Přejít na obsah
Emiš

Mrtva Baterka

Recommended Posts

Já ji kupoval nedávno a bylo mi řečeno že s výrobou 66 Ah už je to slabší, teď prej se jedou 70 Ah, tak jsem ji tam frknul, je to TOVELA ( Akuma ) a stála mě 1750,- Kronen

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

A zacala nam zima :)

Nevim, ale o co jde u baterky u dieselu je kapacita a startovaci proud. Ono to jde tak ruku v ruce. Takze, cim tyhle dve polozky vetsi, tim lip.

pro ty, co maji dost casu - je to dlouhy,hutny a poucny.

nevyhoda: je to z TechWebu Skoda :P

http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=379

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ale pozor při srovnávání velikostí toho proudu, záleží na normě podle které je měřený: DIN a EN, takže srovnávat vždy ve stejné normě! (i v obchodech jsem se setkal s tím, že to pletou).

Osobně mám Vartu Blue Dynamic 74 A/h již třetím rokem (1/2000 za 2.200,-) a pohodička.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tomyka .. tobe ostatne o kapacitu nejde, ty potrebujes startovaci proud, pac roztocit diesel, je umeni ... ale jestli byla minulou zimu bez problemu, tak letos by mohla byt taky.

Jestli se nepletu, tak u dieselu je baterka potreba jenom pro nastartovani, zbytek prebira alternator (nebo tak nejak)

A obecne plati pravidlo, ze cim vyssi kapacita, tim je to lepsi ;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To vix: Alternator dobiji baterku na stanovene napeti pri tocicim se motoru at je to diesel nebo benzin. Vsechny elektricky veci v aute jsou pripojeny na baterku, bez ohledu na typ motoru. Funkce alternatoru je jedna - dobijet.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To mi dělávala i moje stará škodule. Když jsem dal nohu z plynu, tak se náhle setmělo... :D

Teď mám SRDTíčko a jsem v poho... :cool:

Baterku jsem kupoval novou (teď nevím jakou značku), ale má 88 Ah, takže problémy neočekávám... :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku