Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak na tempomat – Fotodokumentace


Leo

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Zdravim, chci napsat pár postřehů.

Právě jsem úspěšně rozchodil tempomat na 406 2.0 HDi 80kW, rok 03/2000, tedy neMUX. Z kabelů byl připraven jen konektor na druhý spínač brzdy (spínač 207Kč v ELIT a kroužek 11Kč v HS auto v ČB). Pod volantem příprava nebyla, ani konektor na ZAP/VYP.

Nejdřív jsem aktivoval tempomat v ŘJ motoru (konfigurace/ovládání rychlosti - přítomen). ŘJ začala hlásit poruchu, že nemá současně signál od obou spínačů brzdy, poruch našla vymazat. Po dodělání spínače OK. Číslo ŘJ je 0 281 010 248, je to EDC15C2

Pak jsem hledal dráty v konektoru ŘJ, všechny jsem našel, ale vedly jen do nějakého konektoru pod baterkou a do kabiny pod volant už ne. Připájel jsem na dráty v konektoru ŘJ nové a dotáhl pod volant.

Zatim to mám připojený na tři provizorní tlačítka. Tempomat funguje jen při zařazené 4 nebo 5, pamatuje si poslední nastavenou rychlost dokud se nevypne zapalování.

Teď musim někde sehnat ovládací páčku. Neví někdo jak mají být ty polohy páčky? Asi bych dal, že dolu snižuje rychlost, nahoru zvyšuje a přitáhnout k sobě je deaktivace.

Vypínač vyřeším malý kolébkovým prosvětleným vypínačem v krytce na místě pro origo vypínač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Úspešne som sprevádzkoval tempomat (P406 Break, 2.0 HDi 66kW, RHY (DW10TD), riadiaca jednotka motora - Siemens SID801, 10/2002, MUX).

  1. [*]Páčku som zohnal za 30€ na inzerát z www.bazos.sk;

[*]Druhý spínač na brzdový pedál (OEM 4534 27, resp. FA 7.1187, resp. EPS 1.810.187) z AutoKelly za 7.30 €;

[*]Upínací krúžok na spínač (OEM 4534 30) originál Peugeot za 0,37 €.

[/list=1]

Kábeláž k spínaču bola pripravená. Spínač mi pomohol naložiť syn (s tenšou rukou). Pri stlačenom brzdovom pedále zatlačil oba spínače trochu hlbšie, po uvolnení pedál svojou spätnou silou zarovnal spínače do správnej polohy.

Aktivoval som si to sám pomocou požičanej diagnostiky a sw DiagBox 7.15.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, chci napsat pár postřehů.

Právě jsem úspěšně rozchodil tempomat na 406 2.0 HDi 80kW, rok 03/2000, tedy neMUX. Z kabelů byl připraven jen konektor na druhý spínač brzdy (spínač 207Kč v ELIT a kroužek 11Kč v HS auto v ČB). Pod volantem příprava nebyla, ani konektor na ZAP/VYP.

Nejdřív jsem aktivoval tempomat v ŘJ motoru (konfigurace/ovládání rychlosti - přítomen). ŘJ začala hlásit poruchu, že nemá současně signál od obou spínačů brzdy, poruch našla vymazat. Po dodělání spínače OK. Číslo ŘJ je 0 281 010 248, je to EDC15C2

Pak jsem hledal dráty v konektoru ŘJ, všechny jsem našel, ale vedly jen do nějakého konektoru pod baterkou a do kabiny pod volant už ne. Připájel jsem na dráty v konektoru ŘJ nové a dotáhl pod volant.

Zatim to mám připojený na tři provizorní tlačítka. Tempomat funguje jen při zařazené 4 nebo 5, pamatuje si poslední nastavenou rychlost dokud se nevypne zapalování.

Teď musim někde sehnat ovládací páčku. Neví někdo jak mají být ty polohy páčky? Asi bych dal, že dolu snižuje rychlost, nahoru zvyšuje a přitáhnout k sobě je deaktivace.

Vypínač vyřeším malý kolébkovým prosvětleným vypínačem v krytce na místě pro origo vypínač.

Zdravím. Carlosi81, udělal jsi mi radost, mám taky tu samou 406tku i řídící jednotku , a nedoufal jsem že mi půjde dodělat tempomat. Chybí mi jenom vodiče z ŘJ do páčky, Můžeš mi prosím prozradit ty čísla vodičů. Dík.

[upravil dne 5.7.2013 13:13 od papa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zprovoznil taky tempomat a docela mě to dalo tak jen kdyby někdo tapal jako ja.Pravda je pokud se povoli tempomat v RJ a neni tam na brzdě spinač pro tempomat a začne to hlasit chybu tak na 90 procent ta jednotka bude podporovat tempomat myslim tim NEMUX komunikaci.Když jsem dodělal spínač brzd pro tempomat chyba byla nahodila a šla smazat.Pak jsem si ale vylamal zuby na brzdovych světlech -tempomat nechodil vše bylo zapojené ok napětí do jednotky RJ bylo ok ale tempomat nic stale mlčel - pak jsem zjistil že jde jen když po nastartovani nesešlápnu brzdovy pedal a hned jedu a už se mě rozsvitilo měl jsem LED žarovky na brzdová světla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 1 měsíc později...
  • O 3 měsíce později...
Původně zaslal: papa

Původně zaslal: mark001

Původně zaslal: papa

A ještě se chci zeptat: když jedu o kolo 100km/h a udržuji stejnou rychlost a pak přidám plyn tak mi zacvrlikánim neco upozorní, tempomat mám vyp. a nemám ještě páčku.:myslim

Tak toto co tu opisujes je zvukove obmedzenie rychlosti ...uz si nepamatam ako sa to presne volavo v BSi ale mne to zralo nervy po prekroceni 120Km/h ...mi to omylom v servise zapli :nevim

Packu som tiez hladal ale nastastie ju este mali za paradnu cenu na http://www.autodily-pracharna.cz

objednavacie cislo 34.20.681 skus sa kuknut mozno budes mat este stastie,drzim palce ;)

Je to tak, dnes jak jsem jel do práce tak jsem to vyzkoušel, jak ručička ukázala 120 tak to začalo pípat a nepřestalo pokud jsem neubral pod 120km/h:grr Budu to muset reklamovat že jsem tohle nechtěl:bacha, ale nejdřív vyzkouším tempomat.:papa

:) mne to omylom zapol pri zapinani cd menica , najhorsie bolo zistit ktora polozka to nakoniec bola , sme sa obaja cudovali bo bolo tam pisane nieco ako \"survival mode \" ale teraz uz neviem doslovne :myslim

Tak v PP2000 (a to i v české verzi, nějak to zapomněli přeložit) je to jako \"Fonction survitesse\". Včera jsem si to omylem zapnul a dneska na dálnici jsem myslel že mi jebne :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...