Vytmavení nepomůže. Oni budou chtít buďto od tebe vybrat pokutu nebo aby jsi řekl jméno řidiče. Toto je totiž jeden z nejhorších přestupků za které se uděluje pokuta a dokonce pokud tento přestupek spácháš během roku dvěkrát tak podruhé už je zákaz řízení.
Takže pokud to nebudeš ty tak bude záležet na tobě jestli sdělíš jméno řidiče nebo odmítneš podat vysvětlení protože by jsi mohl vystavit sebe nebo osobu blízkou s postihu za přestupek.
Osoba blízká: Vysvětlení může odepřít pouze osoba, která by jím sobě, svému příbuznému v pokolení přímém, svému sourozenci, osvojiteli, osvojenci, manželu nebo druhu anebo jiným osobám v poměru rodinném nebo obdobném, jejichž újmu by právem pociťovala jako vlastní, způsobila nebezpečí postihu za přestupek.
[upravil dne 31/1/11 13:44 Laďa]