budik309GTi Odesláno 16. duben 2021 Odesláno 16. duben 2021 Zdravím, kúpil som si od člena tohto krásavca a dotiahol som čo on začal. Ide o Coupe v najvyššej výbave okrem šíbra s motorom 3,0 V6 211ps a manuálnou prevodovkou vo farbe Hurricane gray. Na aute som porobil všetko čo bolo treba pri kilometroch aké už 15 ročné auto má, aby som sa nebál ísť aj na dlhší výlet (keďže auto bude slúžiť ako víkendovka). Trocha som sa pohral aj s výkonom, lebo rozbeh tohto auta nebol úplne uspokojivý. Pred týmto autom som mal 200 koňové RCZ a pred ním aj 406 Coupe s V6 a bol som už zvyknutý na rýchlejšie štarty. Tak som vymenil sviečky za Denso Iridium TT, vymenil som vzduchový filter za K&N a nakoniec som auto dal softwerovo naladiť na cca 240 koní vo firme AUTOPIA - Vráble. Teraz to auto ide ako podľa mňa malo ísť už od výroby... vrelo odporúčam tým čo majú tento motor. Jediné čo ma teraz trocha hnevá je výška predku - je tam podvozok AMWAR (ktorý funguje)- nemáte skúsenosť s tým ako to znížiť aspoň o 2cm? sharpers a Rikic339 ohodnotil 2 Citovat
Agrafik Odesláno 25. duben 2021 Odesláno 25. duben 2021 Snížit by to šlo, pak přepočítat výšky, ale jak se to bude ve skutečnosti chovat? je otázka. Podle fotky k tomu nevidím důvod, vypadá dobře tak jak je. Těch 240 koní máš odměřených? Citovat
budik309GTi Odesláno 27. duben 2021 Autor Odesláno 27. duben 2021 (upraveno) Odmerané to nemám... pokiaľ mi vydrží auto do zimy, tak sa plánujem pohrať sa s výfukom a potom dám odmerať. A preto som napísal ,,cca 240 koní,, Vie mi niekto poradiť či mi bude sedieť podvozok, ktorý je papierovo určený na motorizáciu 2,2 ? Je mi jasné že trojliter je ťažší, ale či je to bude robiť nejaký problém, alebo len bude o kúsok nižší predok... Upraveno 27. duben 2021 uživatelem pavelu96 Necituj přímo předchozí příspěvek a nepiš další příspěvky - použij "Upravit" Citovat
budik309GTi Odesláno 7. květen 2021 Autor Odesláno 7. květen 2021 Tu sa asi odpovede nedočkám Podvozok som už kúpil, tak som zvedavý ako to bude vyzerať a ako to bude na ňom jazdiť. AMWAR podvozok si asi nechám ako záložný a keď budem predávať, tak ho dám k autu... Citovat
Agrafik Odesláno 7. květen 2021 Odesláno 7. květen 2021 Snad budeš spokojený. On ten AMWAR je spojený funkčně s autem docela dost. Od změny odpružení pri různé rychlosti auta, při brždění... Měnit jej ???, když funguje. Rikic339 ohodnotil 1 Citovat
budik309GTi Odesláno 9. květen 2021 Autor Odesláno 9. květen 2021 Mením ho hlavne kvôli tomu, že aj pri režime SPORT je to dosť uplávané vo vyšších rýchlostiach a je to dosť nepríjemné. Som zvyknutý na tvrdší podvozok čo drží v zákrutách a necítim sa ako na lodi... Citovat
Agrafik Odesláno 9. květen 2021 Odesláno 9. květen 2021 Pak už je to jedno, je možné ,že už to mají tlumiče za sebou. V každém případě si budeš muset pohrát s diagnostikou a odkonfigurovat to. Citovat
budik309GTi Odesláno 25. červen 2021 Autor Odesláno 25. červen 2021 Menší update... vymenené kompletné tlmiče aj s pružinami -35mm a poviem Vám je to iné auto. O 100% lepšie to auto jazdí... nepláva to, sedí v zákrute a neni to vôbec tvrdé extrémne - prirovnal by som to k jazde na 508. Jediná vec ktorá ale nebráni ničomu je, že na 5 sekúnd pri naštartovaní vyskočí chyba tlmičov - potom to ale zhasne a nič nesvieti. Vrelo odporúčam firmu VOGTLAND - chlapci tam vedia čo robia. Citovat
budik309GTi Odesláno 5. srpen 2021 Autor Odesláno 5. srpen 2021 Objavil som inzerát na tieto disky z RCZ a neodolal som... Braver, Péťa, chuck11 a 3 další ohodnotil 6 Citovat
budik309GTi Odesláno 3. září 2021 Autor Odesláno 3. září 2021 Tak som kolesá už doťukol a doladil som k ním aj stredové pukličky... Rikic339, chuck11, BubakGS a 2 další ohodnotil 5 Citovat
Braver Odesláno 5. září 2021 Odesláno 5. září 2021 Musím říct, že tahle kára je fakt luxus! nádherný kola jak ty původní, tak i ty z RCZ. Tak hlavně ať to jezdí! Citovat
BubakGS Odesláno 6. září 2021 Odesláno 6. září 2021 ..kola teda tedka hodne dobry... Milan+ ohodnotil 1 Citovat
sharpers Odesláno 4. říjen 2021 Odesláno 4. říjen 2021 Ahoj, hezká kára Dovolím si dotaz. Vzhledem k tomu, že píšeš že po startu vyhodí chybu amwar, řešil už jsi vypnutí ? CHci přestavět amwar podvozek na klasiku nebo snížený, nicméně vidět při každém startu chybu bych nesnesl Vypnout amwar softwarově není problém, jen nevím jak pak řešit naklápění xenonů. Při amwar podvozku jsou 4 čidla, při klasice 2. Asi si tohle neřešil a zatím nepředělával že ? Citovat
Agrafik Odesláno 5. říjen 2021 Odesláno 5. říjen 2021 Čidla pro AMWAR a pro Xenony jsou zvlášť. Jsou to dva různé systémy. Citovat
sharpers Odesláno 30. říjen 2021 Odesláno 30. říjen 2021 Pokud má vozidlo xenony a normální podvozek, je na každé nápravě uprostřed senzor náklonu nebo zatížení nápravy. Systém Amwar využívá čidlo u každého kola zvlášť a pokud je vozidlo vybaveno xenony tak ty využívají tyto čidla přes jednotku amwar. Citovat
Agrafik Odesláno 30. říjen 2021 Odesláno 30. říjen 2021 (upraveno) @sharpers u AMWAR je obojí , čidla na nápravách jsou jen pro pérování. Upraveno 30. říjen 2021 uživatelem Agrafik Citovat
sharpers Odesláno 30. říjen 2021 Odesláno 30. říjen 2021 No dobrá Mám u garáže 2x 407 v6 , oba amwar, oba xenony a oba mají jen čidla u kol Agrafik ohodnotil 1 Citovat
Agrafik Odesláno 30. říjen 2021 Odesláno 30. říjen 2021 Podle schémat to sedí, že 407 to má jinak . Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.