Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Domav:

v poriadku ale to odporuje tomu čo si písal, že interval si pamätá elektronika. Je to len mechanická záležitosť a záleží ako dokonale si to vymyl. Príliš veľký rozdiel v diferenciálnom snímači tlakov=upchaný fap. Príliš malý rozdiel=buď veľká diera PO prezení alebo závada snímačov tlaku. Ad chemický repas filtra - cerín je karcinogén preto ho treba likvidovať ekologicky chemickou cestou a nie preto, že by bol zažratý do materiálu filtra. Preplachoval si horúcou wapkou?

[upravil dne 11.1.2009 AnotherOne]

Odesláno
Původně zaslal: AnotherOne

Domav:

v poriadku ale to odporuje tomu čo si písal, že interval si pamätá elektronika. Je to len mechanická záležitosť a záleží ako dokonale si to vymyl. Príliš veľký rozdiel v diferenciálnom snímači tlakov=upchaný fap. Príliš malý rozdiel=buď veľká diera PO prezení alebo závada snímačov tlaku. Ad chemický repas filtra - cerín je karcinogén preto ho treba likvidovať ekologicky chemickou cestou a nie preto, že by bol zažratý do materiálu filtra. Preplachoval si horúcou wapkou?

[upravil dne 11.1.2009 AnotherOne]

Ano proplach horkou wapkou. Už bych to nikdy nedělal,

Odesláno
Původně zaslal: lamancha

ale i Peu-servisy (ale nejen) nabízejí \"renovované\" FAPy za poloviční cenu - tedy ty \"propláchnuté\"

Taky pochzbuji, že tam je nastaven interval - jestli se nepletu např. Olda jezdil dlouho přes výměnu a já ho měnil při 120t. a mám 144t a zatím se neozval (klepu na dřevo;))

Ano měl jsem v originál Peugeotu namontovaný repasovaný FAP (byl za poloviční cenu), repase se ale provádí jinak než propláchnutím. Dělá se to u výrobce FAPů ve Francii. Mě se to ozvalo ve 158 tis. Cena za výměnu, doplnění aditiva, nastavení řídící jednotkjy byla 16,000 Kč.

Odesláno
Původně zaslal: domav

Původně zaslal: lamancha

ale i Peu-servisy (ale nejen) nabízejí \"renovované\" FAPy za poloviční cenu - tedy ty \"propláchnuté\"

Taky pochzbuji, že tam je nastaven interval - jestli se nepletu např. Olda jezdil dlouho přes výměnu a já ho měnil při 120t. a mám 144t a zatím se neozval (klepu na dřevo;))

Ano měl jsem v originál Peugeotu namontovaný repasovaný FAP (byl za poloviční cenu), repase se ale provádí jinak než propláchnutím. Dělá se to u výrobce FAPů ve Francii. Mě se to ozvalo ve 158 tis. Cena za výměnu, doplnění aditiva, nastavení řídící jednotkjy byla 16,000 Kč.

A ten FAP co Ti tam dali má taky interval výměny, nebo už to je ten \"doživotní\" ??

Odesláno
Původně zaslal: lamancha

Původně zaslal: domav

Původně zaslal: lamancha

ale i Peu-servisy (ale nejen) nabízejí \"renovované\" FAPy za poloviční cenu - tedy ty \"propláchnuté\"

Taky pochzbuji, že tam je nastaven interval - jestli se nepletu např. Olda jezdil dlouho přes výměnu a já ho měnil při 120t. a mám 144t a zatím se neozval (klepu na dřevo;))

Ano měl jsem v originál Peugeotu namontovaný repasovaný FAP (byl za poloviční cenu), repase se ale provádí jinak než propláchnutím. Dělá se to u výrobce FAPů ve Francii. Mě se to ozvalo ve 158 tis. Cena za výměnu, doplnění aditiva, nastavení řídící jednotkjy byla 16,000 Kč.

A ten FAP co Ti tam dali má taky interval výměny, nebo už to je ten \"doživotní\" ??

Ne není doživitní, je tam zase interval u mého motoru 80,000 km. U jiných typů motorů je tento interval jiný.

Odesláno

Ja som preplachoval prefukaval ako divy a furt nepomahalo. To preto lebo som mal nefunkcny snimac tlakov. Preplach vodou funguje, musis sa s tym pohrat pripadne pouzit nejaky chem pripravok rozpustajuci sadze, napr KOH, NaOH. Aj ked by sa mi to viac lubilo prefuknut tlakom horucej pary, alebo to prefuknut plamenom, nejakym sposobom.

Odesláno
Původně zaslal: vlado-.m

Ja som preplachoval prefukaval ako divy a furt nepomahalo. To preto lebo som mal nefunkcny snimac tlakov. Preplach vodou funguje, musis sa s tym pohrat pripadne pouzit nejaky chem pripravok rozpustajuci sadze, napr KOH, NaOH. Aj ked by sa mi to viac lubilo prefuknut tlakom horucej pary, alebo to prefuknut plamenom, nejakym sposobom.

