pajik999 Odesláno 18. říjen 2015 Odesláno 18. říjen 2015 Ahoj, měl bych dotaz. Lepidlo Loctite co se dává na šroub řemenice klínového řemene se musí nechat nějakou dobu zaschnout ?Pokud ano,za jak dlouho mohu startovat motor ? Díky moc Citovat
Havlicek.Lukas Odesláno 18. říjen 2015 Odesláno 18. říjen 2015 namazali nasroubovali jezdily ale jestli to byl ten loctite nebo neco podobenho nevim Citovat
pajik999 Odesláno 18. říjen 2015 Autor Odesláno 18. říjen 2015 Proč se vlastně ptám ... Šroub jsem namazal,utáhl co šlo,pak se ještě nasazoval klínový řemen a za cca 20 minut jsem nastartoval. Po 20 s chodu motoru byla řemenice volná.To tam drží jenom tím lepidlem ? Citovat
ozzy56 Odesláno 18. říjen 2015 Odesláno 18. říjen 2015 píšou kolem 20 minut, ale většinou šroub který je třeba pojistit lepidlem není poslední operací, tzn. ještě zbývá další práce, při které uplyne minimálně těch cca 20 minut závit šroubu i protikus musíš nejdříve odmastit, měli jsme na to zase spreje Loctite Citovat
krtek 2 Odesláno 18. říjen 2015 Odesláno 18. říjen 2015 (upraveno) mate tam navod na tej flasticke ako vsade,ako pise ozzy pokym to auto doskladate tak ten cas hravo ubehne inak je viac druhov na stredne tuhe zalepenie skrutky alebo na tuhe zalepenie skrutky Upraveno 19. říjen 2015 uživatelem krtek 2 Citovat
radim.1008 Odesláno 19. říjen 2015 Odesláno 19. říjen 2015 Jaký číslo má to lepidlo? Základ je vše pořádně odmastit odmašťovačem ve spreji. Citovat
pajik999 Odesláno 19. říjen 2015 Autor Odesláno 19. říjen 2015 Číslo lepidla bohužel teď nevím ( nejsem u toho ). Co mně zaráží,že na té řemenici není žádná drážka,žádný výstupek,který by ji zajištoval . To tam ta řemenice má držet opravdu jen tím šroubem s lepidlem na závitech ??? Citovat
HonzaC2 Odesláno 19. říjen 2015 Odesláno 19. říjen 2015 (upraveno) No, pokud je to na tu 407 2,0 hdi tak ja tam ve schematu vidim pero na klikovce a drazku na remenici. Fotka remenice treba zde http://www.mroauto.cz/tecdoc-produkt/2394855-remenice-klikovy-hridel-febi-bilstein-32000/ Co se tyce lepidla, neni tam na zadne lepeni, ale na to, aby se nepovolil sroub. Takze ono fakt zadnou remenici nedrzi - nelepi. Pouzivam Loctite 243. A s tim odmastovanim, je u toho lepidla psano v technickem listu, ze muze jit na mirne zamasteny povrch - protoze - to lepidlo je tam proti povoleni sroubu a to splni, i kdyz je to tam zamastene. Zkuste si po 5 minutach ten sroub povolit, jde - ale ztuha a sam se teda neni schopen vykroutit. Technicky list Loctite 243 http://www.dimensor.cz/editor/image/eshop_products_files/file_en_15.pdf Upraveno 19. říjen 2015 uživatelem HonzaC2 Citovat
oddie Odesláno 19. říjen 2015 Odesláno 19. říjen 2015 Pokud se ti to povolilo, spíš bude problém v nedodržení předepsaného utahovacího momentu. Citovat
pajik999 Odesláno 19. říjen 2015 Autor Odesláno 19. říjen 2015 HonzaC2 ..díky za reakci. Asi některé řemenice mají drážku a některé nemají zde http://www.mroauto.cz/tecdoc-produkt/2224041-remenice-klikovy-hridel-skf-vkm93310/ Pokud je řemenice bez drážky - můj případ .. jak je to zajištěno . Citovat
