Přejít na obsah

ozzy56

Uživatel
  • Počet příspěvků

    35 913
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    368

Vše od uživatele ozzy56

  1. ozzy56

    P407 - Prevodovka, riadenie

    hladina v nádobce serva kolísá podle toho , jestli jsou přední kola v rejdu nebo rovně , ale nekolísá podle zahřátí kapaliny , zkusil bych ji vyměnit, pokud nebyla nikdy vyměněná
  2. ozzy56

    P407 - Prevodovka, riadenie

    @Hafity už nepíšu jedním prstem...
  3. ozzy56

    P407 - Prevodovka, riadenie

    ahoj, na množství oleje v převodovce ses díval ? kapaliny v nádobce serva je dostatek ?
  4. sundat řemen bude asi základ..., no a pak nastartovat, jestli to jde od věcí na řemenu, nebo od rozvodů, potom rukou zkusit vůle na ložiskách alter., servopumpy atd., potočit řemenicemi co to udělá , pokud klimu nechceš, kompresor bych vynechal (dal kratší řemen, pokud je to možné)
  5. ano, svolávačky jen na origo vybavení továrnou
  6. @Medvěd byly doby, kdy jsem těm besedám s policisty a dopravním hřištím fandil, ale životní zkušenost mi říká, že si z toho vzalo poučení velmi málo účastníků , ano, jako děti se tím, co se naučily řídí a dokonce kontrolují v autě nebo u přechodu i rodiče, ale pak to někam vyšumí..., stejně jako celoživotní poučování o zákazu vyhazovat do přírody odpadky a stejnak bordelu v lesích atd. pořád přibývá !!! vždyť to všichni už od dítěte přece vědí ?? a dnes se kdekoliv projdeš a všude hafo respirátorů na zemi, v potocích pneumatiky, pomalu se soutěží kolik tun toho bordelu na jaro zase posbírají skauti atd. , přitom by ho mělo přece ubývat , ne, zkušenost mi říká, že tyhle besedy apod. nefungují , i když obecně se jim tleská...
  7. není běžně dostupný, to je pravda, ale většinou to lidi řeší tak, že při první výměně od novoty (cca po 5 letech) přejdou na ,,domácí'' kapalinu, kterou koupí všude na pumpách atd. no a ti ,,pečliví'', co si myslí že bez Glysantinu g33 to nepojede, tak koupí kanystr přes internet...
  8. toto nenahradí žádný papír, ani absolvované školení na hřišti , nakonec--většina řidičů kolem nás asi řidičák má, ale v reálu to moc vidět není , chybí respekt a nějaký základní pud sebezáchovy, jinak by nemohlo být tolik dopravních nehod s nejhoršími následky
  9. ozzy56

    Řízení peugeot 407 2.0 hdi

    a kapalinu dolívejte s předníma kolama v pozici rovně
    • 7
  10. ozzy56

    Životnost P807 2.0 HDi

    taky myslím, že s tím řazením a otáčkama to není tak divoké, navíc je diesel už z principu odolnější k podtáčení..., prostě chce to trochu citu--buď to v sobě máš, nebo nee, znal jsem několik řidičů, co ani po dvaceti letech s T 148 nepoznali, že se rozjíždějí na malou čtyřku, motor chtěl z auta vyskočit, ale nakonec to dal...
  11. píšou, že touto kapalinou můžeš dolívat https://www.citroeny.eu/chladici-kapaliny/originalni-nemrznouci-kapalina-citroen-peugeot-g33-1l-koncentrat-chladici-kapalina-psa-modrozelena-glysantin-g33.html
    • 9
  12. možná i zaspali...
  13. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    dnes výlet na chatu, v jeseníkách 14 stupnů, zahrada plná krtinců , jinak OK, trasa 180 km v poklidu, smažák s hranolkama v Globusu a teď kafe s rumem Republika
  14. ozzy56

    Tahle demokracie příjde i k nám ??