Ano, proplach vody funguje...na pár kilometrů. Nehledě na to, že ti tam stejně musí v servisu dolít aditivum a přenastavit BSI.

Ale není nad to zaprasit karcinogenama sebe i okolí. :aut

Odesláno
Původně zaslal: Ferin007

Původně zaslal: vlado-.m

Ja som preplachoval prefukaval ako divy a furt nepomahalo. To preto lebo som mal nefunkcny snimac tlakov. Preplach vodou funguje, musis sa s tym pohrat pripadne pouzit nejaky chem pripravok rozpustajuci sadze, napr KOH, NaOH. Aj ked by sa mi to viac lubilo prefuknut tlakom horucej pary, alebo to prefuknut plamenom, nejakym sposobom.

Ano, proplach vody funguje...na pár kilometrů. Nehledě na to, že ti tam stejně musí v servisu dolít aditivum a přenastavit BSI.

Ale není nad to zaprasit karcinogenama sebe i okolí. :aut

Plně souhlasím až za několik let budou mít dotyční nějaký zdravotní problém, tak si můžou gratulovat, že ušetřili pár tisíc.

[upravil dne 13-1-09 domav]

Guest Šindy 307 SW 125 kW
Odesláno
Původně zaslal: lamancha

Původně zaslal: domav

Původně zaslal: lamancha

ale i Peu-servisy (ale nejen) nabízejí \"renovované\" FAPy za poloviční cenu - tedy ty \"propláchnuté\"

Taky pochzbuji, že tam je nastaven interval - jestli se nepletu např. Olda jezdil dlouho přes výměnu a já ho měnil při 120t. a mám 144t a zatím se neozval (klepu na dřevo;))

Ano měl jsem v originál Peugeotu namontovaný repasovaný FAP (byl za poloviční cenu), repase se ale provádí jinak než propláchnutím. Dělá se to u výrobce FAPů ve Francii. Mě se to ozvalo ve 158 tis. Cena za výměnu, doplnění aditiva, nastavení řídící jednotkjy byla 16,000 Kč.

A ten FAP co Ti tam dali má taky interval výměny, nebo už to je ten \"doživotní\" ??

Existuje doživotní FAP filtr? K sehnání je u peugeota? A co stojí?

Odesláno
Původně zaslal: lamancha

Pokud se nepletu tak modely 307 od r. 2006? už měly \"doživotní\" FAP - tedy jen s dolíváním aditiva bez nutnosti jeho výměny:myslim

To se asi pleteš. ;)

Odesláno

Všetko záleží od typu auta a hlavne motora, na začiatku mali FAP životnosť 80 000km, potom sa zvýšila na 120 000km, ďalej na 140,180 a najviac má 607 2.7 V6 HDi 210 000km.

Odesláno
Původně zaslal: AnotherOne

Ako dlho už jazdíš s prepláchnutým?

Nejakych 20t a Antipol sa mi objavil raz a aj to v suvislosti s DRV ventilom. Samozrejme mal som aj mam aj ine zavady co je u Peugeota bezne...

Guest balvan307SW
Odesláno

Zdravim Peugeotaci :)

mam sustavne problemy s FAPom (obligatne Antipolution fault) na mojej 307SW(1,6HDi)120tis.km,chvilu svieti,chvilu zhasne...Daval som upravovat chod motora,koli zivsim rozbehom a po napojeni na pc vyhodilo \"vadne viko aditiva fap\",tak som ho dal vymenit,no tuto chybu ukazuje stale.Uz som z toho FAPu chory a chlapik co upravuje motory navrhol,ci ho nechcem \"vysekat\".Tak nad tym teraz uvazujem,ale docital som sa tu este ze sa da aj prevrtat...Robil to uz niekto?Ako sa to robi?Dik za odpoved...

Peter

Guest Šindy 307 SW 125 kW
Odesláno

Ještě jsem ho nevrtal, ale četl jsem tu že to vrtaj 15 vrtákem,tak to zkus jestli už půjde do šrotu tak za to nic nedáš.Nebo jde úplně vyřadit, ale musíš to naprogramovat v ř.j.

Odesláno
Původně zaslal: jk.jajo

Neviete aký je interval výmeny FAP u 307sw r.v 2002 79KW .Mám nabehane 162000 km a fap sa nejako nehlási.

Ďakujem

Interval pro výměnu je uý tvého motoru 160,000 km +-, takže za chvíli se Ti FAP ozve.

Odesláno
Původně zaslal: domav

Původně zaslal: jk.jajo

Neviete aký je interval výmeny FAP u 307sw r.v 2002 79KW .Mám nabehane 162000 km a fap sa nejako nehlási.

Ďakujem

Interval pro výměnu je uý tvého motoru 160,000 km +-, takže za chvíli se Ti FAP ozve.

Tak to je zajímavé :myslim.Já mam toto a nic o 160tis. tam neni.:mrk

post-0-14109604211081_thumb.jpg

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...