Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

O kolik stoupne spotřeba při jízdě s širšími pneumatikami ?


kobra

Recommended Posts

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: čakom

Já žádnou změnu na spotřebě nepoznal. Měl jsem kola 185/70 R 14 a teď mám 225/55 R 16. Na příští sezonu planuju 225/45 R 16 a shodit auto o 4 cm dolu.

taky jsem vyměnil 185/70 R14 za 225/50 R16 ,sice na breaku ale ja změnu na spotřebě poznal ,ne o moc ale rozdil tam je , možna je to i tim že je to jen jednaosma.:myslim -ale neřešim to.

No mě spotřeba stoupla o cca 0,5l ale mám teď problém z volnoběhem tak to bude nejspiš tím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Georginek

Me to prijde jako blabol......mel sem tam 165/70 r 13 ted tam mam 195/50 r 15 a nestouplo to o nic..........

Blábol to rozhodně není, pač máš objektivně větší třecí plochu, tudíž i větší odpor (a to nemluvím o váze navíc, kerou můžeš zanedbat). Jiná věc je, nakolik se to promítne do tvýho měření, který ovlivňuje tolik faktorů, že by se z toho jeden...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hnjupis

Zdravim,s tou spotrebou je to asi znat az pri vetsich rozmerech.Ted sem mluvil s klukem(spoluzak z vysoky) ten ma BMW X5 3l D a ten tam ma 295/65 R17 a dal tam 315 a rikal ze spotreba sla nahoru o 3litry!:o Tak nevim :myslim

Tak to kecá, nebo je chyba v motoru :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ajdamek

Původně zaslal: hnjupis

Zdravim,s tou spotrebou je to asi znat az pri vetsich rozmerech.Ted sem mluvil s klukem(spoluzak z vysoky) ten ma BMW X5 3l D a ten tam ma 295/65 R17 a dal tam 315 a rikal ze spotreba sla nahoru o 3litry!:o Tak nevim :myslim

Tak to kecá, nebo je chyba v motoru :aut

A nebo v šoferovi:D, kterému hodně ztěškla noha. U takového obsahu výkyvy ve spotřebě budou znatelné, podle stylu jízdy.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 3 týdny později...
Původně zaslal: Neon

Já u 406tý nepoznal ani o prd. Změna z 195/65/15 na 205/55/16:papa

zo 195/65r15 na 205/55r16 to nieje taky rapidny skok....tam sa nemeni ani rychlost, bo vankajsie priemer ostava skoro totozny.....ale na tej 605 zo 195 na 225 , to je dost

inak jazdim na 205/50 ZR17 na Michelin Pilot

[upravil dne 7/12/07 marisw]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MrVain

Původně zaslal: čakom

Tak jsem to tak trochu sledoval:

na letních 225/55/16 spotřeba cca 8l

na zimních 285/70/14 spotřeba cca 7,3l

čakom myslel 185/70/14:myslim

aha,já už myslel že se snaží o princip sněžné rolby,ta má také široké pásy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: čakom

A o kolik se změní maximálka?

Letní mám 225/55/16 a při 160 km/h už končím.

Teď jsem přezul na zimní 185/70/14 a měl jsem tam 170 km/h a ještě by to dalo ale musel jsem spomalit.

To je divny.Ja na sve 406 1,8 16V mel v dobe,kdy jsem mel problem se svoji T16 jeji kola. Byly to 205/50 R16 a "hroutilo" se mi to v pohode tachometrovych 210 stejne,jako na pneumatikove klasice,co jsem mel na 406. A to jsem v tu dobu mival 185/70 R 14.

Jinak me prekvapuje,jak se tady resi sirka pneu a spotreba a nikdo tu jeste nepodotknul,ze u pneu ma nejvic vliv na spotrebu nahusteni. Zkuste si upustit z kazdyho kola 0,5 atm. a uvidite,co to bu

de za numero o co vam naroste spotreba. On tam bude podle me i trosku rozdil. Podle ceho a jak urcujete,jaky tlak bude v pneu "nestandardnich" rozmeru na dany typ auta.....:myslim

[upravil dne 10/12/07 Autoškolič Dodo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...