Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tak a máme volnou čáru, co nám to přinese?


Medvěd

Recommended Posts

Kurte - píšu Ti kladné body.

To, že z volných hranic mají strach důchodci - to jsem ochotnej akceptovat, chybí jim totiž pocit ochrany velkého rudého bratra.

To, že tu někteří mladí mají pocit, že celé otevření hranic jim ho*no přinese (citace) spojuju s jejich nevědomostí a přál bych jim na půl roku návrat do takovýho roku 1985

Kam ale zařadit OK 406, který je stejně starý jako já? No nic, má právo na svůj názor (ale mě ho hlava nebere).

Co se týče zemědělců a EU - osobně jsem proti veškerým dotacím a okamžitě bych je zrušil (samozřejmě v celé EU), jenže to nemůžu a tak prostě trpím. Když mi někdo vysvětlí proč by měl mít zemědělec dotaci na své podnikání, tak ho budu minutu nosit na rukou - podle mě to jen zvýhodňování jedné skupinky podnikatelů a stejně to pak přeneseně platíme všichni - a to nemluvím o tom, že bohatší státy jsou schopny tyto parazity podporovat podstatně vyššími sumami a proto je tedy pokřivený celý evropský potravinový trh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s OK406, nikdo nemá nyní svou suverenitu. Jsme malý stát a až budou moc cizinci kupovat pozemky u nás, je s námi konec. Naši potomci nám všem poděkují, protože již nic nezdědí. Stanou se nich náděníci pánům z venku. Nechci být pesimista, ale vidím to tak, že i unie bude mít v budoucnu svůj konec. Vždyť už nyní se to spoustu státům nelíbi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

koukám že se to tu pěkně rozjelo,nedá se nic dělat menšina se vždy podřídí většině,kdo má prachy má i moc.To jste nepochopili??Politika je zlá věc ne každému se zamlouvá .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Kurte - píšu Ti kladné body.

To, že z volných hranic mají strach důchodci - to jsem ochotnej akceptovat, chybí jim totiž pocit ochrany velkého rudého bratra.

To, že tu někteří mladí mají pocit, že celé otevření hranic jim ho*no přinese (citace) spojuju s jejich nevědomostí a přál bych jim na půl roku návrat do takovýho roku 1985

Kam ale zařadit OK 406, který je stejně starý jako já? No nic, má právo na svůj názor (ale mě ho hlava nebere).

Co se týče zemědělců a EU - osobně jsem proti veškerým dotacím a okamžitě bych je zrušil (samozřejmě v celé EU), jenže to nemůžu a tak prostě trpím. Když mi někdo vysvětlí proč by měl mít zemědělec dotaci na své podnikání, tak ho budu minutu nosit na rukou - podle mě to jen zvýhodňování jedné skupinky podnikatelů a stejně to pak přeneseně platíme všichni - a to nemluvím o tom, že bohatší státy jsou schopny tyto parazity podporovat podstatně vyššími sumami a proto je tedy pokřivený celý evropský potravinový trh.

upřímně a co nějaký ty zápory, který sou bohužel nevyhnutelný a málo jich nebude... ? přistěhovalci některých "problémových" menšim, už skoro né menšin v některejch oblastech, jednodušší dovoz různejch chuťovek ktery aspon občas dřív zabavili ted nejspíš eště míň... :( atd... zas tak se neraduju... příchod Eura to bude eště hůř... aspon pro nás kteřejm se vejplata neblíží 6ti místný cifře...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vix tady napsal zajímavá data - dal si práci :super

Spojená Evropa je krásný ideál , ale bohužel řízená jenom nedokonalými lidmi :aut

Kdysi jsem na určitém náměstí v Čechách přísahal Varšavské smlouvě , že budu bojovat proti imperialistům z NATO , uběhlo pár let a sami jsme v NATO :myslim

Za otevření hranic jsem rád,ale nedívím se na rozdíl od Medvěda lidem jako OK406

PS. Mezi optimistou a pesimistou je jediný rozdíl ten , že optimista na rozdíl od pesimisty nemá dostatek informací...:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

zkuste juknout sem http://www.zvedavec.org doporučuju, člověk se tu dozví dost věcí který by si asi jinak ani nevšimnul.. druhej pohled na dost věcí ohledně světa EU a tak.. občas zajímavý.. :)

Jo, "skvělý" propagandistický pláteček vlastněný a řízený emigrantem žijícím v Torontu.

