morepower Odesláno 8. říjen 2017 Odesláno 8. říjen 2017 No to je verze s mikartou, já mám dřevo (kolem 1300), psal jsem, že mám jinou střenku. Nicméně na trhu jsou různé kombinace ocelí a střenek, nejlevnější varianta je tuším kolem 400kč. Si vybere každej. Já ho sem hodil, protože mi přijde ergonomicky super, v kapse o něm nevíš a přitom všecho zastane. Není ani náhodou tak robustní jako RAT, což je třeba super kudla, podle mě, ale tak do batohu nebo na opasek. A tam já třeba běžně nůž nosit nechci. Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 8. říjen 2017 Odesláno 8. říjen 2017 Aha, a koukám že jsou i dvě či více velikostí Citovat
morepower Odesláno 8. říjen 2017 Odesláno 8. říjen 2017 (upraveno) Přesně. Mě se líbil na začátku prostě design, kdy na čepeli není žádný čep a zároveň oko na otevření palcem nečouhá z čepele jako třeba u spyderco a navíc je zezadu i flipper, takže variant otevření je víc. Jenže pak jsem zjistil, jak super ergo tenhle nůž je. Jeden můj kolega z práce má ten samej, že se mu líbil můj a mám pocit, že ho nosí pořád a nedá na něj dopustit stejně jak já Já totiž taky hledal univerzální nůž, tak trochu utopie, ale dost sem se přiblížil. Mám i několik multi-želízkových victorinoxů a wengerů, jsou super, ale buck je prostě v nošení o level výš. Ještě jsem podobné recenze četl na Ka-BAR Dozier, ten taky existuje v X variantách a prej se taky skvěle nosí, ten ale nemám, tak můžu předat kladné recenze jen z doslechu. Upraveno 8. říjen 2017 uživatelem morepower Citovat
brutall Odesláno 9. říjen 2017 Odesláno 9. říjen 2017 Zdravím vespolek, co stará česká klasika-https://www.myslivecky-obchod.cz/cz/myslivecke-potreby/7-myslivecke-potreby/71-lovecke-noze/lovecky-vyhazovaci-nuz-predator-detail ? Citovat
Francouz_407 Odesláno 9. říjen 2017 Autor Odesláno 9. říjen 2017 Tak po dlouhé úvaze jsem objednal Ontario Rat 1 OD Green s ocelí D2 http://www.noze-nuz.com/ontario/ON8867OD.php Citovat
Haryk Odesláno 9. říjen 2017 Odesláno 9. říjen 2017 (upraveno) Mám tenhle, přivezený z USA a je to úplně stejný jako u nás, sice Čína ale fak kvalitní. Čína i z USA http://www.noze-nuz.com/real-steel/RS7524.php Upraveno 9. říjen 2017 uživatelem Haryk Citovat
Francouz_407 Odesláno 9. říjen 2017 Autor Odesláno 9. říjen 2017 Moc hezký nůž, škoda že tam není lepší ocel Citovat
morepower Odesláno 9. říjen 2017 Odesláno 9. říjen 2017 před 3 hodinami, brutall napsal: Zdravím vespolek, co stará česká klasika-https://www.myslivecky-obchod.cz/cz/myslivecke-potreby/7-myslivecke-potreby/71-lovecke-noze/lovecky-vyhazovaci-nuz-predator-detail ? Tak za mě je ten nůž hezkej, líbí se mi a mám ho ve sbírce. Na druhou stranu 420 je přežitá ocel, měkká, nedrží ostří. Péra v tom noži jsou nekvalitní a často praskají. Lícování střenek, výbrus, nýtování → všechno tragédie, které cena ani náhodou neodpovídá. Takovej nůž se z pohledu užitné hodnoty nedá doporučit. Mikov to prostě neumí, je mi to líto, ale je to tak... před 3 hodinami, Francouz_407 napsal: Tak po dlouhé úvaze jsem objednal Ontario Rat 1 OD Green s ocelí D2 http://www.noze-nuz.com/ontario/ON8867OD.php Vybral jsi dobře, kvalitní nůž, pracant. Jen mi prozraď, kde ho budeš nosit, protože to je fakt macek. před 13 minutami, Haryk napsal: Mám tenhle, přivezený z USA a je to úplně stejný jako u nás, sice Čína ale fak kvalitní. Čína i z USA http://www.noze-nuz.com/real-steel/RS7524.php Real Steal dělá dobrý nože za dobrý peníze, mám od nich bushcraft a je výbornej. Ideální tábornická kudla, poměr cena /výkon je parádní. Citovat