HonzaC2 Odesláno 19. říjen 2015 Odesláno 19. říjen 2015 Drazka remenice je videt pouze z jedne strany - z te ta SKF neni vyfocena. Verim, ze tam drazka je. Bez toho to proste drzet nebude. Proto je na klikovce drazka na klinek. BTW, co jste udelali s klinkem, ktery v te klikovce byl? Kdyby tam remenice nemela drazku a vy jste tam ten klinek nechali, tak tu remenici nikdy nedotahnes. Nebo tam ta drazka je a vy jste si toho nevsimli a nasadili jste to blbe (drazka nani na klinku) - tudiz, si remenice nikdy nesedne nakonec a z toho duvodu vam to nedrzi. Remenice se opira pouze i klinek a ne celou plochou o ozubene kolo hlavniho remene. Je to pouze spekulace, ale muze to byt pricina toho, proc se ti pak zdalo, ze ta remenice je volna - nesedi na konci ale jen na nejmensi plose klinku. Remenici bych sundal a zkontroloval tu drazku, zda tam opravdu neni. Citovat
pajik999 Odesláno 19. říjen 2015 Autor Odesláno 19. říjen 2015 Hm,na tom něco bude,až u toho budu tak to ještě zkontroluji. Jinak ten klínek na řemenici rozvodů samozřejmě je,ale nezdálo se mi,že by nějak vyčníval - pokud dobře chápu. Díky moc za tip.Musím to ještě zkontrolovat Citovat
HonzaC2 Odesláno 19. říjen 2015 Odesláno 19. říjen 2015 Klinky jsou tam 2 za sebou cislo 73 a 74 Citovat
pajik999 Odesláno 19. říjen 2015 Autor Odesláno 19. říjen 2015 Je to asi tak,jak píšeš. Odpoledne zkusím nahodit nějaká fota Citovat
pajik999 Odesláno 19. říjen 2015 Autor Odesláno 19. říjen 2015 Tady jsou fota řemenice. Chybí nějaké zajištění Citovat
HonzaC2 Odesláno 20. říjen 2015 Odesláno 20. říjen 2015 (upraveno) A na klice je klinek? To zvyraznene misto je od ceho osuchane? Upraveno 20. říjen 2015 uživatelem HonzaC2 Citovat
pajik999 Odesláno 20. říjen 2015 Autor Odesláno 20. říjen 2015 Drážka + klínek je v díle 19 - řemenice rozvodu Druhá drážka + klínek je v díle 23 terčík detekce. ( podle obrázku ze service boxu cos mi poslal) To ošuchané místo je na té straně kde je podložka 16 + šroub Citovat
HonzaC2 Odesláno 20. říjen 2015 Odesláno 20. říjen 2015 Dkzy zvetsim ten originalni obrazek, drazka je namalovana i v te remenici. Podle mne ten druhy klinek jde sice pres tercik, ale i pres tu remenici. A to jak to mas osuchane na te remenici jen na jedne strane - vypada to, jako ze to sedi krive. Citovat
pajik999 Odesláno 20. říjen 2015 Autor Odesláno 20. říjen 2015 Si myslim,že na té straně kde sedí řemenice na terčíku by měl být na řemenici nějaký výstupek,který má být zasunutý v tom terčíku.Ale není tam,je umetený.Špatně se to sesadilo, sedělo to křivě,jak píšeš a proto i to ošuchané místo.Co myslíš ? Citovat
HonzaC2 Odesláno 20. říjen 2015 Odesláno 20. říjen 2015 (upraveno) Ted koukam na polske Allegro, protoze je tam spousta obrazku. Vypada to, ze tam opravduu klinek byt nemusi. Zkus sem hodit VIN, podivam se konkretne - treba ty RHR maji nejake rozdily. Viz odkaz. Jsou tam s klinkem i bez http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-kpr-v4-aut-1-2-0907&search_scope=category-3&string=KO%C5%81O%20PASOWE%202%2C0%20hdi%20407 Upraveno 20. říjen 2015 uživatelem HonzaC2 Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.