semafor_ Odesláno 3. leden 2023 Odesláno 3. leden 2023 Zdravym ,mohol by niekto popisat postup vymeny spodnych selenblokov pod agregatom na aute Peugeot 306 1,9D Hatchback (r.v 1995) pred tromi mesiacmi mi totiz pocas jazdy zacalo vybrovat prave predne koleso,respektive prava predna strana ,zistil som,ze prave predne koleso malo malu horizontalnu volu ,tak som povymienal tlmice z loziskom (mali uz 27 rokov) ,prevodku riadenia z tyckami (prava tycka vychadzajuca z prevodky mala vôĺu), lozisko praveho kolesa,obe poloosy (za nove), vsetky 4 capy (2 riadiace a 2 zvisle/nosne),disky a vyvazenie kolies ... a pocit vybrovania pravej prednej strany pocas jazdy je stale rovnaky (koleso drzi pevne,je vyvazene,nema osmycku)... zostava teda este vymenit selenbloky na ktorych je agregat Citovat
Ferry Odesláno 3. leden 2023 Odesláno 3. leden 2023 horizontalni vule predniho kola ? To jakoze se hybe cele kolo dopredu dozadu ? Pak asi budou KO ramena a jejich silentbloky (nejsou to "selenbloky", nazev je z anglickeho "silent" - tichý, klidný, nehlučný) a ne zaveseni motoru, to by spis klepalo pri rozjezdu apod, nez ze by to vibrovalo za jizdy. Geometrie predni napravy byla po vsech tech vymenach udelana ? Citovat
ozzy56 Odesláno 3. leden 2023 Odesláno 3. leden 2023 @semafor_ zajeď na Stanici tech. kontroly a celkem levně ti zjistí, kde jsou na nápravě vůle a ty silentbloky agregátu vyměň taky, po 27 letech to bude rozumná výměna Citovat
semafor_ Odesláno 3. leden 2023 Autor Odesláno 3. leden 2023 (upraveno) V 3. 1. 2023 at 8:17, Ferry napsal: horizontalni vule predniho kola ? To jakoze se hybe cele kolo dopredu dozadu ? Pak asi budou KO ramena a jejich silentbloky (nejsou to "selenbloky", nazev je z anglickeho "silent" - tichý, klidný, nehlučný) a ne zaveseni motoru, to by spis klepalo pri rozjezdu apod, nez ze by to vibrovalo za jizdy. Geometrie predni napravy byla po vsech tech vymenach udelana ? ked čupis pred kolesom a chytis ho oboma rukami za gumi vo vyske v strede kolesa a kmitas nim ,ako keby si zistoval volu riadiaceho capu ,tak mi koleso kmitalo,ale to prestalo po vymene prevodky riadenia,cize koleso uz nekmita ... ano geometria bola robena dokonca dva krat za sebou,lebo servisakovy pri skusobnej jazde silno tahalo volant do lava ... ked som prisiel domov a dal si dva hlinikove rebriky ku kolesam tak rozdiel medzi rebrikami pred autom a na konci rebrikoch bol 2 cm takze som to zrovnal a uz aspon volant netaha do lava a auto ide rovno...ale prava strana vibruje pri rychlosti nad 40 km/hod ,cim rychlejsia jazda tym viac vibruje ,ale nie vzdy .. po rovinke ,ci z kopca z vyradenou rychlostou nevibruje ,vibruje hlavne v zakrutach do kopca ,cize pri zabere...mozno prevodovka,alebo diferak odisiel...alebo len tie silent blocky Upraveno 4. leden 2023 uživatelem semafor_ Citovat
semafor_ Odesláno 3. leden 2023 Autor Odesláno 3. leden 2023 před 3 hodinami, ozzy56 napsal: @semafor_ zajeď na Stanici tech. kontroly a celkem levně ti zjistí, kde jsou na nápravě vůle a ty silentbloky agregátu vyměň taky, po 27 letech to bude rozumná výměna dik,len neviem ci na to pridu,cez konrolu z tym vibrovanim by som totiz presiel Citovat
ozzy56 Odesláno 3. leden 2023 Odesláno 3. leden 2023 před 32 minutami, semafor_ napsal: ,vibruje hlavne v zakrutach do kopca ,cize pri zabere...mozno prevodovka,alebo diferak odisiel...alebo len tie silent blocky toto jsi měl napsat hned , taky myslím diferenciál, když poloosy jsi už měnil, ale začal bych těma silentama agregátu, přece jen upevnění motoru s převodovkou je základ..., jinak můžu doporučit neměnit samotný diferák , ale jen komplet převodovku--měnil jsem kdysi jen diferák a hučí to jak kráva Ferry ohodnotil 1 Citovat
