Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206 1.4HDI a mráz


Honzak

Recommended Posts

Původně zaslal: Tom4F

Zdravim,

kolik km jsi prosim jel? me to chcipne po cca 5-10km

Mozna u r.v. problem se zamrzanim behem jizdy neni.

Diky, Tomas

Behem dneska cca 150 km , vcera v cca 300 km .... pripada mi ze se chova naprosto normalne jako by mu ani ta zima nevadila;) ...doufam ze to tak vydrzi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moje skusenosti z 1.4HDI vyrobeny 06/2003

auto som kupil ked malo najazdenych 35.000 km teraz ma 43.000, zatial som ziadnu vacsiu udrzbu nerobil, okrem prdnuteho spojkoveho lanka ktore som vymenil.

prisla zima a prisli mrazy, tu v Trencine nic vazne tak do -14 aj ked auto stalo celu noc vonku ziaden problem, rano to chytilo na prvy sup ako v lete, len to par sekund zhavilo...

dosiel som s autom na Oravu a rano pozeram na teplomeri -17 no hmmm, vsetko skrehnute zhavilo to tocim a nic za 10s tocenia to ani raz neodpalilo... tak som potom skusal zhavit aj 4-5x po sebe a potom par sekund tocit ale chytilo to tak na 12x (este ze to baterka vydrzala) sice to malo prvych 10s zvuk ako traktor ale potom sa to unormalnilo, nechal som to 20min vrcat a potom som siel, presiel som par stoviek metrov, pipla kontrolka motora, seklo to ako pri \"sekanom benzine\" este chvilku to slo a potom motor zhasol... tocim a po par sekundach tocenia to nabehlo frcim dalej na 2.000ot dobieham Aviu iducu 35km/h obieham ju asi v 40tke a motor mi zhasne priamo v protismere ked som na urovni vodica avie - no musel cumiet na mna ako puk...

potom motor na volnobeh vzdy siel ale ako nahle sa zatazil par otackami na viac staci aj 1500ot tak zhasinal v rozmedzi niekolko jednotiek, desiatok az stoviek metrov... nakoniec som sa dostal do zony kde bolo -21st a konecna, uz som nepresiel ani meter... nastastie bol motor uz zohriaty na 80st tak som postal 10-15min s natocenym motorom a teplo salajuce z motora zrejme dakde daco uvolnilo a rozpustilo lebo som potom nasledne pokracoval do kopca kde bola inverzia a bolo tam asi -6 a uz problem nebol ziaden, presiel som 40km a odstavil auto, po celom dni na mraze okolo -10 som do neho k veceru nasadol a chytilo na prvy sup a dalej problem uz nebol, kupil som aditivum ZIMNI SUPER DIESEL ADITIV made in CZ 650ml a pridal do nadrze este o daco viac ako podla navodu. Presiel som cez hory 44km a auto odstavil v nadeji ze rano to pojde uz snad lepsie.

Rano -18 a bolo to to iste ak nie horsie.... tak som vytankoval 20l nafty (tankovane na pumpe TESCO) dal znova aditivum a k zostavajucim 10l natankoval naftu Slovnaft na ktorej na Orave vsetci funguju a vraj je odskusana. Dalsie dni sa uz teplilo na -6 takze pohoda ziaden problem. Potom som sa vratil spat do TN, auto prva noc v garazi ziaden problem bolo tam -5. Na dalsi den mi to uz nedalo a chcel som skusit ci nove palivo pomohlo, tak som nechal auto vonku, rano to chytilo s 2 zhaveniami na 3x aj ked bolo -22st a nechal som to pol hodinu vrcat, motor sa zohrial tak na 50st za tu pol hodinu... uz pri cuvani z dvora to zhaslo a cesta do prace 6km mi trvala pol hodinu lebo to po ceste zhaslo asi 20x. Auto bolo cez den na slnku a bolo okolo -12 az -14. Cesta z prace - chytilo na prvy sup, ale po ceste domov motor zhasol 10x samozrejme zlta kontrolka motora svieti a pipa permanente. Inak kontrolka airbagov mi uz nesvieti co mi na Oravskych studenych a hrbolatych zaladnenych cestach tiez svietiavala permanentne...

Kamos ma Astru F 1.7 TD Intercooler naftu OMV 2x nazhavi a chyti to na prvy sup a ide, ziaden problem... dalsi kamos Octavu TDI 110k nafta Shell a ziaden problem... Renault master a nafta OMV ziaden problem... Iveco daily a ziaden problem len treba viac krat nazhavit/

Volal som do Pezota a povedali mi ze vymena palivoveho filtra je predpisana kazdych 60.000km tak ak je to ozaj tak (cudne) tak moj asi od novoty meneny nebol.

