Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot Partner 1.9D hučí pri brzdení motorom


Kexo

Recommended Posts

Tohle dělají silentbloky (starý tvrdý silentbloky) nebo něco, co se opírá přes motor o kastlu.  Simerring (čemu rozumím gufero) žádný zvuk dělat nemůže. Maximálně vstup hřídele na převodovce- ložisko KO.  Ale jen taková poznámka, nezdá se ti to? Přehrál jsem si ten projev několikrát a nic moc , co by se mě nepozdávalo. 1.9D není kultivovaná ropa, je to atmosférická stará rotačka, Tdi na tom byly o něco málo lépe, ale jinak kultivovanější projev přišel až z PD resp. CR systémem,  DMF atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite sa mi to nezdá nakolko sme mali Citroen Berlingo 1.9D 2001 a s tym som nabehal 550 000km a teraz som kupil Peugeot Partner 1.9D 2006 a to ma nabehane 220 000km 

Stare berlingo to nerobilo. Toto je taky hluk ze nepocujes vlastneho slova. Isiel som s tym 15km a normalne cloveka hlava rozboli. 

Na tie videa uz nepozeraj. Tie problemy na tom videu boli poriesene. Ostal mi jeden posledny problem pri akceleracii.

Upraveno uživatelem Kexo
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bych v prvé řadě zkontroloval ten akcelerační silentblok…. Jeho držák je na motoru a prochází jím poloosa.... Může být něco jenom špatně utaženo, co se týče uložení motoru....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som odhodlaný vymeniť všetky silentbloky ktore su na zavesenie motora lebo toto je za trest. 

Prikladam obrázok silentblokov. Podla obrazku by som mal menit:

3. M2980 /// 5. M2794 /// 6. M2309 /// 7. M4058 /// 15. M2871

silentbloky.png.aeee1f43c2e6d499435a09cb74d0c28f.png

Menili by ste este nejaky silentblok mimo tych co som vymenoval?

 

Upraveno uživatelem Kexo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je taky jedna z možností.... Chtělo by to někam na zvedák a zapáčit za motor a nasimulovat auto v akceleraci, tzn. olejová vana směrem k chladiči a hlava motoru směrem ke kabině.... Možná objevíš i nějaké místo, kde je odřená barva.... Ale rozhodně bych začal uzlem 3/16 a 4/15 a zkontroloval, jestli tam není jenom něco povoleného....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže páni, dnes som sa objednal do Značkového servisu Peugeot a uvidíme čo zistia. 

Žiadny z mojich mechanikov mi s tým nevedel pomôcť. Mám také tušenie že to budu silentbloky alebo prevodovka. Jedno z týchto dvoch. 

Dám vedieť že ako som dopadol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Páni, takže máme vyriešené. 😎😋

Celé to dunenie a hučanie bolo spôsobené zlomeným rezonátorom v nasávaní. 

Vyriešil to až originál značkový servis za 25€ !! Chcel som aby kúpili celý diel nový za 45€ ale povedali že to netreba, že spravia na to uchytenie a bude to lacnejšie.

Auto ide ako vymenené. 😍 konečne sa dá aj rádio počúvať 😂

Je to neuveriteľné ale áno za 25€ to spravili aj s faktúrou. 😂 

Sa cítim ako keby som si kúpil nové auto. 😁

Upraveno uživatelem Kexo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...