Vena garážmistr Odesláno 7. březen 2021 Odesláno 7. březen 2021 Ten AKU to nedá. Pokud jsi to s ním pomlátil a nejde to trubkou tak bych to viděl že už to někdo měl dole a ten šroub namazal lepidlem víc než je nutné. A bude potřeba to vzít opravdu vzduchovým utahovákem jenže to se na ulici dělá dost blbě. Nejsem si jist jestli je vůbec nutné ten šroub jistit lepidlem to by jsi mohl vyčíst z návodu co máš od Jarokare. Hafity ohodnotil 1 Citovat
Hafity Odesláno 7. březen 2021 Odesláno 7. březen 2021 před 8 minutami, Vena garážmistr napsal: ten šroub namazal lepidlem víc než je nutné To by byl pech.... Citovat
Vlado81 Odesláno 7. březen 2021 Autor Odesláno 7. březen 2021 před 20 minutami, jarokare napsal: Ta díra na klínek je takhle normální , používá se přípravek na centrování (kdybys přečet ten návod , co jsem ti dal , tak je tam popsanej na pátým řádku kapitoly montáž) To hnědý kolo je magnetickej kroužek (dávej bacha na poškození , ani jiným magnetem se k němu nepřibližuj) , snímač je to , co držíš v ruce Závit na klice je určitě pravej Ted koukam na notebooku. Jinak vse na mobilu.... tak daleko sem se nedostal s demontaží tak sem neřešil montáž. Jen kdyz je to normalní tak nevim kde hledat poruchu. Jen mezi tim kolem ozubenym na klikovce a čidlem. Ale jemu to aspon startovalo ve videu ikdyz obcas( nad 7stupnu) No už sem takovej magoor ze dotahnu z prace kompresor...jeste doufam že má nekdo z kolegu utahovak abych ho nemusel kupovat. ted se budu snazit vypnout. Ještě že je vsechno zavřeny. to by bylo kecu doma že to nejezdí a sme doma. Citovat
Vlado81 Odesláno 9. březen 2021 Autor Odesláno 9. březen 2021 V 7. 3. 2021 at 18:47, Vena garážmistr napsal: Ten AKU to nedá. Pokud jsi to s ním pomlátil a nejde to trubkou tak bych to viděl že už to někdo měl dole a ten šroub namazal lepidlem víc než je nutné. A bude potřeba to vzít opravdu vzduchovým utahovákem jenže to se na ulici dělá dost blbě. Nejsem si jist jestli je vůbec nutné ten šroub jistit lepidlem to by jsi mohl vyčíst z návodu co máš od Jarokare. Měl si pravdu. Nakonec se povedlo přes startér. Návod na YouTube. Ale jak dopadla 30let stará gola To magnetické kolo nevykazuje že by bylo mechanicky poškozené. Zítra ho koupím a uvidí se. Citovat
Vena garážmistr Odesláno 9. březen 2021 Odesláno 9. březen 2021 Tak tomu kdo to dělal by se patřilo přerazit vobě pazoury. TVL když někam cpu lepidlo na zajištění závitu tak ho tam nenakydám tunu. Hlavně pořádně vyčisti tu díru aby tam nebyli zbytky toho lepidla. A když to budeš dávat dohromady tak tam dej jen trošinku lepidla obávám se že závit jak v díře tak na šroubu nebudou ve 100% kondici takže to asi raději zase zajisti lepidlem ale opravdu jen malé množství. Nebo jaký názor mají moudřejší a zkušenější @Hafity/ @jarokare? Citovat
Milan+ Odesláno 9. březen 2021 Odesláno 9. březen 2021 Hlavně závitníkem protáhni závit,lepidlo středně pevnostní a nový šroub. Citovat
Agrafik Odesláno 9. březen 2021 Odesláno 9. březen 2021 Správné lepidlo je základ. Když jsem o tom nic nevěděl, tak jsem v AK zpovídal mechanika, co použít na třmeny od brzd, tak ,že to není třeba, a když už, tak stačí nějaký silikon . Nakonec jsem koupil modré - to by mělo být na závity, které je potřeba někdy povolit. A červené - údajně dotaženo navždy . @Vlado81 klobouk dolů, tohle dělat na ulici a ještě v tomto počasí. Citovat
Vlado81 Odesláno 9. březen 2021 Autor Odesláno 9. březen 2021 Dnes bylo hezky Zítra nové impulzní kolo a pak sem v koncích. Už chodím vytočenej jak Soptik. Citovat