Francouz_407 Odesláno 9. říjen 2017 Autor Odesláno 9. říjen 2017 Rat 1 - to ještě nevím, když bude velký, koupím menší verzi a budu si užívat dvou. Citovat
brutall Odesláno 9. říjen 2017 Odesláno 9. říjen 2017 morepower: To podepisuju. Střenka se mi ale zdá kvalitní. Citovat
Pepito Odesláno 9. říjen 2017 Odesláno 9. říjen 2017 V 06.10.2017 at 10:32, P607Olda napsal: Naopak, pilka se mi zdá zbytečná, když už jdu do lesa, tak si pořídím řádnou pilku, s takovou malou stejně nic nepřeříznu. Jo a pilka se dá použít i jinak,třeba jako ve filmu "127 hodin" Citovat
Haryk Odesláno 9. říjen 2017 Odesláno 9. říjen 2017 před 6 hodinami, Francouz_407 napsal: Moc hezký nůž, škoda že tam není lepší ocel lepší ocel ? už se sním párkrát pořezal ostrý jak pase Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 9. říjen 2017 Odesláno 9. říjen 2017 před 7 hodinami, morepower napsal: Tak za mě je ten nůž hezkej, líbí se mi a mám ho ve sbírce. Na druhou stranu 420 je přežitá ocel, měkká, nedrží ostří. Péra v tom noži jsou nekvalitní a často praskají. Lícování střenek, výbrus, nýtování → všechno tragédie, které cena ani náhodou neodpovídá. Takovej nůž se z pohledu užitné hodnoty nedá doporučit. Mikov to prostě neumí, je mi to líto, ale je to tak... Vybral jsi dobře, kvalitní nůž, pracant. Jen mi prozraď, kde ho budeš nosit, protože to je fakt macek. Real Steal dělá dobrý nože za dobrý peníze, mám od nich bushcraft a je výbornej. Ideální tábornická kudla, poměr cena /výkon je parádní. Predatora jsem měl, přesně kvuli uvedeným problemum jsem ho prodal, měl jsem klabonos čepel o Davida z Knife.cz a dřevěné střenky + hammer, ale neustale se tupil a ta kvalita taky nic moc Citovat
P607Olda Odesláno 9. říjen 2017 Odesláno 9. říjen 2017 (upraveno) před 5 hodinami, Pepito napsal: Jo a pilka se dá použít i jinak,třeba jako ve filmu "127 hodin" Jak? Film jsem neviděl. Celkově - považuju za vhodné v přírodě i na dovolené mít nůž vždy při sobě, proto volím nejlehčí. Prosím ještě o vysvětlení, k čemu slouží "zálesácký" pravý americký nůž. Mládí jsem strávil na táborech, a na práci s dřevem jsme si vzali správný nástroj - pilu, sekyrku. Takže - stavba stanu? oheň - táborák? vyřezávání ze dřeva? Příprava jídla? Upraveno 9. říjen 2017 uživatelem P607Olda Citovat
ozzy56 Odesláno 9. říjen 2017 Odesláno 9. říjen 2017 kup tohle https://www.trapper.cz/nuz-rybicka-albastar-stribrna/?utm_source=seznam&utm_medium=cpc&utm_campaign=00b1+Trapper.cz+(PI)&utm_content=sport&utm_term=nuz+rybicka Citovat
P607Olda Odesláno 9. říjen 2017 Odesláno 9. říjen 2017 To je odpověď na můj dotaz, nebo na jiný? Citovat
ozzy56 Odesláno 9. říjen 2017 Odesláno 9. říjen 2017 je to tip pro zakladatele vlákna, samozřejmě v legraci, proto ten smajlík Citovat
brutall Odesláno 9. říjen 2017 Odesláno 9. říjen 2017 http://www.rybicka.cz/rybicka/eshop/0/0/5/25-Nuz-Mikov-RYBICKA-130-DI-1-INVESTICNI - nebo tenhle..... Haryk ohodnotil 1 Citovat
Guest minimaxa Odesláno 9. říjen 2017 Odesláno 9. říjen 2017 Sleduju tohle vlákno. Mám svůj zavírací nůž. Španělský originál, který mám z Toleda. Ale leží bez užitku v šupleti. Pořád přemýšlím, proč bych ho měl nosit u sebe. Do práce? Na nákup? Na zahrádku? No nevím.... Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.