vrbis83 Odesláno 23. červenec 2024 Odesláno 23. červenec 2024 Dobrý den, nemáte někdo zkušenost s mizející chladící kapalinou? cca po 1500 km mám nádržku prázdnou. V autorizáku byl proveden tlakový test a nikde to ven nekape. Do oleje taky nejde ( víčko není nijak špinavé od emulze ), někde píší, že může být zadřené ložisko vodní pumpy, ale to by se mělo projevovat hučením a nic takového neslyším. Na nádržce mám nové víčko. Budu rád za každou radu či zkušenost. díky Martin Citovat
ozzy56 Odesláno 23. červenec 2024 Odesláno 23. červenec 2024 ahoj, když to nikde neteče, do oleje nejde a přesto se kapalina ztrácí, nejspíše se tlačí do válců a tam se spálí a výfukem odejde jako pára , mělo by to po nastartování bíle kouřit, asi nee moc, když je prázdná expanzka až po 1500 km, v servisu neřekli nic ?? vodní pumpa to nebude a napiš něco o autě a motoru, aspoň co leješ do nádrže, když chceš technickou radu Citovat
vrbis83 Odesláno 23. červenec 2024 Autor Odesláno 23. červenec 2024 (upraveno) omlouvám se ..... jde o Peugeot 5008, 1,5 hdi , r.v. 2018, najeto cca 105000 km jinak děkuji za poznatek, omrknu jestli vychází bílý kouř, a jestli jo, mám se strachovat a nebo tak můžu jezdit a dolívat kapalinu. díky Upraveno 23. červenec 2024 uživatelem pavelu96 Necituj celý přímo předchozí příspěvek - jsi tu celkem dlouho, na to aby jsi chápal základní pravidla. Děkuji Citovat
dýzl Odesláno 23. červenec 2024 Odesláno 23. červenec 2024 Nevím jak a kdo, ale já osobně bych se bál a řešil to spíše hned !! Dnes je to litr? na 1500km za měsíc už to může být stejné množství na 150km a pak.... ozzy56 ohodnotil 1 Citovat
ozzy56 Odesláno 23. červenec 2024 Odesláno 23. červenec 2024 řešil bych to hned, pravděpodobně vadné těsnění pod hlavou (když se autorizák zaručuje, že to nikde neuniká ven ze soustavy), nejezdil bych a nedolíval, je nutné to opravit dýzl ohodnotil 1 Citovat
Vena garážmistr Odesláno 23. červenec 2024 Odesláno 23. červenec 2024 Tak vidím že 1.5 hdi už pronikají i na klub. Takže je veřejně známé že 1.5 jsou vcelku průser a dá se říct že ten průser je skoro stejnej jako 1,2. A dá se říct že největší průser u těchto motorů je podobně jako u 1,2 v rozvodech kde padá ten 7 mm řetízek mezi vačkama . A vodní pumpy jsou tam taky problémový. Citovat
vrbis83 Odesláno 27. srpen 2024 Autor Odesláno 27. srpen 2024 Dobrý den, rád bych ještě poprosil o názor jestli bude problém opravdu v te pumpě. Auto znovu zkontrolovano tlakovou zkouškou a žádný únik neobjeven. Olej je čistý,takže prasklé těsnění pod hlavou vyloučeno. Olej do expanzní taky nejde. Dým při nastartování bily není. Tudíž únik bude probíhat jinde. Děkuji za poznatky Citovat
ozzy56 Odesláno 27. srpen 2024 Odesláno 27. srpen 2024 řekl bych, že pokud se nic nezměnilo od prvního příspěvku, tak dolívat a jezdit, protože jak píšu nahoře, ten únik je velmi malý, proto blbě zjistitelný, jezdil bych a kontroloval aspoň okem pod kapotou, kouknul se ráno pod auto..., popřípadě před zimou znovu tlakovou zkoušku , nějak to rozebírat asi nemá cenu, když jinak auto normálně funguje Citovat
vrbis83 Odesláno 27. srpen 2024 Autor Odesláno 27. srpen 2024 (upraveno) Díky Upraveno 27. srpen 2024 uživatelem pavelu96 Necituj přímo předchozí příspěvek! Citovat
ChouLu Odesláno 27. srpen 2024 Odesláno 27. srpen 2024 Určitě ohledat punpu.. až se přidře uplně a sekne se, tak je to cesta k podstatně věřšímu problíému.. na 1.5 dost často Citovat
