Přejít na obsah

ozzy56

Uživatel
  • Počet příspěvků

    35 913
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    368

Vše od uživatele ozzy56

  1. já vycházím z toho, že druhé auto do rodiny je malé proto, že je LEVNE a jezdí se s ním hlavně kolem komína ti co na to mají, si koupí 2 ks Audi 6 jinak ta mini auta mají vepředu překvapivě dost místa, třeba v tom Yarisu je to jako v každé jiné Toyotě
  2. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    Vaculík, Vaculík..., to je ten blbec co radí start bez spojky, že ??
  3. perutýn mi plaval v Egyptě furt kolem nohou, myslel sem, že se strachy pokakám, že by cítil nohy i v moři ??
  4. ozzy56

    Příspěvky

    ještě jsou lidi, co mají radost z dobře odvedené práce, ale vymírají a nejsou následovníci, většinou jak píšeš--chlap v důchodu, co se už nemusí honit za prachama a dělá to spíše aby se zabavil, a je jedno, jestli autoklempíř, nebo tesař...
  5. já byl u jedné firmy celý život, asi 47 let včetně učení, nemám pocit zasmrádnutí, ale nebylo to v jediné profesi, bylo jich cca 10--co potřebovali a sedělo to i mně, dělal jsem to, cca 40 let v montérkách, zbytek ve fraku (mistr, technik a jiné THP), od vyučení jsem šel furt nahoru s platem i pozicí ve firmě, 5 let před důchodem zpátky do montérek (nastoupili mladí ING.), plat se mi přesto zvednul, nebyly žádné hluché doby, takže i důchod slušný co dneska slýchám o pracovních vztazích atd. po rodině, jsem rád, že už to nemusím řešit
  6. ozzy56

    Příspěvky

    i kdyby to nebylo ošetřné vůbec, tak se nový práh nemůže provalit po třech letech, protože tu váhu nedrží samotný práh, ale mezipraží, což je plech navařený na stojinu mezi venkovním a vnitřním prahem, prostě aušus robota , samozřejmě se auto musí zvedat v místě určeném výrobcem..., podívejte se na YT, jak vypadá výměna prahu , problém je, že někde navaří venkovní práh, mezipraží odflákne a pak se to proboří
  7. pojistka z hlavy nevím, relé je na sahaře , nejdříve bych to změřil tím nezávislým teploměrem
  8. čidlo je na komoře termostatu, přibližně nad spojkou
  9. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    my se dneska plantali v porubském lese, u okna jedno chlazené na kuráž a pak jsem ho šel rozchodit ke hvězdárně po lese, lidí dost, na roušky kakají, počasí bylo slunečné, ale trochu kosa, v poslední době víc nachodím, než najezdím kulivá té koroně
  10. zkus změřit teplotu vody jiným teploměrem, třeba teploměr na zavařování, nějaký digiteploměr atd., tipuju vadné čidlo
  11. Toyota už má Yaris hybrid za 500 tisíc, super auto na krátké trasy (druhé do rodiny), ono to časem půjde dolů a u ojetin tím tuplem ta 107 neuvěřitelně hučí od kol, zkoušel jsem 2 nová auta, chtělo by to vytlumit podběhy kol , jinak autíčko super
  12. mno, chce to udržovat hladinku kolem 2 promile, pak ten život celkem jde
  13. https://benesovsky.denik.cz/z-regionu/uzavrene-okresy-d1-zazila-kolaps-jako-kdyby-omezeni-pro-cestovani-neexistovala-2.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&do
  14. ozzy56

    P 405

    přesně, tohle všechno by měl zkusit tazatel udělat
  15. no co vím, vyrábějí se i hybridy, takže třeba ve městě na elektriku a pak spalovák, co jsem četl testy, tak to chválí , hybridy beru jako mezistupeň k jen čistě elektrickému autu..., samozřejmě je to cenově jinde--taky si zítra nepoletím kupovat eleauto, ale jsou takoví, co si takové auto koupí jako krabičku sirek..., tak proč neumožnit, aby s tím začali, jako další je budou kupovat firmy..., já jako budoucnost spalovák nevidím a nechci vyvolávat hádky--jestli se spalováky budou dělat ještě 10 let, tak dalších 20 bude trvat, než se rozpadnou a pak vám to už může být u řiti
  16. ozzy56

    P 405

    ano, proto píšu zkusit odpojit ten spinač, nebo mě ještě napadlo, že při řazení používá šaltpáku--tak jestli ta někde nezkratuje elektriku..., podle mě je to v elektrice určitě, když má hadice nafty atd. zkontrolované a jinak to jede bez problémů
  17. a to si tady můžu zaku.vovat kdy chcu ?? aji zítra ??
  18. ozzy56

    P 405

    @dýzl taky myslím, že je to v elektrice , protože píše ,,při přeřazení'' a to musí sešlápnout spojku..., takže pokud má nad pedálem spínač, může při sešlápnutí dojít ke zkratu, který se projeví zhasnutím motoru --aktivací stop ventilu , nebo má nad pedálem chumel kabelů a když sešlápne pedál spojky, udělá zkrat..., on jinak píše, že na volnoběh to normálně jede, zhasíná to jen při přeřazení...
  19. jdu se dívat na Rychlé šípy v telce, tak mě nehledejte
  20. možná proto jsme tam, kde jsme, nevím, nerozumím doktořině, ale všiml jsem si za ten rok, že ty co vědí všechno lépe a dříve bychom mohli vyvážet do světa, tolik jich tu je
  21. ozzy56

    P 405

    spojka jako mechanicky na to vliv nemá--zmáčkneš pedál a odpojíš motor od zbytku auta--, motor by se měl udržet ve volnoběhu, ale pokud máš nad pedálem spínač něčeho na elektriku, mohlo by to být tam , pokud tam spínač máš, zkus ho odpojit
  22. no já si všiml, že když to kosilo staré, tak na netu kolovalo, jak si tímhle stát pomůže (nemusí vyplácet důchody), postupem doby to jde do mladších ročníků a tyto reakce nějak ustaly , čím to ?? jinak jsme denně venku na vzduchu a s respirátorem, nasazuju si ho už doma než otevřu dveře, a potkáváme plno mladých, co na to vyloženě jebou , že je to s podivem, mno, jinak se moc těším na Vánoce, to by mohli být 65+ už naočkovaní... , zatím koronu řeším rumem..., takže příští rok počítám s odvykací kůrou někde v lázních
  23. ozzy56

    Peugeot 205 1.9 Rallye

    Poláci jsou kšeftaři, to jo, ale ta kastle podle prahů nevypadá zle, to jsem dělal už v horším stavu, a to 205 byla dělaná proti rezavění asi nejlépe
    • 9
  24. ozzy56

    Pomoc s výběrem auta

    zkus mu zavolat, vyvolat enormní zájem, domluvit se, zda by nepřijel on, prohlédlo by se auto u tebe atd., on chce taky prodat a je uzávěra v okrese, tak se musí taky snažit , v nejhorším auto zamluvit, pokud možno, snad nebudeme furt zavření, kristepane
  25. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    včera jsem četl, jak je prý nebezpečné!!! jezdit na kartáčovou myčku po zimě , dneska může opravdu veřejně psát kdejaký debil, nakonec--šak je hen tá demokrácia, každý má mít svůj rozum...
×
×
  • Vytvořit...