aaischa Odesláno 21. duben 2008 Autor Odesláno 21. duben 2008 Původně zaslal: Molin406 Brzdovou trubičku nezaškrtíš, jenom hadičku a tu budeš měnit. Když hadičku sundáš, tak to neteče rychle a než si připravíš druhou, můžeš trubičku zakrýt třeba gumovou krytkou odvzdušňováku. Hlavně si pořád hlídej hladinu v nádobce ať nezavzdušníš hlavní brzdový válec. Pokud máš ABS, tak předtím odpoj baterku. , abs neni, čepičky si nejsem jistej jestli sou, v zadu byly straceny ... uvidim, je ta kapalina nejak extra jedovata na ruce, ikdyž v rukavicích ? tak pripadny zasazeni jeslti nejak vadí... samo né do oka a podobně Citovat
Molin406 Odesláno 21. duben 2008 Odesláno 21. duben 2008 Jedovatá je a to doslova. Na každé nádobce je uvedeno co smíš a co nesmíš. Na ruce je nepříjemná - klouže sv..ě. Jesltli nemáš novou na doplnění - tak chyba. Tu co vypumpuješ tak určitě nelij zpátky do nádobky. Je se vzduchovýma bublinkama. Citovat
aaischa Odesláno 21. duben 2008 Autor Odesláno 21. duben 2008 Původně zaslal: Molin406 Jedovatá je a to doslova. Na každé nádobce je uvedeno co smíš a co nesmíš. Na ruce je nepříjemná - klouže sv..ě. Jesltli nemáš novou na doplnění - tak chyba. Tu co vypumpuješ tak určitě nelij zpátky do nádobky. Je se vzduchovýma bublinkama. neni problém pořídit každej den jezdim kolem autokelly, takže pořídim, jasnačka asi vemu rovnou 3litrovku vyjde nejlevnějc ale budou to zásoby na doživotí což je asi nanic , nebo jenom pulitrovku ? (62Kč) Citovat
Molin406 Odesláno 21. duben 2008 Odesláno 21. duben 2008 Stačí půllitrovka, jak ji rozděláš, natahuje vlhkost a ztrácí na kvalitě. Do zásoby nee.... Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 21. duben 2008 Odesláno 21. duben 2008 Ty ventilky jsou asi dobrej nápad, ale nám vždycky stačilo strčit volnej konec hadičky do sklenice s kapalinou, tak aby byl konec ponořenej, bubliny vybublali a zpatky se nasala připadně jen kapalina:super [upravil dne 21/4/08 Radek Hurvajz] Citovat
aaischa Odesláno 21. duben 2008 Autor Odesláno 21. duben 2008 Původně zaslal: Radek Hurvajz Ty ventilky jsou asi dobrej nápad, ale nám vždycky stačilo strčit volnej konec hadičky do sklenice s kapalinou, tak aby byl konec ponořenej, bubliny vybublali a zpatky se nasala připadně jen kapalina:super [upravil dne 21/4/08 Radek Hurvajz] tak to udelam asi takhle, to bude nejjednodussi, hadicka je , kapalinu poridim zejtra stane se něco když se smíchaj dt3 + dot4 nebo naopak krome toho ze z toho nejspíš vznikne něco mezi ? Citovat
aaischa Odesláno 21. duben 2008 Autor Odesláno 21. duben 2008 Původně zaslal: Radek Hurvajz já bych to teda nemíchal nemam tušení co tam je a všecko to vycucavat a odvzdusnovat no to mi teda radost nedělá :( Citovat
Molin406 Odesláno 21. duben 2008 Odesláno 21. duben 2008 Mohou se míchat kapaliny stejné specifikace. Ale ty jsi měnil brzdovku nedávno, tak si můžeš zjistit co Ti tam dali a použít stejnou aspoň v té specifikaci. Citovat
qity3 Odesláno 21. duben 2008 Odesláno 21. duben 2008 Neviem teda ale opravte ma jestli sa mylim, ale ak chce menit hadicky, na 90 percent mu ta kvapalina vytecie az z nadrzky a tym by mal tak ci tak odvzdusnit cely system nie? Citovat
aaischa Odesláno 21. duben 2008 Autor Odesláno 21. duben 2008 Původně zaslal: qity3 Neviem teda ale opravte ma jestli sa mylim, ale ak chce menit hadicky, na 90 percent mu ta kvapalina vytecie az z nadrzky a tym by mal tak ci tak odvzdusnit cely system nie? nu hodlam to necim zacpat, nebo spis asistent aby mi kus gumy z hadice sani kera se rozervala proste drzel primacklou na ty zelezny aby to nevytleklo maximalne prosáklo Citovat
Guest minimaxa Odesláno 21. duben 2008 Odesláno 21. duben 2008 Původně zaslal: aaischa Původně zaslal: qity3 Neviem teda ale opravte ma jestli sa mylim, ale ak chce menit hadicky, na 90 percent mu ta kvapalina vytecie az z nadrzky a tym by mal tak ci tak odvzdusnit cely system nie? nu hodlam to necim zacpat, nebo spis asistent aby mi kus gumy z hadice sani kera se rozervala proste drzel primacklou na ty zelezny aby to nevytleklo maximalne prosáklo no počkééééj, žádnej asistent, pěkně sám jen s ventilkem! :aut Citovat
