Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 208 1,2 puretech malo oleje


Radek Hurvajz

Recommended Posts

208 1,2 puretech náhle za jízdy vypsal že v motoru není olej. Přítom na měrce je oleje cca polovina , po vypnutí a následném nastartování při volnoběhu během pěti minut hlášku vypsal znova , nemůže být problém v tom že olej není úplně po vršek , nemají tyhle motory náchylnost k tomu když je nižší hladina oleje tak prostě nestaci. Motor má najeto 27000 km

 Nemáte někdo zkušenost než se to odtáhne do servisu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm. No zkusim tedy. Ale  na čidlo to nevypadá protože motor změnil zvuk pri vypsání hlášky.  Spíš mi to přijde že po rozlití oleje po motoru nestačí hladina aby se olej dále nasával do systému.  Ale může to být 10 dalších jiných vecí

No když to vezmu logicky tak v 20000km byl měněn olej , pokud ho tam dali málo tak stači aby si  motor vzal puldeci a může to dělat tyto problémy které předtím nebyly ale to je pouze úvaha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych taky dolil a pokud to nepomůže tak nechal zkontrolovat čidlo. Nehledal bych hned ze začátku něco složitějšího. Stejnou věc jsem řešil u firemního Golfa, začal hlásit málo oleje i po dolití. Muselo se vyměnit čidlo a bylo to ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak dolito. Překvapuje mě teda že od poloviny měrky do plna je cca 3/4 litru oleje. Doufám že to bude OK. Vyměna oleje je za 3tis km, do ty doby to vydrží. Pak si musim pohlidat kolik ji tam toho nalejí, nevěřím že by to za 12tis km sežralo 3/4 l oleje, když to od novoty za tech 15tis nežralo skoro nic. I když možný je všechno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší byla hláška v Brně v Peugeotu, kam Radka volala, pánovi řekla, že auto hlásí, že není v motoru olej a že podle měrky je tam polovina naplně, pán ji řekl, aby dojela do servisu 35km. Na to se ho zeptala, jestli si vezme na triko, když ten motor zadře, tak nakonec se domluvili, že teda odtah. Pán bude asi odborník

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...