Přejít na obsah

Liqui

Uživatel
 • Počet příspěvků

  15
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Liqui

 • ID člena 65348
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Datum narození 22. červenec

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 607
 • Rok výroby
  2004

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Jílové
 • Stát
  Česká republika
 1. Zdravím, mám v chlazení zelenou kapalinu, ale u nás v Peugeotu maj jen modrou, lze doplnit zelenou od Renaultu co mám doma, nebo raději jen destilku?
 2. Liqui

  Klimatizace

  Zdravím, tak ještě jeden dotaz ohledně klimy...první nastartování auta ráno nebo kdykoliv jindy, teplota venku jak v peci, klima hned naběhne a funguje v pohodě celou cestu, jedno jak dlouhou. Jakmile dám přestávku a zhasnu motor a nastartuju po chvíli, nebo i cca po 2 hodinách odstavení auta, klima nic, když snižuji teplotu na ovladači, přijde mi, že spíš začíná topit. Když auto nastartuji po delší době, dnes např po třech hodinách odstavení, klima naběhne bez problémů, a pak zase přestávka cca půl hodiny a klima nenaběhla. Takhle to letos začalo dělat po doplnění, vloni to bylo o.k.. Poradí někdo na co se zaměřit? Díky.
 3. Zdravím, má i starší 607 2.2. HDi (r. 2004) el. kontrolu hladiny aditiva a postačí tudíž doplnit až na základě hlášky PC o nedostatku, nebo se to musí kontrolovat nějak jinak, manuálně přímo v nádržce atpod.?
 4. Liqui

  Klimatizace

  Zdravím, měl bych dotaz ohledně chladiče klimatizace. Poradí někdo znalý ohledně koupě rozumné "druhovýroby" - na P607, 2.2 HDI, 98 kW, automat, r.v. 2004. Na různých vebech mi nabízí na uvedené auto chladiče klimy s různými rozměry. Nemá někdo vlastní zkušenost nebo odkaz co pořídil a pasuje? Díky.
 5. Liqui

  Motorový olej do HDi

  Zdravim, mam 607 (2004) s 2.2 hdi a predchozi majitel udajne daval Total Quartz 5w30, ale auto mel jen 3 roky, takze nevim co daval prvni majitel. Manual uvadi zrovna jen pro tento motor vyhradne 5w40. Muze ta 5w30 nejak uskodit?
 6. Liqui

  výměna zadní baterie

  Baterie je přidělaná dobře, vše dotažené a čisté. Původně tam byla taky obyč. baterie, což jsem zjistil až po půl roce bezproblémového ježdění, když v listopadu přituhlo a nemohl jsem otevřít auto. Dobil jsem jí nejdřív jízdou pak i nabíječkou, vždy vydržela pár dní, ale jak se nejelo týden byla k.o. Výměna za novou cca před 3 měsíci, následně vše o.k., třeba i po týdenním odstavení venku v mrazu, až do tohoto pondělka. V pátek poslední jízda, o.k., v neděli jen otevření a zavření kufru bez startování (auto se ani nehlo), vše v pohodě, a v pondělí v poledne, a to ani nějak nemrzlo, mrtvo. Po probojování se do auta a ujetí pár km s hláškou slabé baterie se dobila a zase vše o.k., žádná chyba. Napadá mě tudíž spojitost s motorizovaným otevíráním kufru... je to reálné?
 7. Liqui

  přední světlo

  Tak naklápění někdy funguje, někdy ne, a to stejně u obou světel, přičemž i když je zrovna funkční, světla začla svítit moc dolů. Dá se to nějak ovlivnit a přenastavit.
 8. Liqui

  výměna zadní baterie

  Zdravím, tak opět baterie. V prosinci jsem dal zcela novou zadní baterii (Bosch, 44 Ah), protože jezdím poměrně málo, a po odstavení na pár dní byl vždy problém s odemknutím atd. vlivem slabé baterie. Následně vše v pohodě. Tři dny zpátky, v pátek, po týdnu odstavení a těch mrazech, odemknutí i start v pohodě, ale hláška o poruše ABS a ESP po celou jízdu. Ještě včera večer jsem jen otevíral kufr a centrál normálně fungoval. A dnes jsem se do auta opět nemohl dostat. Na tlačítko pro odemknutí na ovladači žádná reakce. Jediné co nakonec zabralo bylo ovladačem odemnout kufr a s ním se kupodivu odemknuly i zadní pravé dvěře. Start v pododě a ejhle, místo chyby ABS a ESP, kterou už nehlásí, vyhodil jiné závady - slabá baterie a špatné žárovky světel, byť všechny svítily normálně, a po pár km už zbyla jen hláška slabé baterie. Předpokládám, že hláška na displeji PC o slabé baterii se vztahuje jen k té zadní, která napájí centrál, vnitřní osvětlení atd. ...a také motor víka kufru, nebo mě opravte. Nějak mi nejde do hlavy, proč se skoro nová baterie z ničeho nic takhle vytluče. Vzhledem k tomu motorovému otevírání kufru, které samozřejmě nefunguje jak má, není možné, že se motor nějak sekne a ikdyž se víko nakonec otevře a zavře manuálně, že motor zůstane sepnutý i po zamknutí auta a vytluče baterii? Nemá někdo podobnou zkušenosta a radu co s tím? Jinak, ač se objevily chybové hlášky, které v průběhu jízdy zmizely nebo po dalším nastartování se už neobjevily (porucha aut. nastavení světel, ABS a ESP, žárovek) diagnostika kromě chyby cívky zapalování motoru a snímače polohy víka kufru nic.
 9. Liqui

