Přejít na obsah

Liqui

Uživatel
 • Počet příspěvků

  21
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Liqui

 • ID člena 65348
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Datum narození 22. červenec

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 607
 • Rok výroby
  2004

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Jílové
 • Stát
  Česká republika
 1. Liqui

  Xenony

  Zdravím, neměl by někdo foto nebo odkaz na info. jak vypadá a kde je umístěn korektor xenonů (inklinometr, čidlo zatížení pro naklápění světel nebo jak všelijak se to dá nazvat...) na přední nápravě pro první modely P607, r. 2003-2004. Díky.
 2. Liqui

  přední světlo

  Zdravím. Tak jsem s odstupem času opět tam, kde v předchozím dotazu z března. Tehdy jsem začal přes den používat denní svícení a když jsem zřídka zapl xenony, s autem jezdím málo, zjistil jsem, že se světla záhadně nějak vzpamatovala, naklápění běhá a svítí relativně o.k.. Vzhledem k tomu, že jsem tehdy v průběhu problému nic nezjistil, ani na diagn. nic, dál jsem neřešil a byl rád že to fachá. Teď opět problém. Rozsvítím světla, obě se zvednou do max. polohy a asi ve třech fázích se zase postupně spustí téměř dolů a pak už se nehnou, svítí moc do země, i když je auto na rovině a kromě mě prázdné. Když pak vypnu klíček, jen nepatrně dojedou do nejnižší polohy. Z PC tentokrát nepoběhla ani žádná hláška jako posledně, tak už nevím. Tehdy ani diagn. nic ohledně autom. naklápění světel, a piřotom to palubní PC 2 x zahlásil, takže se mi tam znovu už moc nechce. Kdyby měl někdo nápad, co můžu nejdřív ještě sám překontrolovat, díky.
 3. Liqui

  Sekundární baterie v P607

  Zdravím, tak jsem měřil a: betrie zadní po otevření auta 11,4 V a po laborování v autě (měření atd.) už nešlo dálkou zamknout. Natočil jsem auto a při běhu motoru na zadní baterii pezi póly naměřeno 14,6 V , motor běžel cca 5 min. a po vypnutí na baterii 13,2 V, takže dobíjení by snad mělo být o.k.. Při vyplém zapalování, jen otevřený kufr, multimetrem přepnutým na ss napětí (rozsah 200 mV) jsem naměřil mezi záponým pólem baterie a kostrou 0,8. Je to hodně a značí to nějaký problém?
 4. Zdravím, je nějaký rozdíl (velikost, uhcycení atpod.) mezi intercoolerem u staršího a novějšího modelu 2.2 HDi?
 5. Liqui

  Sekundární baterie v P607

  Jak dobíjí zadní baterii jsem zatím neměřil, neb hláška o slabé baterii se vždy i po kratší jízdě již neobjevila, ale změřím, zda není nejak poškozený přívodní kabel. A ještě, nevyndaval někdo plastovou schránku co je v ní ta baterie, nejde mi vytočit šroub horního držáku baterky z pastu na pravé straně, musel jsem ho ohnout, abych jí vyndal. Jde kastlik vyndat? Jinak diag. dle servisu Peugeot hlasi zavadu jedne zapal. cívky (občasný nepravidelny chod motoru, neřešil jsem) a chybu snímače polohy zámku kufru.
 6. Liqui

