Jarrmila Odesláno 5. červen 2020 Odesláno 5. červen 2020 Prosím, máte někdo tip na eshop, kde se dá koupit potah na malý volant Peugeot i-Cockpit? Všude narážím jen na průměr od 37 cm, což je obr :0) Nejraději bych univerzální potah, abych nemusela nic sešívat, obšívat. Prostě nasadit a jet. Mockrát děkuji za každý tip. Citovat
Markusenka Odesláno 5. červen 2020 Odesláno 5. červen 2020 Ahoj. No tak to bude malý oříšek, co jsem kdysi měl, tak potah na volant pro Lagunu, kožený od "Maria Cavallo". Bohužel průměr nejmenší tak 36,5cm. Zeptám se, proč to vůbec řešíš? Chceš celkově větší průměr věnce, nebo jako ochranu před ohmatáním originálního věnce? Mára Citovat
Jarrmila Odesláno 5. červen 2020 Autor Odesláno 5. červen 2020 Ahoj, moc děkuji za ne optimistické info :0) Velikost věnce mi absolutně vyhovuje. Chci potah hlavně proto, že v létě se mi při delším řízení nepříjemně lepí volant na dlaně. Ale taky kvůli ochraně originálního potahu. :0) Citovat
Markusenka Odesláno 5. červen 2020 Odesláno 5. červen 2020 Ahoj! U naší 2008 je průměr věnce na šířku cca 35 cm a na výšku cca 33 cm, takže to není ani klasický kruh, ale sploštěnina. Vidím to tak, že univerzální potah, rozuměj kruh, tam pasovat nebude. Mára Citovat
Jarrmila Odesláno 5. červen 2020 Autor Odesláno 5. červen 2020 Nevadí, pokud nebude zbytí, půjdu i do koženého. Jen jsem s průměrem 35 cm nenašla ani ten. Ani v originál Peugeot dílech jsem potah na náš volant nenašla. Je to celkem zapeklitá situace :0) Jarka Citovat
Markusenka Odesláno 5. červen 2020 Odesláno 5. červen 2020 Aho! Ještě si dovolím dát odkaz Čištění volantu a impregnace , čímž by se v principu dalo odstranit to lepení na ruku. Na našim nájezdem 40tKm nepozoruji žádné ošoupání volantu, tak bych řekl, že materiál na volant dal Peugeot celkem kvalitní. Ani na skupině na FB se nikdo nezmiňuje o ošoupání volantu a to tam mají násobně větší nájezd Km. Když tak jsou ale speciálky, které se obšíváním volantů živí a opravdu to umí, tam je možné si zvolit klidně kůži perforovanou, ta se tolik lepit nebude. Třeba zde Volanty . Mára Citovat
Jarrmila Odesláno 5. červen 2020 Autor Odesláno 5. červen 2020 Mockrát děkuji, Máro. Určitě ubrousky koupím, je to skvělá alternativa. Nechat si ušít potah na míru jsem už v hlavě měla, ale říkala jsem si, že přece není možné, aby neexistoval na volant Peugeotu nějaký už ušitý, univerzální :0) Ještě jednou děkuji, Jarka Citovat
Markusenka Odesláno 5. červen 2020 Odesláno 5. červen 2020 Ahoj! Jinak zde třeba kožený potah o průměru 35 cm : průměr 35 cm , nebo průměr 35 cm Elestická varianta dokonce od 34 cm Elastik Pružný silikon od 34 cm Silikon Třeba by se ten pružný potah tomu skutečnému tvaru volantu vcelku slušně přizpůsobil, to už je na tom, to zkusit. Mára Citovat
MJSytic Odesláno 5. červen 2020 Odesláno 5. červen 2020 https://www.mall.cz/potahy-auta/carpoint-potah-volantu-33-37cm-100017355051?gclid=EAIaIQobChMI0e612rLq6QIVguJ3Ch39YwNPEAQYAiABEgKKyPD_BwE To, že je volant "šiška", by vadit nemělo Citovat
Jarrmila Odesláno 5. červen 2020 Autor Odesláno 5. červen 2020 Mockrát děkuji, jste úžasní. Ještě že toto forum je Jarka radim.1008 ohodnotil 1 Citovat
P607Olda Odesláno 5. červen 2020 Odesláno 5. červen 2020 (upraveno) MáriaCavallo je fajn, ale www.volantech.cz je profi. Je dražší, ale bezvadný. Upraveno 5. červen 2020 uživatelem P607Olda pavelu96 ohodnotil 1 Citovat
pavelu96 Odesláno 5. červen 2020 Odesláno 5. červen 2020 Volantech.cz je top - buď originál, nebo volantech. Nic jiného nepřipadá v úvahu - teda aspoň u mě radim.1008 a Markusenka ohodnotil 2 Citovat
MJSytic Odesláno 5. červen 2020 Odesláno 5. červen 2020 Ale tak to je pro případ, když chce někdo renovaci volantu. A ne jen potah stávajícího Např. nově potažený volant z volantechu bude v zimě stále studit, jako originál. Ale když bude mít na sobě "chlupatý" potah, tak to bude už lepší pavelu96 ohodnotil 1 Citovat
