Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Voda ve sklepě....


Hafity

Recommended Posts

Tak a teď mám dilema.... :roker Skoro Shakespearovské.... Čerpat, či nečerpat.... 1.3. jsem odpoledne čerpal, včera přibylo caca 2cm, dnes jsem ještě nekoukal....

Tak změna, dnes přibyl cenťáček....

Upraveno uživatelem Hafity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

16148982142083632025045461123104.thumb.jpg.975a4e032eaa4b05ad2a433ba8aeeaa9.jpgJa se s dovolenim sem prilepim s dotazem...jak mam vyresit zapach z kanalizace, nasel jsem misto kudy to vnika dovnitr,nejspis, je to sifon v podlaze u kotle datum vyroby asi pred 30 lety...zda se ze tam plavou i 💩je k tomu pristup jak ke zlatu..takze z povzdali to tak vypada... Bude to stacit proplachnout proudem vody...nebo na to vzit pero? Nebo krtka? Dneska tu chcije jak z konve a je to echt fuj...

Ma v tom stat voda? Nebo ne? Kdyz do toho leju vodu,tak to odteka...ale ani krtek a horka voda teda moc nezabrali...

Tak proplachnuto...voda se tam drzi porad...takze tam asi ma byt...ale uz tam nejsou vselijake kaly...jen se mi nepodarilo najit otvor kam strcit hadici s vodou, aby se to proplachlo i v trubce proudem vody..🤪

Smrad zmizel..doufam ze se uz neobjevi...😋

Upraveno uživatelem Fruktis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Fruktis napsal:

Smrad zmizel..doufam ze se uz neobjevi...

U nás je na podestě schodů do sklepa umístěno (nevím proč) umyvadlo.... Jelikož se nepoužívá, tak caca jednou za čtvrt roku musím napustit jeho sifon vodou, páč vyschnul a smrdí to....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Fruktis zkus na proplach použít hydroxid sodný (louh sodný), stačí 4-5 polévkových lžic (odhad), záleží na velikosti kanálku. Ale raději méně. To zalej vařící vodou z rychlovarné konvice. POZOR na reakci = ,,vystřeluje/bublá", ale účině potrubí vyčistí. Větrat. Takto čistím vodovod  od různých usazenin. Žádné přípravky jako Krtek či jiné čistící prostředky nepomáhají.
Jedná se o klasický kanálek (odtokový)?

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@OK406 a ja myslel ze krtek je hydroxid sodny...:myslim

Vcera jsem to prolil horkou vodou a pak jsem to vzal hadici...tak to na to nejhorsi pomohli, ze zacatku ti melo snahu i pretekat, ale oak to asi neco povolilo a odteka ro v poho.

No jestli to je klasicky...nebo neco zvlastniho nevim....odtok jako takovy videt nikde neni....a ke vsemu to je za bojlerem...takze ja se k tomu poradne ani neslozim...na nejaky pruzkum z blizka...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Agrafik kos jsem mel venku...ale beztak zadny vytok jsem nezpozoroval...a ze jsem tam vsude stoural sroubovakem.  A nic....

Rozeberu to jeste jednou za svetla...preci jen o půlnoci jsem uz byl poloslepy...

Teda...vlastne.. pokud pod kosem neni jeste jedna nadoba, ktera pak funguje jako sifon...to by ledascos vysvetlovalo...

 

Upraveno uživatelem Fruktis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...