Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 2.0Hdi nestartuje, baterie je ok.


odee

Recommended Posts

Zdra chlapi, dnes mě nechala 406 ve štychu:-( Jezdil jsem normálně po Brně, ani náznak žádných komplikací, pak jsem zastavil u Lidlu, vypnul motor a po cca 5-10 minutách už jsem nenastartoval a to tak, že startér ani nehlesne, pouze po otočení klíčku něco cvakne a nic se neděje. ( když jsem chtěl nastartovat poprvé, tak to cvaknutí bylo hladitější, ale startér se ani nepootočil) Jinak vše v autě funguje, pojistka startéru je ok, na display voltmetru v autě mi ukazuje 12,3-12,4, brácha mi dovezl novou nabitou baterii a žádná změna. Co by možná mohlo mít vliv, že auto bylo teď v servise a kluci blbě přidělali spodní kryt motoru (ten zadní díl), kterej se uvolnil šroubky odleťeli a už nemám náhradní, tak ho mám v kufru a jezdil jsem dnes v dešti bez něj, takže možná voda, ale skrat by teoreticky odpálil pojustku, ne?

Předem všem díky za rady.

 

Odee

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že by zaseklá  (nebo zavodněná)  ve vysouvací kotva startéru? 

Zkusil jsi zařadit kvalt (4ku nebo 5ku) a jen rukou strčit do auta tam a zpátky (žádné přetočení motoru, jen jím zacukat)? Finta ještě z dob embéček cukla motorem a startér se uvolnil. Pak zkusit nastartovat.

Podobně jsme před měsícem nastartovali kamarádovu Octu TDi :D

Upraveno uživatelem RichVa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferry a po něm krtek se trefili. Starter jsme vytáhli, rozdělali, uhlíky K.O. , kámoš v práci jen lehounce zbrousil rotor, v místě styku s uhlikama nebyl dokonalej povrch a pak se shánělo, potřeboval jsem to hned a bylo pozdní odpoledne, v kelly měli jeden podobnej drzak s uhlíkama, tak jsme ho vzali a samozřejmě nebylo možné ho vyměnit, tak jsme ho vykuchali a do původního dali jen nové uhlíky a hle,  startér točí, jako nový:-) Začali sme po hokeji s Rusama a v jedenáct večer bylo hotovo...venku před domem a svícení mobilem:-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...