Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Názory na celoroční svícení


OK406

Recommended Posts

Původně zaslal: bladerunner

najhoršie je keď podvečer ide oproti kolona svietiacich aut a pred ňou jedno neosvetlené

Nemusí být před tou šňůrou, ale kdekoliv v ní. Pak vznikne pocit, že je tam dost velká mezera na předjetí (třeba) a neštěstí je na světě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S rozvojem silničního provozu, se v dávné době pro motocykly zavedlo povinné denní svícení - důvod logický - poměrně malý a rychle se pohybující objekt, krerý v letmém pohledu do zpětného zrcátka snadno přehlédnete.Současný stav , kdy svítí všichni , co mají reflektory, pozici motorkářů značně zhoršil a to nemluvím o dalších účastnících sil. prov. , cyklisté a chodci, kteří jsou takřka neviditelní. Tleskám Rakušanům, kteří to hodlají zrušit.:potlesk:potlesk:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vlada

Tleskám Rakušanům, kteří to hodlají zrušit.:potlesk:potlesk:potlesk

prosimte, nez budes nekomu tleskat, tak si zjisti celou pravdu. Vlada (Rakouska) sice chysta zruseni denniho sviceni, ale podpori vsemi svymi hlasy navrh na pude Evropske komise k zavedeni celorocniho sviceni po cele EU.

Takze cemu tleskas, tomu ze jsou rakousti politici este vetsi blbove nez ty nasi? Proc se asi tak chovaji? je to jen o nutnosti se zalibit a tim padem vybrat ty potrebne argumenty:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já sem pro aby se svítilo.např.se mi párkrát stalo:jedu za slunečního dne,slunce mi svítí na čelní sklo a proti jede auto který je ve stínu a nesvítí.dopadlo to tak že sem ho vůbec neviděl a málem ho trefil.když svítí tak ho vidět je.a to že si autí veme o něco malinko víc mě nes*re.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u nás na slovensku sa povinne svieti len od 15.10. do 15.3.. je tiež blbosť ohraničovať to dátumom. od nového roka však svietime nonstop.

nie som za celoročné svietenie, ale za operatívne zapínanie a vypínanie osvetlenia, podľa momentálnej viditeľnosti (napr. les, súmrak, dážď, podjazdy,...). ideálne riešenie: každý by musel na predpísanom mieste v aute mať homologovaný svetelný senzor, ktorý by riadil osvetlenie a jeho intenzitu. svetlá na denné svietenie - v tomto prípade rozhodne áno.

nechať to na dobrovoľnosti vodičov (ako v nemecku) je hovadina, lebo potom sa stráca veľa nesvietiacich áut.

toť - môj názor____ :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Původně zaslal: Medion

a to že si autí veme o něco malinko víc mě nes*re.

Je to tak zanedbatelná částka, že nemá cenu to řešit (cca 5 Kč na 100km);) Někde tu byl i výpočet (tuším od Dave_k neboFerryho)...

Přesně tak. Vůbec nechápu ty, co si pořizují tzv. světla pro denní svícení. Vzadu auto osvětlené nemají a ušetří maximálně pár kaček. Je to jen tahání peněz z lidí za výrobek, z kterého profitují pouze výrobci a prodejci. Podle mne to na autě nemá co dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladman

Přesně tak. Vůbec nechápu ty, co si pořizují tzv. světla pro denní svícení. Vzadu auto osvětlené nemají a ušetří maximálně pár kaček. Je to jen tahání peněz z lidí za výrobek, z kterého profitují pouze výrobci a prodejci. Podle mne to na autě nemá co dělat.

Nevim kolik km najezdis ty, ale je tak 60-70k rocne, vetsinu v prazskem provozu takze se mi svetla vubec nechladi a dle toho mam take spotrebu zarovek, svetla pro denni sviceni byla tim nejlepsim vychodiskem a to se nebavim o zatezi alternatoru a dalsich vecech......

EDIT > pri vasem vypoctu 5Kc/100km mam svetla pro denni sviceni zaplaceny za pul roku:D:D:D

[upravil dne 25/9/07 buml]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: buml

Původně zaslal: Ladman

Přesně tak. Vůbec nechápu ty, co si pořizují tzv. světla pro denní svícení. Vzadu auto osvětlené nemají a ušetří maximálně pár kaček. Je to jen tahání peněz z lidí za výrobek, z kterého profitují pouze výrobci a prodejci. Podle mne to na autě nemá co dělat.

Nevim kolik km najezdis ty, ale je tak 60-70k rocne, vetsinu v prazskem provozu takze se mi svetla vubec nechladi a dle toho mam take spotrebu zarovek, svetla pro denni sviceni byla tim nejlepsim vychodiskem a to se nebavim o zatezi alternatoru a dalsich vecech......