    s demokracií to opravdu nemá nic společného, ale známou pravdou je, že demokracie si s tímto stavem neumí poradit , bohužel my starší víme že ani socialismus na tohle nemá , snad komunismus, ale ten jsme naštěstí nezažili , jinak není pravda, že je to jen ve Francii, dnes je to v celém Beneluxu, včetně takové klidné země jako bývalo Švédsko..., je dneska velmi ,,nemoderní'' napsat něco takového jako Vena, ale uvnitř musí všichni vědět (na vlastní oči), že má PRAVDU , tím končím v tomto linku
  15. ozzy56

    206 gti výměna mrazových zátek

    nemusí tam být závit, stačí díra a cca 5-6 mm samořezka...
  16. neberte to politicky, vím, že politika tu nemá co dělat a je to dobře, ale berte to z pohledu majitele auta, doufám, to se tomuhle u nás ubráníme https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/vandalove-ve-francii-zapalili-na-silvestra-874-aut-40382686
  17. ozzy56

    Životnost P807 2.0 HDi

    mno, já budu tvrdší--vysvětlovat si, že není dobré nechat na dešti cokoliv od elektriky asi nebudeme, že ? jinak bych poradil dveře zavírat nejen kvůli dešti--když foukne najednou vítr, mohou se dveře tzv. převrátit, pro karosáře lahůdka a pro majitele hodně drahá oprava...
  18. Sedí polský chlapeček před domem a pláče, kolem jde soused a ptá se, co se stalo. Právě přivezli babičku z nemocnice a je na tom špatně, prý brzy umře, říká kluk. Takže volat záchranku nemá smysl, povídá soused, a nemám zajít pro faráře? To ne, teď nemám na sex ani pomyšlení.
  19. včera v KFC to vypadalo, že nás taky vypoklonkujou, ale slečna za pultem našla ten QR kod během dvou vteřin (telefon manželky), takže nakonec jsme o hladu nebyli
  20. díky za video, vrátilo mě tak o 45 let zpátky do naší elektrodílny..., kromě toho vinutí statoru jsme dělali všechno, rozložit-složit, jako ti šmoulové na videu, a ty Téčka klíče jsme si museli posvařovat z trubkových klíčů , bo jiné nebyly , ale zkušební stolici jsme měli tovární --daly se na ní testovat i startery..., když se to odkouká, může altíky a startery repasovat i opice
    • 9
  21. možná by jste se divili, ty levné značky bývají spasované na lince lépe než ty dražší, neříkám, že jsou bez chyb, ale často u testů těchto aut píšou, že kvalita zpracování za ty peníze super ale asi do té doby, než se z označení ,,levné'' dostanou do kolonky ,,prémiové'' , pak už na kvalitu kakají, což ostatně vidíme denně kolem sebe, auto za milion a kvalita zpracování a materiálu unter hund
    • 18
  22. ozzy56

    Životnost P807 2.0 HDi

    z hlediska životnosti je nejdůležitější , aby nafta byla co nejčistší--takže určitě měnit naftový filtr dříve, než doporučuje výrobce, takových 30 tisíc je asi ideál, takže třeba co druhou výměnu oleje v motoru, pokud budeš měnit co 15 tisíc max., což je taky pro motor vhodné , jinak pokud si budeš přidávat VIF do nafty sám máš jistotu, že tam opravdu je, ,,VIF zimní'' dávej určitě na zimu, takže už v listopadu
  23. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    já dnes s děckama v Zoo, letos počtvrté
  24. kdo to neví ??
  25. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    dnes jsem počítal spotřebu od 1.ledna do dneška, město 50%, okresky 40 a dálnice 10-- podle PP 5.8 litru, ale podle tankování 6.14, takže elektronika kecá , i tak si myslím že u 1.6 benz. je to slušné , aspoň já bych byl spokojený i do 7 litrů max.
×
×
  • Vytvořit...