Přejít na obsah

janhercik

Uživatel
 • Počet příspěvků

  145
 • Registrace

 • Poslední návštěva

  Nikdy

O uživateli janhercik

 • ID člena 10
 • Hodnost
  Pozorovatel

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 405
 • Rok výroby
  1991

Profilové informace

 • Město
  Chodov
 • Stát
  Česká republika
 1. janhercik

  janhercik auta

 2. janhercik

  Co koštuje náplň do klima?

  Netuším jak u Tvého auta, ale vždy jsem ji viděl vyvedenou z dolní části přepážky mezi motorem a kabinou vozu. Vždy byla přístupná (někdy tedy trochu krkolomně) shora - tedy z motorového prostoru. Věřím, že když vlezeš pod auto, tak při pohledu vzhůru za motor se nějaká neukončená gumová hadička najde.
 3. janhercik

  Co koštuje náplň do klima?

  to jack: Milton jsem sehnal úplně náhodou od známé, je to roztok, který se ředí vodou (ředím destilkou), prodává se i v tabletách. Pokoušel jsem se ho sehnat v lékárnách, pouze v jedné speciálce v KV bych si ho mohl objednat. něco z netu: http://www.e-detskysvet.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=2514 http://www.babywelt.cz/templates/product.php?product_id=1991&tpl=product Pomocí dlouhé hadičky s rospašovací tryskou a injekční stříkačkou aplikuji úplně stejně jako spreje na čištění klimy, do výparníku shora přes sání, lehce do vzduchovodů v kabině (snažím se hlavně co nejdál do palubovky), nejvíce přes odtokovou hadičku na výparník, nechám vyhlou hadičku odtoku vzhůru. Na jednu sterilizaci použiji asi 150 ml roztoku. Nechám působit cca 10 minut, pak otočím odtokovou hadičku do správné polohy, nechám vykapat kapalinu a vyvětrám s naplno puštěnou klimou, větrákem a otevřenými dveřmi cca 5 minut (nevdechovat!). Asi nejlepším řešením jsou ty pěnové čističe klimy, které vypění každý koutek, ale protože jsem ho nemohl sehnat a Berner nezabral, tak jsem se inspiroval nápadem někoho jiného. Studených sterilizací je víc, ale Milton mě zaujal tím, že neničí plasty a kovy. Navíc používání pro kojencké předměty je dostatečnou zárukou kvality. [upravil dne 6/25/06 janhercik]
 4. janhercik

  Co koštuje náplň do klima?

  Osobně po špatné zkušenosti s jedním přípravkem na čištění / desinfekci klimy za velké prachy (tuším Berner za 650,-Kč) jsem přešel na desinfekci pomocí \"studené sterilizace\" (Milton na kojenecké předměty, 500ml za 200Kč a stačí na minimálně 40 použití), roztok rozpršuji pomocí injekční stříkačky s hadičkou a rozprašovačem. Roztok se skládá z etylonoxidu a je netečný na kovy a plasty.
 5. janhercik

  Co koštuje náplň do klima?

  Doplnění média (chybělo 220g), kontrola klimatizace (funkce, těsnost, množství oleje). Platil jsem celkem 480,-Kč; Sokolov-Šenvert, 775 306 720. Doporučuji
 6. janhercik

  Lekce nové angličtiny

  Dost dobrý, jen mí kolegové v práci nechápavě čumějí, čemu se už tak dlouho u počítače tlemím....
 7. janhercik

  To mi někoho připomíná???

  A že by to bylo z 405 ?
 8. janhercik

  výprodej autodílů

  Snad tím nikoho neurazí. Všiml jsem si , že Auto Kelly má velký výprodej skladových zásob: http://www.autokelly.cz/aktuality2.php?id=73 http://www.autokelly.cz/docs/Citroen,Peugeot,Renault.pdf [upravil dne 2/2/06 janhercik]
 9. janhercik