EDIT > pri vasem vypoctu 5Kc/100km mam svetla pro denni sviceni zaplaceny za pul roku:D:D:D

[upravil dne 25/9/07 buml]

tolik co ty, opravdu nenajezdím, jen asi 10 - 15 tis./rok, taky většinou po městě. Když už se bavíme o zátěži altíku, pak bys měl zvažovat používání předních a zadních mlhovek, klimatizace, popř. rozmrazování zadního skla. To jsou ty části, co zvyšují razantně spotřebu a zatěžují altík, ale klasická světla berou pouze zlomek z tohoto. Z hlediska bezpečnosti své i ostatních účastníků provozu si myslím, že zadní světla mají být i přes den rozsvícená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladman

tolik co ty, opravdu nenajezdím, jen asi 10 - 15 tis./rok, taky většinou po městě. Když už se bavíme o zátěži altíku, pak bys měl zvažovat používání předních a zadních mlhovek, klimatizace, popř. rozmrazování zadního skla. To jsou ty části, co zvyšují razantně spotřebu a zatěžují altík, ale klasická světla berou pouze zlomek z tohoto. Z hlediska bezpečnosti své i ostatních účastníků provozu si myslím, že zadní světla mají být i přes den rozsvícená.

tak zacnu odzadu, zadni svetla maji byt pres den zhasnuta a to z duvodu lepsi vyraznosti svetel brzdovych to ad 1. ad 2. alternator bavim se zde o zatezi ihned po startu motoru a to doopravdy mlhovky nepoustim (tedy pokud to neni samo nutne a pak uz to bejva tak husty ze vypinam predni potkavacky) rozmrazovani zadniho skla nepouzivam vubec, nebot jsem zvykli s dodavek a jezdim jen na bocni zrcatka a klimu pouzivam s rozvahou. Proste mi nevymluvis, ze 150W ktery po startu alternator nemusi resit mu nepomuze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: buml

Původně zaslal: Ladman

tolik co ty, opravdu nenajezdím, jen asi 10 - 15 tis./rok, taky většinou po městě. Když už se bavíme o zátěži altíku, pak bys měl zvažovat používání předních a zadních mlhovek, klimatizace, popř. rozmrazování zadního skla. To jsou ty části, co zvyšují razantně spotřebu a zatěžují altík, ale klasická světla berou pouze zlomek z tohoto. Z hlediska bezpečnosti své i ostatních účastníků provozu si myslím, že zadní světla mají být i přes den rozsvícená.

tak zacnu odzadu, zadni svetla maji byt pres den zhasnuta a to z duvodu lepsi vyraznosti svetel brzdovych to ad 1. ad 2. alternator bavim se zde o zatezi ihned po startu motoru a to doopravdy mlhovky nepoustim (tedy pokud to neni samo nutne a pak uz to bejva tak husty ze vypinam predni potkavacky) rozmrazovani zadniho skla nepouzivam vubec, nebot jsem zvykli s dodavek a jezdim jen na bocni zrcatka a klimu pouzivam s rozvahou. Proste mi nevymluvis, ze 150W ktery po startu alternator nemusi resit mu nepomuze.

Nejsem odborník, ale zásadní problém bych v tom neviděl. Jak tu už někdo psal - bezpečnost na prvním místě!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja svitim celoročně už od 1999(to jsem dostal řidičak) a že by mě to nějak zrujnovalo nebo bych pocitoval že je něco KO, myslim tim spotřebu,vykon, stav altiku baterky apod, svitim a svitit budu ikdyby to zrušili.

BTW: a že toho na mem autě svítí!!!:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

no ja svitim celoročně už od 1999(to jsem dostal řidičak) a že by mě to nějak zrujnovalo nebo bych pocitoval že je něco KO, myslim tim spotřebu,vykon, stav altiku baterky apod, svitim a svitit budu ikdyby to zrušili.

Souhlas,taky svítím už od pravěku:t.j.od roku 1987 :roker

[upravil dne 25.9.07 Pepito]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Čeněk

Asi budu za blbce, ale jsem proti svícení. Myslím si že v Rakousku už na to taky přišly, že je to blbost svítit, protože na bezpečnost to nemá žádný vliv. Ale je to můj názor :P

Proc bys mel bejt za blbce, kazdej ma pravo na svuj nazor. Akorat nechapu proc do toho furt tahate ty rakusaky, tam je to jen o politickem boji a jako jedno z hlavnich temat si vybrali zruseni sviceni a nasli si pro to potrebne argumenty a ty ostatni nezverejnuji. A az to schvali Evropska komise i rakouskymi hlasy, tak budou delat jako ze se nedalo nic delat, vzdyt to zname z domova:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...