2008 Odesláno 26. červen 2008 Ono neni nejlepsí nejlevnejsi...a zvlast v tomhle pripade....ja bych si na svou 307 nenechl maknout za tyhle penize... Ja si nechal delat 307,ale s tim nejsilnejsim motorem 100kW taky u xtuningu a jsem s tim max spokojen...uz to tam mam asi pul roku a kdyz sjem videl co s tim je prace...jednotka ven,nacist na stole,upravit dat do auta,hm 23 hodky jsem tam byl...tak si radsi zpaltim vic nez abych na to pak cumel a s nekym se dohadoval...nic ale ve zlym... chipu zdar.... Citovat
Guest minimaxa Odesláno 26. červen 2008 Odesláno 26. červen 2008 Původně zaslal: Velickin Pak je ovšem škoda, še jsi to tady nenabídl, když se toto téma probíralo... Já jsem o tobě nevěděl a při obvyklém hledání na netu se tvoje firma nezobrazila. protože by to byla nedovolená komerční inzerce Citovat
Velickin Odesláno 26. červen 2008 Autor Odesláno 26. červen 2008 To meky04 A proč ti vyndavali jednotku? Mě to udělal přes zásuvku bez jakékoliv demontáže.. Citovat
meky04 Odesláno 27. červen 2008 Odesláno 27. červen 2008 protoze mam v aute Siemens jednotku,sice jde udelat po kabelu,ale delaji radsi celou zalohu jednotky,protoze simens jednotka ma pokazde jiny software u bosch je porad stejny soft.takhle mi to bylo vysvetleno... tak jsem tam zustal o cvhilku dele!.o) Citovat
PEUGEOTIK307 Odesláno 7. červenec 2008 Odesláno 7. červenec 2008 A čo ja s mojim motorom? 1,4/8V - 55kW:D Citovat
Guest minimaxa Odesláno 8. červenec 2008 Odesláno 8. červenec 2008 Původně zaslal: PEUGEOTIK307 A čo ja s mojim motorom? 1,4/8V - 55kW:D hadr a leštit! Citovat
Stifler Odesláno 8. červenec 2008 Odesláno 8. červenec 2008 Že bych si nechal ochipovat svý GTičko??? Citovat
Guest minimaxa Odesláno 8. červenec 2008 Odesláno 8. červenec 2008 já myslím že na koukání mít zatím chip nemusí, protože i po chipu bude vypadat stejně :P:P Citovat
Berkoff Odesláno 8. červenec 2008 Odesláno 8. červenec 2008 Dyz uz ste tohle vlakno poslali zase nahoru, tohle samy sem si udelal sam, resp prozatim s kamosem masinkou, kterou sem si objednal zahy taky, protoze za necelych 10k je to supr, takze jestli stihne z USA prijet do sebetova, beru ji s sebou jak sem psal. Ono si prej ridici jednotka pamatuje, a ma schopnost se ucit, a po zasahu mam stejny pocit jako nahore Velckin, zatah driv, a hlavne nissi spotreba sice o neco malo, s klimou necely litr, ale s tim co najezdim je to dost znat Citovat
Stifler Odesláno 8. červenec 2008 Odesláno 8. červenec 2008 Původně zaslal: minimaxa já myslím že na koukání mít zatím chip nemusí, protože i po chipu bude vypadat stejně :P:P Hele, nerejpej, jo??? Myslim to saamozřejmě až budu moct zase jezdit. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.