radim.1008 Odesláno 9. březen 2021 Odesláno 9. březen 2021 Modrý Loctite je zajišťovací, co běžnou silou povolíš. Červené není dotaženo navždy. Taky se dá povolit. Lepíme tím třeba kolíky, šrouby, co se nesmějí povolit nebo závitová pouzdra. I vysokopevnostní jde povolit. Stačí místo ohřát a za cenu poškození třeba té závitové vložky ji vytahovákem vytočit ven. Kolík vylisovat za tepla, šroub za tepla vyšroubovat. Základ je před zpětnou montáží nového šroubu vyčistit závit závitníkem a vyfoukat zbytky vzduchem. Před použitím lepidla odmastit. Citovat
Hafity Odesláno 9. březen 2021 Odesláno 9. březen 2021 před 2 hodinami, Milan+ napsal: Hlavně závitníkem protáhni závit,lepidlo středně pevnostní a nový šroub. S novým šroubem asi problém nebude, ale odhaduju, že s tím závitníkem ano.... Citovat
Hafity Odesláno 9. březen 2021 Odesláno 9. březen 2021 @radim.1008 : ještě kolik toho dát.... Já jsem dával jednu větší (co to je "větší" ) kapku.... Citovat
radim.1008 Odesláno 9. březen 2021 Odesláno 9. březen 2021 Ano nepřehánět to, fakt stačí kapka na šroub a šroub při montáži zašroubovat třeba do půlky, kousek zpátky a došroubovat na konec závitu. Aby se lepidlo rovnoměrně rozmázlo v závitu. Ten modrý zajišťovač je Loctite 243, červená lahev, modrý obsah. Vysokopevnostní, kterým to podle mě bylo lepeno je myslím Loctite 262. Jsou lepidla pro závity a pro válcové spoje, liší se těmi čísly. Při koupi je lepší to nejmenší balení, když to člověk použije jednou za čas. V práci kupujeme 50ml a ty stojí kolem tisícovky. Tady máš popis 262 https://www.prumex.cz/loctite-262-50-ml-zajistovac-sroubu-vp/?gclid=Cj0KCQiA1pyCBhCtARIsAHaY_5fJoNJobz6fhoz6oaktstPOFEUoBl_EaDRXIciVKtPHzX6JVNYFf1kaAlwGEALw_wcB Citovat
Vlado81 Odesláno 9. březen 2021 Autor Odesláno 9. březen 2021 Myslím že to bude úplně jedno stim lepidlem když nepojede motor. Citovat
Vlado81 Odesláno 10. březen 2021 Autor Odesláno 10. březen 2021 Tak se mi povedlo prošvihnout Kellynu. Co je důležitější včera jsem se dočetl na Citroen foru. Že po závadě P0341 to zákazník nevydržel a nechal to odvezt od mechanika přímo do Citroen servisu a výsledek byl že nefungoval ventil na tlakové části paliva. Stalo se někomu, že to hlásí něco a je to úplně něco jiného. Abych neměnil pitomi magn.kolo na čidle klikovky a nakonec nebylo v pytli čerpadlo nebo ventil. Než to chcíplo definitivně, tak hlásilo nejen vač.čidlo ale i nízký tlak. Po vymazání se to už objevuje stále jen vač.čidlo.(ale jde jen startovat) Ventil sem zkoušel spustit v diagu a cvakal. Dá se on-line zjistit správnost tlaku čerpadla.Ale jen v době startování? Stojím už měsíc. Citovat
jarokare Odesláno 11. březen 2021 Odesláno 11. březen 2021 Jestli máš malej tlak při startu , tak to nechytne , ale to může mít hodně příčin ... Citovat
Vlado81 Odesláno 11. březen 2021 Autor Odesláno 11. březen 2021 Od 12.unora to nevyskocilo. Jen to čidlo vačkové hřídele Citovat
Vlado81 Odesláno 13. březen 2021 Autor Odesláno 13. březen 2021 Tak sem dnes vyměnil i to magnet. kolo na klikovce. Proti čidlu klikovky. A...NIC. Stále chyba P0341. Ještě jednou sem měřil. Čidlo klikovky 1) mínus 2)8,5V 3)11.5V Čidlo vačkové 1)minus 2) 5V 3) 11.8V Regulátor tlaku paliva 8,5V Pak sem v diagu něco naměřil..viz videa. Funim v respirátoru. Žádná sinchronizace, 0bar tlak naměřený. Proč se neukáže zavada tlaku paliva ale jenom chyba čidlo vačkové hřídele. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.