Preferuji media, která informují a ne ta, která podsouvají názory - taková přenechám těm, kteří si nedokáží vlastní názor utvořit sami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče problému s přistěhovalci, který zmiňuje aaisha

a) moje paměť není krátká a velice dobře si vybavuju dobu, kdy i od nás byli lidi nuceni prchat do zahraničí a v tom zahraničí měli jakous takous šanci se uchytit a přežít (a mnozí se uchytili opravdu tak, že nejenom přežívali, ale dokonce si i založili vlastní firmy a následně pak zaměstnávali občany státu, který jim tu šanci začít žít jinak umožnil). Opravdu několik takových lidí znám osobně a děkuju tátovi, že mi umožnil se s takovými potkat a třeba i něco z jejich životní filosofie pochytit. Asi nejsilnějším životním motem lidí, kteří mají za sebou nějaký úspěch totiž je: "O své lepší žití se musím postarat především sám, nikdo druhý to totiž za mě neudělá"

b) všem těm, kteří se bojí nějakého zvýšení kriminality a přílivu problémových lidí spojeném s otevřením hranic sděluju, že zvýšit už tak nějak není co, páč všichni problémoví za těch 18 let od pádu želené opony měli šanci se k nám a potažmo i do zbytku Evropy dostat a pokud měli zájem, tak už tak dávno udělali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Co se týče problému s přistěhovalci, který zmiňuje aaisha

a) moje paměť není krátká a velice dobře si vybavuju dobu, kdy i od nás byli lidi nuceni prchat do zahraničí a v tom zahraničí měli jakous takous šanci se uchytit a přežít (a mnozí se uchytili opravdu tak, že nejenom přežívali, ale dokonce si i založili vlastní firmy a následně pak zaměstnávali občany státu, který jim tu šanci začít žít jinak umožnil). Opravdu několik takových lidí znám osobně a děkuju tátovi, že mi umožnil se s takovými potkat a třeba i něco z jejich životní filosofie pochytit. Asi nejsilnějším životním motem lidí, kteří mají za sebou nějaký úspěch totiž je: "O své lepší žití se musím postarat především sám, nikdo druhý to totiž za mě neudělá"

b) všem těm, kteří se bojí nějakého zvýšení kriminality a přílivu problémových lidí spojeném s otevřením hranic sděluju, že zvýšit už tak nějak není co, páč všichni problémoví za těch 18 let od pádu želené opony měli šanci se k nám a potažmo i do zbytku Evropy dostat a pokud měli zájem, tak už tak dávno udělali.

tak to máš pravdu, takhle sem o tom nepřemejšlel... :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: aaischa

zkuste juknout sem http://www.zvedavec.org doporučuju, člověk se tu dozví dost věcí který by si asi jinak ani nevšimnul.. druhej pohled na dost věcí ohledně světa EU a tak.. občas zajímavý.. :)

Jo, "skvělý" propagandistický pláteček vlastněný a řízený emigrantem žijícím v Torontu.

Preferuji media, která informují a ne ta, která podsouvají názory - taková přenechám těm, kteří si nedokáží vlastní názor utvořit sami.

tak tolik o tom nevim, jenom sem párkrát viděl nějakej ten článek někde na netu odsud a člověk se někdy pobaví, hlavně spíš to že na to někdo nahlíží i takhle z "mediální" části, ne jako ostatní...p.s. kompletně mě celkem štvou problémy s těma co už teda přišli, dělám pravidelně v práci do 23:00 a pak je to někdy přez prahu když má člověk jet MHD, v některejch částech ne moc příjemný :( proto sem na ně alergickej.. ale ty co přišli pracovat a pracujou tak to ocenuju...

[upravil dne 22.12.2007 aaischa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vix: pěkná práce ale měl jsem namysli stát Československo a né jeho politické složení.

Co se týká dotací, tak ty byli, jsou a budou. Je to taková kompenzace za klimatické podmínky, kdy zemědělec je nepřímo závislí na počasí a na úrodě. A to, že se nepěstuje pouze produkt, který je komerční, je jen dobře a ukazuje to na draví selský rozum. Pokud by se pěstovalo pouze komerční surovina, tak je všude žluto (řepka olejná). To se pak nesmí nikdo divit, že stojí tolik rohlík či chléb a mléko. To není pouze a jenom důsledek zdražení ropy.

Uvidíme za pár let, co přinese EU, NATO a sjednocování!! Zatím na to jenom doplácíme! Nemá cenu se zde přijít, co je lepší a co špatné. Čas ukáže. Jen aby nebylo pozdě! Jen si pokládám otázku, co mě a mé rodině či blízkým přineslo sjednocení EU a volná hranice. Jen zdražení a přesvědčení, že Češi jsou v EU chudý stát, který je třeba si ,,podmanit". A to se bohužel děje za přispění našich politiků. Už jsme skoro rozprodaní!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Vix: pěkná práce ale měl jsem namysli stát Československo a né jeho politické složení.

Co se týká dotací, tak ty byli, jsou a budou. Je to taková kompenzace za klimatické podmínky, kdy zemědělec je nepřímo závislí na počasí a na úrodě. A to, že se nepěstuje pouze produkt, který je komerční, je jen dobře a ukazuje to na draví selský rozum. Pokud by se pěstovalo pouze komerční surovina, tak je všude žluto (řepka olejná). To se pak nesmí nikdo divit, že stojí tolik rohlík či chléb a mléko. To není pouze a jenom důsledek zdražení ropy.

Uvidíme za pár let, co přinese EU, NATO a sjednocování!! Zatím na to jenom doplácíme! Nemá cenu se zde přijít, co je lepší a co špatné. Čas ukáže. Jen aby nebylo pozdě! Jen si pokládám otázku, co mě a mé rodině či blízkým přineslo sjednocení EU a volná hranice. Jen zdražení a přesvědčení, že Češi jsou v EU chudý stát, který je třeba si ,,podmanit". A to se bohužel děje za přispění našich politiků. Už jsme skoro rozprodaní!!!

Z Tvého přemýšlení je mi smutno - no nic, taky názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medvěd: nevím, co je špatného na mém názoru? Domnívám se, že nic, ale asi si myslíš, že když jsem hrdý na to, že jsem čech. A nebo že nejásám jako ostatní, tak musím být černá ovce? Ale nejsem sám, komu se to nelíbí, to co se v poslední době děje. Tak nevím, proč taková jízlivá odpověď. Porušil jsem snad něco??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Co se týká dotací, tak ty byli, jsou a budou. Je to taková kompenzace za klimatické podmínky, kdy zemědělec je nepřímo závislí na počasí a na úrodě. A to, že se nepěstuje pouze produkt, který je komerční, je jen dobře a ukazuje to na draví selský rozum.

"Draví selský rozum" nevím, ale mám "za barákem" zemědělce, který má pole v záplavové oblasti. Každý rok zaseje a každý rok přijde povodeň. A má se líp, než kdyby nepřišla. Proč? Protože má pole pojištěná a protože zemědělské dotace se dávají (nelogicky) za osetou plochu. Takže dostane prachy od pojišťovny, od státu a nesklidí ani gram. Jen na podzim zorá, později zaseje, potom přijde povodeň,...

To je živnost, co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Medvěd: nevím, co je špatného na mém názoru? Domnívám se, že nic, ale asi si myslíš, že když jsem hrdý na to, že jsem čech. A nebo že nejásám jako ostatní, tak musím být černá ovce? Ale nejsem sám, komu se to nelíbí, to co se v poslední době děje. Tak nevím, proč taková jízlivá odpověď. Porušil jsem snad něco??