semafor_ Odesláno 3. leden 2023 Autor Odesláno 3. leden 2023 (upraveno) vdaka ,prevodovka to uz je velka polozka v zmysle prace okolo vymeny,to uz len dochodim pokial to pojde a konec ,toho som sa bal ... ked som dvihol koleso ,nastartoval a dal stvorku,alebo petku bez plynu ,tak kdesi škvčalo, šrotovalo,myslel som ,ze to srotuje lozisko kolesa,tak som ho vymenil ,ale roby to stale dokonca aj po vymene poloosi a robi to na oboch stranach (po zdvihnuti laveho,alebo praveho kolesa ,pri dvojke alebo trojke rychlosti to nerobi a za jazdy to srotivanie pri akejkolvek rychlosti nepocut,iba citit vibraciu v pravo pod kapotou) ,ale žeby šrotovanie v diferaku,mohlo az rozvibrovat koleso,to som nepredpokladal Upraveno 4. leden 2023 uživatelem semafor_ Necituj předchozí příspěvek Citovat
ozzy56 Odesláno 3. leden 2023 Odesláno 3. leden 2023 převodovka na 1.9 D stojí kolem 2000 Kč na vrakovišti (bazaru) https://www.sbazar.cz/hledej/převodovka peugeot 1.9 D Citovat
Hafity Odesláno 3. leden 2023 Odesláno 3. leden 2023 Tady u té převodovky jde sundat skříň stálého převodu/diferenciálu bez demontáže vlastní převodovky.... Jde potom zjistit co je příčinou "šrotace".... Jestli stálý převod, nebo satelity diferenciálu, nebo ložiska.... inoxing a ozzy56 ohodnotil 2 Citovat
semafor_ Odesláno 4. leden 2023 Autor Odesláno 4. leden 2023 (upraveno) Najprv by som predsa len chcel urobit tu vymenu silentblokov,drziacich agregat...otazka v uvodnom statuse ale je ,ci sa to da urobit svojpomocne, pripadne aky je postup,ak to uz niekto robil Upraveno 4. leden 2023 uživatelem semafor_ Citovat
oddie Odesláno 4. leden 2023 Odesláno 4. leden 2023 Výměna silentbloků držících agregát jde udělat celkem snadno, akorát je na to velmi vhodné mít lis a lisovací kroužky. A ten držák si na to vyndat z auta. U toho spodního se sice musí vypustit olej z převodovky a vyndat pravá poloosa, ale furt je to celkem pohoda. Citovat
semafor_ Odesláno 5. leden 2023 Autor Odesláno 5. leden 2023 (upraveno) tak to je super ... a tie dve gumove tesnenia ramena (na ktorom je na druhom konci prisrubovany tromi srubami zvisly/nosny čap,co ide do tehlice) sa menia pocas zivotnosti auta? sice sa rameno nekyve,ale pocas jazdy v zabere do zakruty ktovie Upraveno 5. leden 2023 uživatelem pavelu96 Necituj celý přímo předchozí příspěvek! Citovat
ozzy56 Odesláno 5. leden 2023 Odesláno 5. leden 2023 to, čemu říkáš těsnění, jsou silentbloky ramene--je opravdu dobré je vyměnit, mají velký vliv na jízdu i na vibrace Citovat
semafor_ Odesláno 6. leden 2023 Autor Odesláno 6. leden 2023 (upraveno) potom dam vediet,jak to dopadlo Upraveno 6. leden 2023 uživatelem Péťa Necituj předchozí příspěvek Citovat
semafor_ Odesláno 13. leden 2023 Autor Odesláno 13. leden 2023 (upraveno) Tak v interieri auta mi po vymene silentblokov ramien a silentblokov agregatu, pri volnobeznych otackach duni ... duni v zmysle ,ze mi v aute (v kokpyte) ked auto ide na volnobeh(bez zaradenej rychlosti),tak mi rezonuje neprijemnym hlbokym rovnomerne prerusovanym zvukom ,zhruba o frekvencii 600-700 zaduneni za minutu ... pod kapotou v motorovej casti ide agregat normalne ,opisovane dunenie,je iba vo vnutri auta,je jedno na ktorej sedacke sedim,je to rusivy rezonanzny,dunivy element ... servisak neprisiel na nic ,len navrhol ,ze mi moze dat naspet dva silentbloky ,ktore su jeden nad pravym kolesom a druhy nad prevodoukou,lebo ze by to mohlo byt tym,ze auto je na novych selentblokoch trosku vyssie,ako bolo na starych ...pred vymenou silentblokov mi v aute(v kokpyte) nedunelo vobec...proste zvuk ktory je pocut pri volnobehu dizlaka z vyfuku ,tak to iste je pocut teraz aj v interieri auta,len trosku je zvuk hlbši .... pri vyssich otackach a za jazdy sa tento dunivy rezonancny zvuk straca....bud sa prenasa dunivy zvuk od agregatu,alebo od vyfuku niejak sa to cez karoseriu pri volnovehu teraz rozvibruje az na dunenie...vyfuk aj agregat su na pokyvanie volne na gumach ... nechapem co sa deje Upraveno 13. leden 2023 uživatelem pavelu96 Necituj celý přímo předchozí příspěvek - jsi tu celkem dlouho, na to aby jsi chápal základní pravidla. Děkuji Citovat
