Guest Miro406 Odesláno 18. prosinec 2005 Odesláno 18. prosinec 2005 Zdravim, mam problem so startovanim 406 2.0Hdi 90PS 99/00. Ked je zima a auto ostava cez noc stat vonku, rano tazko stratuje niekedy chyti na 1. pokus ale po dlzsom "MLYNKOVANI" niekedy az na druhy treti pokus (ked uz je fakt velka zima). Minuleho roku som menil komplet zhavice bat. je nova 74MAh. Napada vas nieco ??? Zhavi 2-3s je to ok? Viem ze VW ma trchu dlzsi cas potrebny na zhavenie. dakujem:roker Citovat
svoji Odesláno 19. prosinec 2005 Odesláno 19. prosinec 2005 nevim jak HDI, ale me to zhavi mnohem dele. minimalne 6s a pak to ještě v mrazu nechavam, dokud neprestane cvakat nejake relatko, ci co a chyta to v pohode ... Citovat
Dave_k Odesláno 19. prosinec 2005 Odesláno 19. prosinec 2005 Nevím jak u HDI, ale co měl bratr staršího diesla tak to žhavilo (i když kontrolka zhasla) dokud se nenastartovalo. Takže když byla velká zima tak se holt nestartovalo hned po zhasnutí. Citovat
barenst Odesláno 19. prosinec 2005 Odesláno 19. prosinec 2005 Me HDi zhavi tak 1max2s 2,2HDi 2001 160t bez vymeny zhavicek a bat taky origo, kamarad mel podobny problem a bylo to v vysokotlakem cerpadle ,nakonec nenastartoval vubec . po vymene vpohode. Citovat
P607Olda Odesláno 20. prosinec 2005 Odesláno 20. prosinec 2005 HDi zhavi 2-3 sekundy TD zhavi asi 20 sekund Citovat
Guest Miro406 Odesláno 20. prosinec 2005 Odesláno 20. prosinec 2005 Hm, vysokotlake cerpadlo?? Ale ked je teplejsie tak startovanie je OK. Ako sa este moze prejavovat porucha vysokotlakoveho cerpadla? [upravil dne 20.12.05 Miro406] Citovat
Budha Odesláno 20. prosinec 2005 Odesláno 20. prosinec 2005 barenst ma pravdu moje HDi 2.0/80kw/2000, origo zhavice, origo baterka, zhavi v krutej zime 1..2 sekundy, v lete vobec nezasvieti kontrolka zhavenia startuje hned po zhasnuti Citovat
Budha Odesláno 20. prosinec 2005 Odesláno 20. prosinec 2005 to vysokotlake cerpadlo sa moze prejavovat aj nekudnym chodom motora, napriklad na volnobeh. nehybu sa ti trochu otacky na volnobehu ? Citovat
Guest Miro406 Odesláno 20. prosinec 2005 Odesláno 20. prosinec 2005 @Budha - otacky mi nekolisu akurat su rozdielne (som si vsimol) ked ide auto na volnobeh su trosku vysie ako ked auto stoji a ide na volnobeh. V lete mi tiez kontr. zhavenia ani neblikne, aj napr. cez den v zime, rano sa rozsvieti, nazhavy, a potom cely den nic. a nikedy stoji od 9.00 - 17.00. Citovat
Guest Miro406 Odesláno 20. prosinec 2005 Odesláno 20. prosinec 2005 Telefonoval som s mechanikom a on v mojom pripade vylucil vysokotlake cerpadlo, odvovodnil to tym ze by sa porucha vys.tlak. cerpadla prejavovla tym ze by mi trhalo s motorolm pri jazde a ze by som tazko stratoval aj za teplejsieho paciasia. zajdem za nim, ale az po novom roku, napada niekoho este nieco ine? dakujem Citovat
-=Michal=- Odesláno 22. prosinec 2005 Odesláno 22. prosinec 2005 Původně zaslal: Miro406 Telefonoval som s mechanikom a on v mojom pripade vylucil vysokotlake cerpadlo, odvovodnil to tym ze by sa porucha vys.tlak. cerpadla prejavovla tym ze by mi trhalo s motorolm pri jazde a ze by som tazko stratoval aj za teplejsieho paciasia. zajdem za nim, ale az po novom roku, napada niekoho este nieco ine? dakujem U Opla 1.7 TD jsem nechal vymenit žhavičky a jedna asi ihned po výměně odešla. Jezdil jsem s tím 2 roky. V zimě OK. Akorát když bylo -10 a níže, tak jsem startoval třeba i na 5x, ale vždy to nějak chytlo. Pak to jednou mechanik rozebral a zjistil, že po 20ti tis. km byla jedna svíčka úplně kaput. Tím chci říci, že by možná stálo za to ty svíčky ještě zkontrolovat. Citovat
ferorista Odesláno 22. prosinec 2005 Odesláno 22. prosinec 2005 ahoj skus pozriet tie zhavice aj novy moze rychlo skapat mam taku skusenost a kedy si menil palivovy filter?? Citovat
Guest Miro406 Odesláno 22. prosinec 2005 Odesláno 22. prosinec 2005 Dam pozriet aj zhavice a filtre som menil pred cca 10.000km. Uvidime, podla mna je to len niekde v elektrike. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.