Leo Odesláno 6. září 2024 Odesláno 6. září 2024 Připojím se k tomuto tématu. U mého motoru 2.0 HDI se každý rok (po 15000km) v servisu dolévá zhruba 0,3l chladící kapaliny už od nového auta a Peugeot nic neřeší jen dolévá. Mám pocit, že při větším zatížení motoru mizí chladící kapalina rychleji. U předchozích aut se nikdy chladící kapalina dolévat nemusela. Je to u těchto motorů normální a doléváte ji taky? Dále se mi moc nezdá tmavá barva chladící kapaliny (po čtyřech letech), ale u jiného auta jsem viděl barvu úplně stejnou. Citovat
ChouLu Odesláno 6. září 2024 Odesláno 6. září 2024 po 4 letech je zkažená a na výměnu a dolevání v pořádku není... u 2.0BHDi dost často prosakuje lehce komora termostatu Citovat
Leo Odesláno 17. září 2024 Odesláno 17. září 2024 Dnes jsem dělal na autě diagnostiku a všiml jsem si, že zobrazovala "Přítomnost vody v palivu" (ne chyba, ale pouze při měření parametrů). Může to s tím nějak souviset? Toto mi zobrazuje diagnostika u tohoto auta už delší dobu. U jiného je uvedeno "Absence vody". Citovat
vrbis83 Odesláno 21. září 2024 Autor Odesláno 21. září 2024 Ahojte, jen chci dát vědět, že můj problém s mizejici chladici kapalinou je již odstraněn. Nakonec se ukázalo, že kapalina se ztrácela přes Chladič recirkulace plynů(viz.foto).vytáhnout ho ven je trochu problém,ale pokud máte dobreho mechanika tak to jde.Každopádně děkuji všem za poznatky Díky a ať to jezdí Dýdý a Leo ohodnotil 2 Citovat
Vena garážmistr Odesláno 21. září 2024 Odesláno 21. září 2024 V 17. 9. 2024 at 20:44, Leo napsal: Dnes jsem dělal na autě diagnostiku a všiml jsem si, že zobrazovala "Přítomnost vody v palivu" (ne chyba, ale pouze při měření parametrů). Může to s tím nějak souviset? Toto mi zobrazuje diagnostika u tohoto auta už delší dobu. U jiného je uvedeno "Absence vody". Ne voda v palivu nemůže souviset s tím že se ztrácí voda z chladicího okruhu. Na palivovém filtru je odkalovací šroub kterým je potřeba filtr odkalit palivový systém, samozřejmě že je třeba měnit palivový filtr. Citovat
Leo Odesláno 22. září 2024 Odesláno 22. září 2024 V 21. 9. 2024 at 7:01, vrbis83 napsal: Ahojte, jen chci dát vědět, že můj problém s mizejici chladici kapalinou je již odstraněn. Nakonec se ukázalo, že kapalina se ztrácela přes Chladič recirkulace plynů(viz.foto).vytáhnout ho ven je trochu problém,ale pokud máte dobreho mechanika tak to jde.Každopádně děkuji všem za poznatky Díky a ať to jezdí Bylo to na tom chladiči vidět, že to unikalo ven, nebo to šlo dovnitř a potom někam s výfukovými plyny pryč? Citovat
vrbis83 Odesláno 22. září 2024 Autor Odesláno 22. září 2024 (upraveno) Ano, byli na něm zaschlé krystalky nemrznoučky, dokonce jsem měl štěstí, že mechanici uviděli i kapku jak se tlačí ven. Upraveno 22. září 2024 uživatelem pavelu96 Necituj celý přímo předchozí příspěvek - jsi tu celkem dlouho, na to aby jsi chápal základní pravidla. Děkuji ozzy56 ohodnotil 1 Citovat
Dýdý Odesláno 22. září 2024 Odesláno 22. září 2024 Měl by ti dát moderátor pochvalu protože málokdo napíše i výsledek bádání. brutall, vrbis83 a ozzy56 ohodnotil 3 Citovat
Leo Odesláno 22. září 2024 Odesláno 22. září 2024 V 21. 9. 2024 at 7:29, Vena garážmistr napsal: Ne voda v palivu nemůže souviset s tím že se ztrácí voda z chladicího okruhu. Na palivovém filtru je odkalovací šroub kterým je potřeba filtr odkalit palivový systém, samozřejmě že je třeba měnit palivový filtr. Odkalení zkusím a uvidím, jestli něco „špatného“ vyteče. Palivový filtr se měnil 4 měsíce před diagnostikou, ale je fakt, že nevím co se za tu dobu s autem dělo. Jen jsem myslel, že přítomnost vody ve filtru nahlásí kontrolka na palubní desce přímo řidiči a ne jen skrytě v diagnostice, kde na to běžný uživatel nepřijde. ozzy56 ohodnotil 1 Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.