  LG.Philips končí ? ? ? že by

  Poslední dobou jsem opravdu znechucen tím, co naše vláda předvádí. Do zdravotnictví si diktátorský Paroubek dosadil člověka, co si tam přišel vyřídit své účty, jen doufám, že do voleb nestačí již tak zbídačený resort úplně položit. Vláda se ohání možným vyvlastňováním pozemků pro případnou výstavbu továrny soukromou firmou a to ještě ne z ČR nebo EU, tím se z naší země stane největší producent aut (na hlavu) na světě. Tahle firma potřebuje především levnou námezdní pracovní sílu, až jí skončí úlevy a zahltí evropský trh svými produkty, nepůjde zase dál na východ nebo do Afriky ? Tím strhne a položí i ty dodavatele, za které se ve smlouvách vláda bije. A zemědělec, který ve 48 přišel o pole, v devadesátých letech mu ho vrátili, aby o něj v dnešní době zase přišel bude koukat na torzo hal před svým domem. Nebylo by snad rozumnější podpořit již stávající podnikatelské prostředí v ČR, než sem tahat firmy typu LG Philips? Někde jsem četl, že podpora (přímá i nepřímá) této firmě v Hranicích dosáhla cca 1 milionu na jedno pracovní místo, to vlastně odpovídá štědrým sociálním dávkám pro všech 1300 lidí za celou dobu působnosti této továrny a pozemky se mohly nabídnout někomu, kdo by s nimi měl dlouhodobější záměr. To jim teď ještě vláda nabízí provozní úvěr.... Další peníze se budou sypat do zastaralých státních vlaků Pendolino, dále se tu rýsují nové OT..... Plno živnostníků končí a nikoho to netrápí. A? už tu jsou volby. Jenže bude pak lépe??
 10. janhercik

  infračervené topné systémy

  Také teď řeším novostavbu. Jsem ve fázi realizace smlouvy na pozemek (1000m), přípravy projektu stavby. Půjde o malý nepodsklepený dvojdomek (125m zastavěná a cca 180 užitná plocha). Vyzděno bude systémem CEPOL THERMO (ztracené bednění - polystyrenové kostky). Řeším topení, na dotaz u odborníků, zda topení na ZP nebo pomocí TČ, jednoznačná odpověď - ZP. Při vysokých vstupních investicích a zvedající se sazbě za elektřinu se mi to již rozumně nevyplatí. Při našponovaném rozpočtu stavby tuto variantu vlastně vítám. Topení bude určitě podlahové a nechám si zadní vrátka na krb. Na ty infračervené panely, které jsou zde zmiňovány se ještě zeptám, na ty jsem zapomněl, ale vzpomínám si, že již před 15 lety jsem se o nich učil na průmce, s tím, že jde o technologii budoucnosti. Tak celkem nechápu proč se na rozdíl od tep. čerp. nerozšířila. Ještě jsem si tady přečetl o špatné funkci tep. čerpadla vzduch/voda pod -10°C. Pokud by to někoho zajímalo, tak firma G-MAR ( http://www.g-mar.cz/index.php?akce=sekca&sekce=7 ) má v nabídce i takové co jsou funkční i do -20°C.
 11. janhercik

  Můj Krkonošský deníček

  Nevím jak jinde, ale v Německu, kam často jezdím, bych řekl, že to nastejno jako u nás. Oblast od oblasti. Například okolí saského Adorfu, tam se setkávám často pouze s plužením. Naproti tomu silnice v okolí \"baden-winterberského\" Rastattu jsou dost často dost prosolené (je to nejteplejší oblast SRN)...... Faktem je jedno, a? je způsob údržby jakýkoli, tak jsem byl se sjízdností silnic minulou zimu a letošní začínající zimu spokojen. A loni to byl sněhový extrém, v našem regionu došlo i na sněžné frézy, které jsem tu již několik let neviděl.
 12. janhercik

  Můj Krkonošský deníček

  Jasně, měl jsem na mysli řetězy jen na horských úsecích a na sněhové vrstvě. Určitě ne na asfaltovém koberci. Inertní posyp se v našem regiomu používá poměrně dost s ohledem na vodní zdroje.
 13. janhercik

  Můj Krkonošský deníček

  No jo, ale když silničáři neposolí, tak jim plno \"rádoby\" řidičů nadává do lemplů, že není černá silnice. Sokolovsko je pověstné tím, že má perfektně udržované silnice v zimě, ale to se pak negativně projevuje na povrchu vozovek. Takže tu máme v zimě perfektně sjízdno, ale po zbytek roku tankodrom a navíc nám reznou auta. Jsem pro plužení, trochu inertu, minimální solení, zimní gumy, případně řetězy, kde nechce přezouvat a? jezdí busem.
 14. janhercik

  Potřeboval bych auto

  Děkuji, třeba si můj děda nadělí vánoční dárek...
 15. janhercik

  Potřeboval bych auto

  Peta, máš kontakt na tu prodávanou Mazdu na fotkách ?
×