Neporušil jsi nic a Tvůj názor respektuju, jen je mi z něj (ale pravda nejenom z Tvého názoru) smutno - to je zase můj názor a ničeho jízlivého jsem si v mé reakci nevšiml.

A hrdý na to, že jsem Čech jsem i já, nicméně jak psáno výše - naše názory se prostě rozchází.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Okčko:

Stát "Československo" existoval v letech 1918-1938 a 1945-1989. To co jsem tam napsal, bylo a je pro zamyšlení a pochopení dalších skutečností.

1) Zemědělec je nejšťastnější, když se mu "neurodí" resp. urodí děsně málo - pak totiž ceny vyskočí hodně nahoru. To co nazýváš kompenzací za klimatické podmínky, je neskutečná deformace trhu. Nebudeš mi to věřit, ale znám zemědělce s "čistým" chovem, investujícího do techniky a technologií, a nakládajícího prasata v čistých montérkách. Světe div se, vydělává.

Ale pokud bude Franta chlastat v hospodě pívo a bude vožralej na svém stařičkém Zetoru nadávat na poměry, tak se ničeho lepšího nedočká, leda by mu vážně ta EU pomohla rozhazováním dotací. Protože je doopravdy pohodlnější nadávat, než si lámat hlavu.

V normálním světě vyhrává ten, kdo vyrábí s nižšími náklady anebo prvotně přijde s něčím zcela vyjímečným (odborně se tomu prvnímu říká inovace a tomu druhému invence )

2) Jsem děsně rád za rok 1989 - dneska bych nebyl tam kde jsem, když to přeženu, dělal bych někde nějakýho poskoka. Protože bych asi nevystudoval z jistých důvodů VŠ, neovládal bych jazyky, nežil bych nějaký čas tam, kde jsem žil. Sixtínskou kapli a fresky v ní bych možná mohl znát perfektně z obrázků, ale už bych nevěděl, jak to v ní voní.

3) Zdražení? Životní náklady zůstaly +/- stejné. Při hrubé mzdě 2000,- Kč pamatuju rohlík za 0,40 hal., dneska při 20.000,- nestojí 4,- Kč, ale "jen" 2,50. Tehdá rohlíky dělala velká pekárna a byly gumový (možná vážily o nějaký ten gram víc). Jenže já děsně rád celozrný - a ty od mého pekaře jsou moc fajn. Víš můžu si vybrat. Spoustě lidí to vadí, když si mají vybrat třeba ledničku, prostě, když se musí rozhodnout - občas s nasázkou říkám, že tatík to měl jednoduchý... 2 dny stál před elektrou, já mu nosil v termosce čaj - a prostě lednička buď byla, nebo ne - stálo ho to čas, možná i zdraví, ale z ledničky měl neskutečnou radost. Protože věděl co kupuje - ledničky byly jen velké a malé, a pak už jen ruské. Dneska mám právě ten problém, vybrat tu správnou, jestli je lepší nerez nebo čistě bílá?. Ale je to doopravdy milý problém.

O pořadníku na auto už ani nemluvím.

4) Nadáváš na malé platy u nás v porovnání s EU, tak ti poradím - zkus pracovat v zahraničí za ty jejich? A uvidíš, jak se budeš mít dobře (?!). Fakt to zkus, je to dobrá zkušenost.

... ale abych to už uzavřel

5) Víš, co je ale nejlepší fór ? Protože, až mě tady někdo naštve, tak mohu zvednout kotvy. (Ekonomové znají jeden termín, nazávají ho "Volba nohou") Protože žít se dá stejně dobře v ČR, jako v Německu, jako ve Francii. Vše má totiž svá pozitiva a negativa. A ostatně, pro mě už je Evropa spojená ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

4) Nadáváš na malé platy u nás v porovnání s EU, tak ti poradím - zkus pracovat v zahraničí za ty jejich? A uvidíš, jak se budeš mít dobře (?!). Fakt to zkus, je to dobrá zkušenost.

.;)

tak tohle znam. Sestra uz je par let ve Francii a nadava jak ma maly plat (2500E). Ono se to nemuze brat podle penez, ale spise procentualne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...