Ked som bol na Orave pytal som sa chlapa co jazdi s ratrakom ci nemaju problemy a povedal ze nie, ze pred kazdou zimou davaju novy palivovy filter, tankuju slovnaft naftu a davaju do nej to aditivum co ja a ze to ide aj v -25. Poznamenal ze ked mali zlu naftu tak im ratrak robil to iste cize zhasinal mu motor hocikedy.

Zistoval som co stoji palivovy filter, tak napr autokelly ma znacky MANN to by mal byt taky ako ide do prvovyroby a stoji nekrestanskych 3750,- Sk. Zohnal som ho inde za 1200,- tak zajtra ho vymenim a uvidime.

Nie je mi jasne ako je to vlastne robene, uz stare renaulty maju vyhrievany filter vodou z motora... podla toho co tu dakto pisal je v 1.4hdi jemnejsi filter ako inde to znamena nachylnejsi na zanasanie parafinom... preco teda nie je vyhrievany (najlepsie elektricky) a bolo by po probleme... alebo je a nefunguje to ?

V podstate mi to je jedno lebo mam garaz ale stve ma to ze to nefachci, keby to mohol dakto objasnit ako to je a preco sa to tyka prave modelov 2003 bol by som velmi rad...

ROpa :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to tak 1.4HDi je moc moc citliva na kvalitu nafty. Neberte to ako zavadu ale fakt ze nafta nesplna poziadavky kladene tymto motorom. Vsade sa setri a setria aj vyrobcovia nafty takze pruzne nereaguju na zmenu poziadaviek aktualneho stavu pre cinnost motora, mam na mysli aktualne nizke teploty. Zavada je v velkom kolisani tlaku na rampe a hlavne jeho nedostatocnom tlaku. je to vazna zavada a tak motor vypne. no nieje to zavada systemu ale dosledok zavadnej nafty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Milhaus65

Dnes dorazila od Peugeotu informace, že je změna u pal. filtru pro 1,4 HDi, jiné objed. číslo. Jelikož zde není klasický filtr ale celá komora a obsahuje předehřev paliva tak jsou asi potíže. Objednal jsem,tak uvídíme co přijde jak se to osvědčí protože ze současných problému ze zatuhnutím nafty je většina majitelů právě těchto motorů.

Mohu požádat o objednací číslo ? :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesouhlasim ze problem v nafte!

Jiz treti zimu s tou seriovou zavadou 1.4HDi r.v.2003 mam stejny problem. Nikdy mi ta porucha nezmizela i kdyz davam celou zimu aditiva, nebo beru OMV Alpin Diesel.

- To by pak v CR neexistovala zadna \"dobra\" nafta

- Proc auto vzdy nastartuje lepe nez ostatni diesely = nafta je OK

- Proc auto jede v mem pripade pri teplotach -13C a mene jenom 5-15 km uplne SUPER a pak chcipne a hrozi vazna NEHODA?

- kolik stoji servis po 60.000km? Bojim se ze po nas chteji vice penez kvuli odstraneneni zavady s predehrivanim a filtrem. Puvodni cenovy plan byl cca stejny jako po u 40.000km ale ted tusin dvojnasobna castka kolem 7000,-Kc?

- verim ze jine modely nez 2003 maji jine palivove dily!!!

- tento tyden (po,ut) jsem se 2x v Praze malem vyboural jak to necekane po 10 minutach chciplo!!!

- zavada byla u me i u 2 mesice stareho auta, i tento tyden po 2.5 roce.

Prosim dejte vedet pokud ziskate nove informace o odstraneni zavady. Peugeot se to snazi z nejakeho duvaodu utajit, pritom o problemu vi.

Diky, Tomas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem telefonoval do 3 servisů v Praze, všude byly vyhybavé odpovědi a vše sváděli na naftu. Po argumantaci, že ostatní vozy tento problém nemají neměli vysvětlení. Je pravda, že kvalita nafty je rozdílná, ale v tom celý problém nebude. Doufám, že nám dá Milhaus65 více informací ohledně náhradního dílu. :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som zistil v Peugeote ze filtre sa ozaj menili a cislo noveho je 1901.75 a stojí okolo 2500,- Sk. Kto je vyrobcom toho filtra sa mi nepodarilo zistit. Viem len ze do prvovyroby idu filtre Mann ktore stoja okolo 3750,- Sk. ovsem neviem v ktorom roku take sli do prvovyroby...

