Jump to content
Sign in to follow this  
varic

cvakající relé ?

Recommended Posts

Někde z prostoru u nohou spolujezdce je při jízdě slyšet cvakání, jakoby relé, nevysledoval jsem kdya proč. Našel jsem tam černou krabičku, neví někdo co to je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

právě to jsme nevysledovali. Někdy v koloně, když stojíme, někdy ve 130 na dálnici ... Ale teď co jsem musel vyměnit řídící jednotku, tak jsem to neslyšel, ale taky jsem nejel nijak daleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Původně zaslal: oddie

Když jí máš spuštěnou, tak svaká spouštění sahar, které si ta klima pouští. Pokud máš klimu vypnutou, nic by kvůli ní cvakat nemělo.

Jednak sahary a taky elektromagnetická spojka ovládající připojování kompresoru klimatizace, která když se klima nachladí tak kompresor odpojí a podle potřeby ho zase připojuje;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahojte, taky mi vrčelo nějaké \"relé\" - spínalo tak 10x do vteřiny a jen nepravidelně. Vrčel přerušovač blinkrů, který je umístěn nad nohami řidiče. Přerušovač je šedém pouzdře a je na něm napsáno \"2042103 12V 42/92W DOT 73385\". Po výměně za nový přerušovač blinkrů se závada neprojevila. Dodávám, že jsem toho od výměny moc nenajezdil - asi jen 200km, takže závada může být i jinde (např. v přepínači směrových světel).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mam 405ku s klimou (manualni klima se zpetnou vazbou) a nekdy to taky cvaka - proste nahodne obcas cvakne, treba tak jednou za 1-5 minut, nekdy vubec (nebo to mozna neslysim ... ) Bez zapnuty klimy nic necvaka. Nejvic bych veril tomu, ze se kompresor sam automaticky odpojuje/pripojuje podle potreby, jak ma resp. nema dostatecne natlakovany medium, to zni rozumne ...

hribe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×