Hafity Odesláno 13. leden 2023 Odesláno 13. leden 2023 Povolit upevňovací šrouby/matky všech silentbloků, nastartovat, nechat běžet motor do ohřátí (na volnoběh), a ideálně ještě za běhu motoru povolené prvky utáhnout.... Aspoň teda motor/převodovka.... Agregát si svojí polohu najde.... ozzy56 ohodnotil 1 Citovat
semafor_ Odesláno 16. leden 2023 Autor Odesláno 16. leden 2023 (upraveno) tak nakoniec som zistil,ze baterka ma spad do stredu auta az 5° a agredat ma spad k batere 2° ,cize silentblok pod baterkou (nad prevodovkou) je vyoseny ... servisakovy to uz nechcem dat opravit,lebo zjavne nevie,co robi ,baterka po jeho vymene silentblokov mi tecie a usko,ktore zaistuje baterku v jej strede dole na boku je ohnute smerom dole .. ten blazon pravdepodobne neodsruboval zabezpecovaciu srubku uska,ktorym je zaistena baterka ,tak nemohol vybrat baterku a zacal do uška mlatit majzlikom ,cim dostal baterku do spominanej sikminy...tym vlastne je aj posunuty silentblok smerom dole a je tak vyoseny a preto mi duni v aute,prenasa sa to vyosenie do interieru ... servisakovy uz nechcem dat auto do ruky ,len mu dam blocek od novej baterky,nech mi ju preplati... otazka teraz je,ako naspet dvihnem bateriu na strane agregatu do jej roviny ,cim by sa mala tymto aj automaticky dvihnut prevodovka do povodnej polohy ,silentblok by sa tak dal do osi a problem z dunenim a rezonovanim by sa tak odstranil Upraveno 16. leden 2023 uživatelem pavelu96 Necituj přímo předchozí příspěvek - jsi tu celkem dlouho, na to aby jsi chápal základní pravidla. Děkuji Citovat
ozzy56 Odesláno 16. leden 2023 Odesláno 16. leden 2023 jestli vytahuje baterku takovým způsobem jak jsi popsal, tak bych mu už auto nedal ani k nafouknutí pneumatik, ale nezdá se mi, že by mlácením po držáku baterky nějak posunul držák silentbloku převodovky, podle mě se spíše něco dotýká agregátu a tím to rezonuje a duní Citovat
semafor_ Odesláno 16. leden 2023 Autor Odesláno 16. leden 2023 (upraveno) 1.lava strana tohto podnosu pod bateriou je zhruba o 1,3 cm nizsie,ako prava strana baterie z pohladu,ako je na fote1 ,bateria kopyruje podnos a teda tiez leti (je naklonena do lava k agregatu ,predtym bola stale vodorovne) 2.horsie je ,ze sa to neda pridvihnut,aby bola bateria vodorovne,nepohnem z tym ani o milimeter (druhe foto) 3.rozmyslam,ze vyberiem ten novy silentblok(treti obrazok) ,potom to skusim opet dvihnut do roviny (cize bez zataze silentbloku,teda prdvodovky) a dam naspet asi stary silentblok ,ci zo starym nahodou neprestane rezonovat ... ta sruba v strede selentbloku je tak,ako na obrazku ,ale ked som ju skusal dotahovat,tak isla este 2 cm dotiahnut ,tym sa aj pridvihla prevodovka ,zaroven som povolil bocne sruby silentbloku ,ale rezobovalo to stale ...ma byt ta stredova sruba poriadne dotiahnuta,alebo sa nou steluje vyska prevodovky ? Upraveno 16. leden 2023 uživatelem pavelu96 Necituj přímo předchozí příspěvek - jsi tu celkem dlouho, na to aby jsi chápal základní pravidla. Děkuji Citovat
pavelu96 Odesláno 16. leden 2023 Odesláno 16. leden 2023 @semafor_ můžeš prosím přestat soustavně citovat všechny přímo předchozí příspěvky? Jsi registrován před 10 lety a pravděpodobně jsi zapomněl, že tu jsou jistá pravidla a tímto jednáním se dopouštíš porušování těchto pravidel https://www.peugeot-club.com/guidelines/ - prosím o přečtení a respektování. Ušetříš tím práci celému teamu moderátorů. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.