Dnes som si zohnal novy filter Bosch foto tu http://www.skrat.sk/bosch_filter_1.JPG

http://www.skrat.sk/bosch_filter_2.JPG

ma jeden privod, jeden vyvod, jeden prepad, a jeden dvojpolovy konektor

na moje velke prekvapenie povodny filter ktory tam bol zrejme od vyroby je taky isty bosch ako som tam teraz dal.

Zaujimalo by ma co snima snimac v tomto filtri, ci obsah vody v nafte alebo tlak alebo co...

Rovnako som nasiel dalsi snimac na vyvodoch pumpicky vid foto (http://www.skrat.sk/pumpa_snimac.JPG) ale co snima tiez neviem...

Este by ma zaujimalo ci rovnaky problem maju aj ini majitelia 1.4HDI alebo sa to tyka len modelu 2003 ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 206 1.4 HDI r.v. 4/2005 je asi jiný palivový filtr než na obr. od ROpa.

Zdá se mi vyšší. Ve spodní části má vypouštěcí (odkalovací ) šroub s asi 1m dlouhou průhlednou hadičkou. Filtr je umístěn vzadu za baterkou, je lépe ji vyndat. Asi je to typ s výměnnou papírovou vložkou jako má 2.0HDI??

Může někdo upřesnit jaké filtry nafty se do 1.4HDI kdy montovaly?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aj ten \"moj\" Bosch filter je vybaveny asi 1m dlhou priehladnou hadickou ale na obrazku je to vyfotene bez nej. Hadicka sa pripaja do toho vyvodu ktory je na obrazku 2 v pravom hornom rohu a je vyvedena okolo spojkoveho lanka pod auto. Ale ty pises ze ze je tam \"odkalovaci sroub\", ten tam ja nemam, ta hadicka je nasunuta normalne na nejaku trubicku co stadial trci, mne to pripada skor ako nejaky prepad ale dost tazko si to je predstavit ako to moze vo vnutri vyzerat obzvlast ked ine palivove filtre su len valce s privodom a vyvodom. Rozoberatelny asi nebude, lebo v spodnej tretine je po obvode vidiet drazku ako keby bol zlepeny alebo zvareny z dvoch kusov plastu.

Filter sa nachadza na vodicovej strane pri baterke presne ako pises, ja som ju vybral spolu s tou plastovou krabicou v ktorej je ulozena. Potom je uz dobry pristup k 2 skrutkam Torx 25 alebo 30 na ktorych je ten filter uchyteny. Este treba dat dole hadicku ktora je o vrch filtra prichytena a vedie niekam k posilnovacu brzd, no a samozrejme odpojit z filtra privod a vyvod - ide to lahko na tych hadickach su \"konektory\".

Otazkou zostava ake filtre sa teda davali do prvovyroby u ktorych modelovych rokov a ktore su to tie s vyhrievanim co tu popisoval dakto predtym.

Ked uz sme pri tej autobaterii aku tam mate od vyroby, ja tam mam Vartu nezistenej kapacity ale predpokladam ze to bude 44 alebo 50Ah a nevyplna uplne priestor tej krabice, myslim ze by tam vosla aj 72Ah. Na vrchu ma ta baterka kukatko ktore je zatial zelene, baterka ma 2.5 roku.

[upravil dne 26.1.06 ROpa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro ROpa:

Na obrázku 2 je vpravo nahoře šestihran. Ten se má asi povolit (stačí rukou) a hadičkou nechat odtéct trochu obsahu (nafta+voda+kal).

Je dobré odkalení provést před každou zimou! Mě u půl roku staré 206 1.4HDI tekla v listopadu prakticky čistá nafta.

Ten tvůj filtr je malý, nízký - na vodu a zanesení citlivější.

Určitě bych se snažil nahradit orig. filtr filtrem montovaným do posledních modelů!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Mirek

Doma to preskumam a skusim ten stary vypustit co odtial vytecie. Inak mohlo by tak tak byt lebo v predpisanych prehliadkach je napisane ze sa ma ako jede z ukonov vycistit naftovy filter... lezne ako, ked sa neda rozobrat, no jedine cez tento vypust ho vypustit a preplachnut...

Ty mas predpokladam 2004/2005 model, aky tam mas ty filter ? Vies jeho oznacenie ? Je vyhrievany ? Pokial ma konektor z vrchu, je to vyhrievanie, pokial ma zospodu ako moj tak je to snimac vody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...