  přední světlo

  Diagnostika vyhodí jen chybu systému automatického naklápění světel jako celku, což už vím a může to zapříčinit asi spousta věcí, nebo přesněji určí konktrétnější závadu... neřešil někdo?
 10. Liqui

  přední světlo

  Díky za video. Takže mně nejspíš nějak stávkují, nebo si spíš dělají co chtějí. Když nastartuji ani se nehnou, pak se občas asi během jízdy vzpamatují, neboť jen někdy když přijedu a vypnu klíček sjedou dolů. Jednou jsem postřehl, že se z ničeho nic sklopily i jen když jsem na chvíli zastavil proti plotu a zatáhl ručku, motor dál běžel, nic jsem nevypínal a pak při rozjezdu se zas ani nehnuly. Jen je mi divné, že to dělají obě světla a PC, kromě dvou hlášek o závadě před časem, už teď nic nehlásí.
 11. Liqui

  přední světlo

  Automatika vypnuta, tudíž rozsvěcím manuálně. Po zapnutí světla jakoby probliknou, tj. nejdřív se na okamžik prudce rozsvítí, pak se výrazně stlumí a pak zase postupně interzita sílí. Včera mi přišlo, že svítí moc do země. Když jsem pak zaparkoval, stál s nastartovaným motorem, svítil a zatáhl ručku, zničeho nic podle osvětlení protějšího plotu se světla skolpila, ale hláška PC žádna. Když nyní rozsvítím proti zdi, je vidět u obou světel jak se sílící interzitou osvětlená plocha zdi zvěšuje, ale že by bylo patrné, že se světla zvedají, to ne a PC mlčí. Příjde mi divné, že by odešly najednou obě světla a PC nic.
 12. Liqui

  přední světlo

  Díky za radu. Měl bych ještě jeden dotaz. Během jízdy vyskočila hláška "Vada funkčnosti autom. nastavení předních světel". Pak při dalších jízdách vše o.k., žádní hláška, až cca po týdnu znova to samé. Nyní PC nehlásí žádnou závadu, ale připadá mi, že světla zůstala svítit moc dolů. Je možné, že by nastavení obou světel přestalo úplně fungovat, obě světla se úplně skopila a palubní PC to už nehlásí, jak oveřit správnou funkčnost? Díky.
 13. Liqui

  přední světlo

  Zdravím, nechtěl jsem zakládat nové VL. tak se zeptám zde. Jak nejjednodušeji vyměnit žárovku u přední mlhovky (starší model - obdélníkového tvaru)? Díky L.
 14. Liqui

  výměna zadní baterie

  ...doporučení nějaké zadní baterie za rozumnou cenu...?
 15. Liqui

  výměna zadní baterie

  Zdravím všechny zde. Chtěl bych požádat o radu znalejší (Peugeot 607 2.2 hdi, r.v. 2004). Při posledním otevření auta dálkou se nevyklopila zrcátka a PC hlásil problém s baterií a dalšími systémy (ESP...), nastartovat šlo normálně, ale stále hláška slabé baterie. Obě jsem nabil, vše fungovalo normálně, hlášky chyb zmizely. Po týdnu odstavení se dálkou odemkl jen kufr a zadní dvěře, jinak mrtvo, auto ani nebliklo a už nešlo zamknout. Když jsem ale otočil klíčem v zapalování, vše po malé prodlevě ožilo a následně auto i v pohodě nastartovalo, opět hlášení chyby baterie a několika dalších systémů, což pak po delší jízdě zmizelo, a vše normálně fungovalo. Hlášení na dipleji o slabé baterii se vztahuje na kterou z baterek. Dle mého by měla být špatná jen zadní, když auto normálně nastartuje, ale zas nevím, která napájí centrál, vyklopení zrcátek atd. při odemčení a před nastartováním auta. Navíc dle manuálu by mělo docházet k jakémusi uspání el. obvodů, tak jestli nemůže být problém v tom.
×