cvrlo Posted May 29, 2019 Posted May 29, 2019 zdravím, pri kontrole zápachu v kufri (sedan) som zistil, že mám na ľavej strane mokrý tapec, nestretol sa už niekto s niečím podobným? Neviem lokalizovať kade mi to môže zatekať, všetko vyzerá o.k. Dík. Quote
cvrlo Posted May 30, 2019 Author Posted May 30, 2019 to sa mi nezdá, kade by tam mohlo zatekať, je tam nejaký otvor? Quote
mmartinkovic Posted May 30, 2019 Posted May 30, 2019 Chorobou 508 je zatekanie vody do kufra po otvorení veka, skús pozrieť to . Teraz je na to ideálne počasie Quote
cvrlo Posted May 30, 2019 Author Posted May 30, 2019 to som preveril, mokro mám len na ľavej strane, je to príliš mokré na to, aby to bolo z kufra. Vyzerá to, akoby to stekalo po plechoch na dno kufra alebo cez prechodku káblov Quote
zenes Posted May 30, 2019 Posted May 30, 2019 To by som netvrdil chorobou 508, po otvoreni veka od okna zatecie aj na VW passat CC az po teslu model 3. Zaujimavejsie je to i so snehom. Quote
HonzaZ Posted May 30, 2019 Posted May 30, 2019 Může být špatné těsnění pod zadním světlem, nebo je špatně usazeno. Při výměně žárovky se vyndavá celé světlo. Quote
cvrlo Posted May 30, 2019 Author Posted May 30, 2019 so svetlom som nehýbal ale môžem to preveriť. Dík za radu. Quote
mmartinkovic Posted May 31, 2019 Posted May 31, 2019 V 30. 5. 2019 at 9:37, zenes napsal: To by som netvrdil chorobou 508 Riešime Peugeot, že to tecie aj v iných autách neriešime, ale napr 508 je náhradou zlucenych modelov 407 a 607 a tam to netieklo. Mal som 405, 2x 605, a netieklo ani do jednej. Keď ustupuje praktická stránka estetickej, niekde sa to odrazí. Quote
cvrlo Posted November 13, 2019 Author Posted November 13, 2019 tak po dlhšej dobe opäť mokro v kufri, nemá niekto nápad, ako odhaliť miesto zatekania Dík Quote
mmartinkovic Posted November 14, 2019 Posted November 14, 2019 Ľahnúť do kufra, svietiť si a zvonku liať vodu. Quote
cvrlo Posted November 14, 2019 Author Posted November 14, 2019 To je jedna z možností ale nemusí odhaliť miesto vnikania vody, môže ti tiecť napr. pozdĺž okna a to takto neodhalim... Quote
Davidak79 Posted November 14, 2019 Posted November 14, 2019 tak ten kufr polejvej od spodku hezky postupně jednu stranu a pak druhou Quote
Vítek1 Posted November 14, 2019 Posted November 14, 2019 Mě toto dělalo na staré 406. Fakt to chtělo lehnout do kufru a lejt. Místo jsem zjistil ale kudy teče až cca za půl roku. Pořád jsem hledal špatnou sparu, gumu prostě cokoli. Až jsem se naštval a nacpal tmel všude , ve výsledku to teklo pod špatně přilepeným zadním oknem. Quote
Pesoeso Posted November 14, 2019 Posted November 14, 2019 Tečie ti to pravdepodobne cez membránové vetranie ,alebo ako by som to nazval. Po bokoch kufra pod tapacírom na kaźdej strane je taký otvor s membránou. Pravdepodobne slúźi na zníženie pretlaku pri zabuchnutí kufra. Okolo plastovej mriežky je gumové tesnenie ktoré netesní. Ja som mal tento istý problèm. Vyriešil som to tak , že som to okolo utesnil silikónom a zatiaľ mám pokoj. Quote
cvrlo Posted November 14, 2019 Author Posted November 14, 2019 tiež začínam mať podozrenie, či to nejde cez tesnenie okna, tapec som mal dole ale otvor s membránou som si nevšimol. Kde presne by sa mal nachádzať? Quote
Pesoeso Posted November 14, 2019 Posted November 14, 2019 Je to niekde po bokoch kufra ,také obdĺźnikovè otvory cez plech pod tapacírom. Robil som to minulý rok,neviem už presnú polohu. Strhol som celý bočný tapacír a tak som to objavil. Ja som mal vodu až pod rezervou. Stekalo to po boku , spodný penový tapacír bol nasiaknutý vodou. Skúšal som svetlo, dorazy kufra , ale v tom to nebolo. Uź som mal nervy. Potom som objavil tie vetráky a bolo to ono. Quote
cvrlo Posted November 14, 2019 Author Posted November 14, 2019 Skúsim to pozrieť, dúfam, že je to ono, tiež som mal nasiaknutu penu v tapecu. Dík za radu. Quote
cvrlo Posted December 28, 2019 Author Posted December 28, 2019 tak sa zdá, že som problém so zatekaním do kufra konečne vyriešil. Tieklo to popod dorazový kolík kufra. Bol uvoľnený, dal sa rukou vytiahnuť. Veľmi nešťastne riešené, nej to nijako dotiahnuť, musel som použiť lepidlo Péťa 1 Quote
baffy Posted December 28, 2019 Posted December 28, 2019 Tiež som do vložil do sikonu ,zatiahnuť to nejde ,keďže sa to tam iba nacvakne.Medzi svetlom a blatníkom je štrbina kadial by tá voda mala odtekať. Poväčšinou sa to zanesie nečistotami ,prach a pod. ,mno a potom tá voda jednoducho tečie popod ten doraz do kufra. Chujovo vyriešené ,neviem prečo tam neurobili výstupok a ten doraz mohol byť kratší. Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.