qity3 Odesláno 21. duben 2008 Odesláno 21. duben 2008 nenechaj sa nabadat asistent je dobra vec ale asistentka, to je neco. Ja si na odvzdisneni volam svoju zenu, ona naslapava a ja odvzdusnijem na ventilkoch :mad::D:D:D:D Citovat
aaischa Odesláno 21. duben 2008 Autor Odesláno 21. duben 2008 Původně zaslal: minimaxa Původně zaslal: aaischa Původně zaslal: qity3 Neviem teda ale opravte ma jestli sa mylim, ale ak chce menit hadicky, na 90 percent mu ta kvapalina vytecie az z nadrzky a tym by mal tak ci tak odvzdusnit cely system nie? nu hodlam to necim zacpat, nebo spis asistent aby mi kus gumy z hadice sani kera se rozervala proste drzel primacklou na ty zelezny aby to nevytleklo maximalne prosáklo no počkééééj, žádnej asistent, pěkně sám jen s ventilkem! :aut no ale pak odvzdusnovat vsecky kola no to teda potěš... ee to rači vykoumám něco co tam nacpu tak aby to max prosakovalo Citovat
oddie Odesláno 21. duben 2008 Odesláno 21. duben 2008 Houby vyteče, stačí na konec trubky nasadit čepičku z odzvušňováku nebo kousek hadičky zaslepené šroubkem, a může vyměňovat jak dlouho chce. A odvzdušnit se dá tou zmíněnou hadičkou s ventilkem v jednom člověku, kam bychom došli, na každou takovouhle ptákovinu si tahat pomocníka. U mě v garáži neexistuje nic, na co by byl vyloženě potřeba pomocník - prostě když tam okolo zrovna nikdo není, tak si člověk musí poradit sám. Třeba se k něčemu hodí, ale něco jde třeba líp, když někdo přidrží, podá, ale zásada je být zcela soběstačný. Citovat
aaischa Odesláno 21. duben 2008 Autor Odesláno 21. duben 2008 Původně zaslal: Radek Hurvajz Ty ventilky jsou asi dobrej nápad, ale nám vždycky stačilo strčit volnej konec hadičky do sklenice s kapalinou, tak aby byl konec ponořenej, bubliny vybublali a zpatky se nasala připadně jen kapalina:super [upravil dne 21/4/08 Radek Hurvajz] tahle varianta je jednodušší, ale nedela problem to ze hadicka je zezacatku taky plna vzduchu, myslim ta odvzdusnovaci.. ? Citovat
Marcel505 Odesláno 21. duben 2008 Odesláno 21. duben 2008 HAdička nasazená na ovzdušňovák musí vést nahoru a pak do nádobky... Pak zůstanou bublinky nahoře... Citovat
aaischa Odesláno 22. duben 2008 Autor Odesláno 22. duben 2008 este jedna vecicka ta maticka na ty kovovy trubce tesni a drzi jak? Nebo drzi tim jak sou ty maticky zasroubovany do sebe a tim to i tesni? Citovat
MichalTalbot Odesláno 22. duben 2008 Odesláno 22. duben 2008 Po výměně hadic nech povolenej odvzdušňovák a na něj nasaď obyčejnou hadičku co se používá třeba na ostřikovače. Nech to chvíli protéct do prázdný sklenice - musíš mít otevřený víčko na nádobce u hlavního brzdovýho válce, a pak do sklenice nalej brzdovku tak, aby konec hadice byl ponořenej. Pak stačí jen opatrně šlapat, je dobrý rychle vyšlápnout, aby to vyhodilo bubliny, ale pomalu pouštět, aby si to v klidu nasálo kapalinu. Takhle jsem si vždycky odvzdušňoval všechny auta a je to nejjednodušší a nejspolehlivější řešení. Žádnej ventil, žádnej pomocník, žádný problémy. Citovat
aaischa Odesláno 22. duben 2008 Autor Odesláno 22. duben 2008 Původně zaslal: MichalTalbot Po výměně hadic nech povolenej odvzdušňovák a na něj nasaď obyčejnou hadičku co se používá třeba na ostřikovače. Nech to chvíli protéct do prázdný sklenice - musíš mít otevřený víčko na nádobce u hlavního brzdovýho válce, a pak do sklenice nalej brzdovku tak, aby konec hadice byl ponořenej. Pak stačí jen opatrně šlapat, je dobrý rychle vyšlápnout, aby to vyhodilo bubliny, ale pomalu pouštět, aby si to v klidu nasálo kapalinu. Takhle jsem si vždycky odvzdušňoval všechny auta a je to nejjednodušší a nejspolehlivější řešení. Žádnej ventil, žádnej pomocník, žádný problémy. udělám udělám, už se to blíží, brzdovku už sem taky koupil, ještě mě zajímá jak drží ta matička prosím Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.