P607Olda Odesláno 5. červen 2020 Odesláno 5. červen 2020 Máš ho od Volantechu? Že tak přesně víš, jak studí... To mám tak "rád" pokud hodnotíš něco, co nemáš. K původnímu dotazu - možná by stačilo ho dobře umýt Jarem, anebo snad lihem. No, to si rozhodni sama, kolik do toho dáš. A až budeš mít nainstalováno, dej fotku, jak to dopadlo. Jen info - potah od MáriaCavallo se instaluje cca 2 hodiny, a výsledek stejně není ideální. Přesně řečeno - ideální bude, až budeš dělat třetí nebo čtvrtý volant. Poradím: příčky se nesnaž přeskočit šňůrou, ale šňůru ukonči a dále znovu začni. Přeskok vypadá nehezky, i když ho uděláš zezadu. Musím říct, že od Volantechu je velmi příjemná kůže, docela radost na dotek. pavelu96 ohodnotil 1 Citovat
pavelu96 Odesláno 5. červen 2020 Odesláno 5. červen 2020 @MJSytic jako takhle to studit nebude... Laďa, Markusenka, Péťa a 1 další ohodnotil 4 Citovat
MJSytic Odesláno 5. červen 2020 Odesláno 5. červen 2020 Před hodinou, P607Olda napsal: Máš ho od Volantechu? Že tak přesně víš, jak studí... To mám tak "rád" pokud hodnotíš něco, co nemáš. To mám tak rád, když mi někdo říká, co můžu hodnotit... V zimním období asi studí každý materiál ne?! Co je na tom k nepochopení? K čemu jí asi bude nově udělaný volant, když tam nemá vyhřívání? Navíc proč bude platit za nové obšití, když má volat nezničený. Nebo oni jí tam ve volantechu dodělají vyhřívání nebo odvětrávání Já proti volantechu nic nemám, jen tvrdím, že to je pro tenhle případ nevhodné doporučení, když se ptá po nějakém obyč potahu Citovat
P607Olda Odesláno 5. červen 2020 Odesláno 5. červen 2020 (upraveno) "Lepí" je to heslo, které se tady řeší. Nevím, proč jsi začal rozebírat téma "studí", to tazatelka nepsala ani jednou. Jj, hodně lidí tady kritizuje něco, co zná jen z doslechu, tak si posluž. Takže zase zbytečné plácání. Vyhřívání, odvětrávání - co tě to napadlo? Dal jsi odkaz, jistě výborný - já ho nekritizuju. Proč kritizuješ ten můj? Upraveno 5. červen 2020 uživatelem P607Olda Citovat
MJSytic Odesláno 5. červen 2020 Odesláno 5. červen 2020 Víš co znamená zkratka Např.? Psal jsem to pro vysvětlení, proč mi přijde nevhodné v tomto případě nechat znovu obšít volant, když mu jinak nic není. "Mám kožený volant v dobrém stavu, a proto si ho nechám nově předělat zase na kožený?" Nebo: "Z koženého volantu se mi potí ruce, a proto si ho nechám nově předělat zase na kožený?! Asi by bylo tedy lepší se kůži vyvarovat. Navíc bylo uvedeno: "Nejraději bych univerzální potah, abych nemusela nic sešívat, obšívat. Prostě nasadit a jet." Takže znovu opakuju, že nemám nic proti volantechu a ani netvrdím, že volant od nich není příjemný apod . Jen jsem vyjádřil svůj názor, že v tomhle případě to není to, po čem tazatelka pátrá Milan+ ohodnotil 1 Citovat
P607Olda Odesláno 5. červen 2020 Odesláno 5. červen 2020 Nějak nepíšeš, proč ses zabýval tematem "studí". Ses asi spletl. No nevadí, splést se může každý... Peugeot dával do některých typů plastový volant, měl jsem ho v 5008, viz téma "Volant má vrásky". Vyměnil jsem ho za kožený a nelituji. Ale je fakt, že je drahý (no, v poměru k různým jiným věcem na autě, servisním zásahům, zas tak drahý není...) Jiná věc je, ač kritizuji nerad, vzhled navrhovaných odkazů. Peugeot 2008 je přece hezké auto, v něm určitě hezká žena a k tomu takovýto volant (obrázek z jednoho odkazu "elastik"): Citovat
MJSytic Odesláno 5. červen 2020 Odesláno 5. červen 2020 Ty opravdu nechápeš psaný text... "Ale tak to je pro případ, když chce někdo renovaci volantu. A ne jen potah stávajícího Např. nově potažený volant z volantechu bude v zimě stále studit, jako originál. Ale když bude mít na sobě "chlupatý" potah, tak to bude už lepší " Tohle jsem napsal. Nevím, proč mi pořád podsouváš něco jiného. Tou větou o studeném volantu jsem se snažil vysvětlit jeden z důvodů (proto to slovo například), proč lidé používají potahy volantu. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.