Jump to content
Béďa

NOVÝ PEUGEOT 208R2: PRVNÍ TESTY

Recommended Posts

Peugeot Sport představuje nový Peugeot 208R2. Ten nahradí současný vůz Peugeot 208R2, který je nejprodávanějším rallyovým speciálem v historii divize Peugeot Sport a bestsellerem na trhu ve své kategorii. Nový Peugeot 208R2 se poprvé vydal na silnice ve francouzském pohoří Vosges a vstoupil tak do dynamické fáze svého vývoje. Základem nového závodního vozu je sériový model nový Peugeot 208, který se představil na březnovém ženevském autosalonu. Peugeot 208R2 přebral od své sériové předlohy především tříválcový turbo motor PureTech 1.2, a bude proto splňovat předpisy FIA R2C.

  • Jde o zcela nový vůz, na kterém technici divize Peugeot Sport aktivně pracovali od začátku léta 2018. Nový Peugeot 208R2 vychází ze sériového vozu Peugeot 208, představeného veřejnosti začátkem března v Ženevě, a využívá jeho technické i designové inovace.
  • Nový Peugeot 208R2 chce být důstojným nástupcem současného modelu 208R2, kterého se prodalo 450 kusů. Stávající vůz se stal bestsellerem ve své kategorii a současně nejoblíbenějším rallyovým speciálem v historii divize Peugeot Sport. Zadávací podmínky projektu byly proto jasné: vyvinout výkonný a spolehlivý vůz, který bude svému jezdci přinášet zážitky z řízení, a přitom na minimum snížit náklady na provoz automobilu. Obrovské zkušenosti techniků Peugeot Sport a první jízdy naznačují, že cílů bude dosaženo.
  • Nový Peugeot 208R2 je opatřen novým tříválcovým turbo motorem o objemu 1,2 litru, který využívá nejnovější technologii PureTech. Základem je mimořádně výkonný sériový motor, který inženýři divize Peugeot Sport vybavili pro závody větším turbodmychadlem, elektronickým řízením zdvihu a novou převodovkou. Vše je zabudováno do nové platformy CMP – společné pro vozy skupiny PSA segmentu B – nabízející nižší hmotnost a lepší dynamiku pro ještě lepší sportovní výkony.
  • První vozy mají být podle plánu dodány pro sezónu 2020.

CITACE:

 Bruno Famin – ředitel divize Peugeot Sport

„S velkou radostí se účastním prvního testování nejnovějšího přírůstku divize Peugeot Sport: nového Peugeotu 208R2. Pro Peugeot Sport jde o nesmírně důležitou událost, protože základem naší činnosti jsou více než kdy jindy závody určené pro zákazníky. S tímto novým modelem Peugeot 208R2 chceme našim klientům nabídnout vysoce výkonné a spolehlivé auto, které jim přinese spoustu potěšení z jízdy při minimálních provozních nákladech. Není důvod měnit recept na úspěch v R2, proto jsme se nesnažili vše překopat, ale vůz jsme vylepšili o nový motor PureTech s objemem 1,2 litru, který zajistí podstatný nárůst výkonu. Dnes začínáme s testovací fází, což je důležitý milník! Cílem nadcházejících měsíců bude získat během celé řady testovacích jízd co největší množství zkušeností a dat, a to na všech terénech a za všech podmínek, aby bylo možné stanovit a ověřit konečné technické specifikace vozu a být připraveni vyrazit do sezóny 2020.“

MEDIÁLNÍ OBSAH

  • Fotografie bez autorských práv
  • ©Peugeot Sport / Flavien Duhamel

 SOCIÁLNÍ MÉDIA

První testovací jízdy vozu Nový Peugeot 208R2 na live streamu Facebooku http://bit.ly/2Ik1zYf

1DX_5433.JPG

PEUGEOT SPORT_NEW PEUGEOT 208R2_2.JPG

PEUGEOT SPORT_NEW PEUGEOT 208R2_3.JPG

PEUGEOT SPORT_NEW PEUGEOT 208R2_6.JPG

PEUGEOT SPORT_NEW PEUGEOT 208R2_8.JPG

PEUGEOT SPORT_NEW PEUGEOT 208R2_11.JPG

PEUGEOT SPORT_NEW PEUGEOT 208R2_12.JPG

PEUGEOT SPORT_NEW PEUGEOT 208R2_14.jpg

PEUGEOT SPORT_NEW PEUGEOT 208R2_15.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Autíčko hezký,ale ten zvuk je strašnej! :roll

A po té otočce se ten "ZOBR2" nechtěl ani rozjet! Ještě udělají elektrorally auto a přestanu jezdit na rally :bacha :papa 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...