Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Regulator tlaku paliva HDI


kosinajan

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...
V 22. 10. 2007 at 8:05, GOHii napsal:

Těsnění patřící k regulátoru - přibližná cena za všechny 350 Kč

[upravil dne 22/10/2007 GOHii]

post-0-14109596764803_thumb.jpg

Kde se to dá objednat mam asi podobný problém p406 2,0 hdi 66 kw auto mi chciplo za jizdy po přidaní na pedalu plynu ,rano nastartuji asi na podruhy az na potreti otočení motoru ujedu cca 30 km auto se zahreje na 87 - o90 stupnů a kdyz vypnu motor uz ho nenatočím až po 5 hodinach 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Pánové, stejný problém.  Peugeot 306 2,0HDi 66kW RHY, r.v. 8/1999(model 2000, poslední facelift). Začalo to běžet jak pumpa na sr..ky(při nižších otáčkách, když na to šlapu tak OK), potom při prudkém brždění motor chcípnul, rosvítila se kontrolka motoru. Motor chytil až po několika pokusech .Od té doby startuje relativně normálně, i když točí déle, než před tím, ale po vypnutí klíčku běží ještě několik vteřin (doba se prodlužuje). Dle diagnostiky regulátor tlaku paliva.

Dotaz 1: je možné, že starý regulátor byl bez toho sítka nebo sítko bylo na všech?

Dotaz 2: Mam doma nabouranou odhlášenou Xsaru Picasso na díly, je to taky 2.0 HDi 66kW RHY, ale rok 2003. Tudíž regulátor jiné číslo. Opravdu to nejde zaměnit? Ten z Peugeota se mi povedlo při demontáži ulomit, viz. foto IMG_20170605_200325.thumb.jpg.bd18ffad75e024ed81a58e81ff0b14b9.jpg

Dotaz 3: Pokud bych z Picassa použil vstřik. čerpadlo, rail a vstřiky, tak by to mělo být OK? Resp. mohl bych vyměnit celý motor, ale do toho se mi moc nechce. Předpokládám, že vzhledem ke stejnému kodu motoru a při vymazání čísla z TP by to i na STK mělo být OK.

Označení regulátoru z 306: IMG_20170605_200344.thumb.jpg.ec15075ee8561438eec5ef86a5542d30.jpg

IMG_20170605_200405.jpg

IMG_20170605_200519.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem na jednom autě prohodil DRV se sítkem a bez něj a auto běhalo. Ale brzo šlo do světa. 

Nevyznám se v tom nějak extra. Ale nemá náhodou Picasso vstřiky Siemens? Tam by bylo i jiné čerpadlo. Z fotky DRV to nepoznám ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vstřiky jsem zatim nekoukal, ale čerpadlo je na obou Bosch, pohledově stejné, údaje na štítku se samozřejmě liší. Když bych měnil, tak komplet jak jsem psal- čerpadlo, rail, vstřiky. Ale to by vlastně zase mohl být problém s ECU,i když by vstřiky šli zaměnit (Siemens/Bosch) co? Taktéž při výměně motoru... Máte s tím někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
V 26. 1. 2007 at 20:22, kosinajan napsal:
Citovat
Původně zaslal: kosinajan

Mam problem je mozne ze ja vadny reg.tlaku paliva ked mi auto pri 2 stupnoch nestartuje a chyti az tak na desiaty krat a za tepla uz ide normalne a nestraca ani na otackach skratka normalne auto zhavice su ok aj to zhavi. tak mi pordte.

[upravil dne 26.1.2007 kosinajan]

Zdravím, jsem  nový účastnik fora a nevím jak to chodí. chtěl bych se zeptat jak jde vyčistit sítko reg.tlaku paliva kromě vyfoukání.

Poradte díky Mira65

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Ahoj

ca 3 měsíce zpátky jsem podobný problém řešil taky, motor běžel po vypnutí dále + hláška engine antipoution... což nebyl až takový problém ale stupňovalo se to dále a dále do takové míry, že auto začalo i chcípat za jízdy a stále častěji, což už bylo dost nebezpečné. Podle diag špatný regulátor, vyčistit sítko nepomohlo. Nakonec výměna regulátoru za nový, ihned pomohlo, 3 měsíce naprostý klid bez jediného zaváhání, ale teď po 3 měs. se závada objevila znova v plné síle. Tak buď nový DRV nevydržel (což se mi moc nezdá aby se takový díl odporoučel pro tak krátké době) anebo je tam jiná závada, ale zase mě mate, že výměna DRV tehdy ihned pomohla takže to spojitost mít přece muselo. Zkoušel jsem zase vyčistit sítko, vyměnit okroužek,  ale nic. Na diagnostice teď kod P0230.  Tak možná ještě podavaci nebo vysokotlaké čerpadlo, možná něco ten DRV ventil po čase oddělá. Zkusím i paliv. filtr, ale ten jsem tehdy taky měnil. Nenapadá Vás ještě něco? , díky předem. Zlatá otcova 309 1,9D, bez poruchy 25 let:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky moc, zaměřím se na kabeláž a podavací čerpadlo, 

je fakt, že když to chcípne tak jen po vyřazení na neutrál, když motor spadne z otáček, pak to cca 1-2 minuty nejde nastartovat, nejde slyšet "cvakání" čerpadla ale pak po této době už čerpadlo zase cvaká nebo jak to nazvat a motor naskočí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
  • O 3 týdny později...

ahoj. potřebuju vyčistit DRV -regulátor vysokého tlaku. auto mi po nastartování chcípne a pak jde velice špatně natočit. na diagnostice se mi po roce trápení konečně objevila chyba s regulátorem. doteď tam byla jen hláška-příliš vysoký tlak paliva a nikdo nevěděl na 100%, kde je závada.
mám P407 1.6HDI. dnes jsem hledal kolem palivového filtru ten DRV, ale marně. měl sem i vyndanou celou nádržku i s filtrem, ale prostě ho nevidim :-( Viděl sem tam jen EGR ventil. můžete mi přesně popsat, kde ten regulátor najdu?
taky sem zjistil že nádoba se vzduchovým filtrem neni vůbec připevněná. celá se hejbe. nevim jak to má správně být. a také sem zjistil, že konektor k palivovému filtru, mám nějaký vyžraný, ale chybu to nepíše.

:-( tady ja pár fotek....

 

 

20180121_121451.jpg

20180121_121500.jpg

20180121_123213.jpg

20180121_123219.jpg

20180121_123556.jpg

20.1.20218-1.jpg

20.1.20218-2.jpg

20.1.20218-3.jpg

20.1.20218-4.jpg

Upraveno uživatelem drtikol777
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...