  Sekundární baterie v P607

  Zdravím, vloni v listopadu mě začaly problémy se zadní baterií (dálkově nešlo odemknuut auto, hlášní chyb ESP atd. - slabá zadní baterie). Stalo se mi to zničeho nic - po 2 dnech odstavení auta nešlo dálkou otevřít. Do té doby přes léto vše v pohodě, žádný problém i po delším odstavení auta. Zadní baterku jsem dobil, což nijak nepomohlo, tak jsem ji vyměnil za novou, opět s elektrolitem, jako tam byla (45 Ah). Následně cca 3-4 měsíce vše o.k., pak zase problém, po odstavení auta na delší dobu (cca 7 dnů) nešlo dálkou otevřít, přes léto se to pak stalo jen párkrát, start však byl vždy v pohodě, takže jsem to neřešil, auto odemkl manuálně a zadní baterka se vždy po kratší jízdě vzpamatovala. Caa 2 měsíce zpět se to začalo rychle zhoršovat, až nakonec zadní baterie po jízdě vydžela max. 1-2 dny. Včera jsem ji tedy vyndal a naměřil na ní 6 V. Dal jsem jí na nabíjčku, která se s ní nejdříve prala impuslním nabíjením, teď už nabíjí noramálně, zatím ještě není úplně nabitá, ale dáva 12,8 V. Při uvedených problémech se sukundární baterií, když jsem se do auta dostal, auto vždy nastartovalo hned a po menším dobití druhé baterky a novém startu se vzpamatovaly i všech systémy u kterých hlásil PC chybu. Dříve zde popsané peripetie ohledně vady alternátoru (problémy se starty, vybíjení hlavní baterie atd...) by měly mít vliv především na hlavní startovací baterii v motoru, nebo primátně na sekundární? Neřešil někdo podobné problémy jen se zadní baterií? Nemá někdo typ, co může mít vliv na její rychlé vybíjení a degradaci, když se el. obvody po cca 30 min. "uspí". Jezdím tedy převážně jen krátké trasy 10-15 km, ale že by nová baterie měla začít dělat problémy tak brzy. Nemůže to mít na svědomí třeba motorové otevírání kufru, které pravděpodobně vlivem přelámaných vodičů nefungovalo správně a do té doby, než ulétl čep uchycení převodu motoru k víku kufru motor asi nikdy nedojel do správné kocové polohy (většinou kufr zůstal polootevřený, nabo nedovřený), muselo se tomu pomáhat ručně. Teď už otevírám jen ručně, tlačítkem na víku, neb přestalo fundovat i odjištění víka na dálku z klíčku. Nebo na co se v případě vybíjení sekundrání baterie především zaměřit? Díky.
 7. Zdravím, mám v chlazení zelenou kapalinu, ale u nás v Peugeotu maj jen modrou, lze doplnit zelenou od Renaultu co mám doma, nebo raději jen destilku?
 8. Liqui

  Klimatizace

  Zdravím, tak ještě jeden dotaz ohledně klimy...první nastartování auta ráno nebo kdykoliv jindy, teplota venku jak v peci, klima hned naběhne a funguje v pohodě celou cestu, jedno jak dlouhou. Jakmile dám přestávku a zhasnu motor a nastartuju po chvíli, nebo i cca po 2 hodinách odstavení auta, klima nic, když snižuji teplotu na ovladači, přijde mi, že spíš začíná topit. Když auto nastartuji po delší době, dnes např po třech hodinách odstavení, klima naběhne bez problémů, a pak zase přestávka cca půl hodiny a klima nenaběhla. Takhle to letos začalo dělat po doplnění, vloni to bylo o.k.. Poradí někdo na co se zaměřit? Díky.
 9. Zdravím, má i starší 607 2.2. HDi (r. 2004) el. kontrolu hladiny aditiva a postačí tudíž doplnit až na základě hlášky PC o nedostatku, nebo se to musí kontrolovat nějak jinak, manuálně přímo v nádržce atpod.?
 10. Liqui

  Klimatizace

  Zdravím, měl bych dotaz ohledně chladiče klimatizace. Poradí někdo znalý ohledně koupě rozumné "druhovýroby" - na P607, 2.2 HDI, 98 kW, automat, r.v. 2004. Na různých vebech mi nabízí na uvedené auto chladiče klimy s různými rozměry. Nemá někdo vlastní zkušenost nebo odkaz co pořídil a pasuje? Díky.
 11. Liqui

  Motorový olej do HDi

  Zdravim, mam 607 (2004) s 2.2 hdi a predchozi majitel udajne daval Total Quartz 5w30, ale auto mel jen 3 roky, takze nevim co daval prvni majitel. Manual uvadi zrovna jen pro tento motor vyhradne 5w40. Muze ta 5w30 nejak uskodit?
 12. Liqui

  výměna zadní baterie

  Baterie je přidělaná dobře, vše dotažené a čisté. Původně tam byla taky obyč. baterie, což jsem zjistil až po půl roce bezproblémového ježdění, když v listopadu přituhlo a nemohl jsem otevřít auto. Dobil jsem jí nejdřív jízdou pak i nabíječkou, vždy vydržela pár dní, ale jak se nejelo týden byla k.o. Výměna za novou cca před 3 měsíci, následně vše o.k., třeba i po týdenním odstavení venku v mrazu, až do tohoto pondělka. V pátek poslední jízda, o.k., v neděli jen otevření a zavření kufru bez startování (auto se ani nehlo), vše v pohodě, a v pondělí v poledne, a to ani nějak nemrzlo, mrtvo. Po probojování se do auta a ujetí pár km s hláškou slabé baterie se dobila a zase vše o.k., žádná chyba. Napadá mě tudíž spojitost s motorizovaným otevíráním kufru... je to reálné?
 13. Liqui

  přední světlo

  Tak naklápění někdy funguje, někdy ne, a to stejně u obou světel, přičemž i když je zrovna funkční, světla začla svítit moc dolů. Dá se to nějak ovlivnit a přenastavit.
 14. Liqui

  výměna zadní baterie

  Zdravím, tak opět baterie. V prosinci jsem dal zcela novou zadní baterii (Bosch, 44 Ah), protože jezdím poměrně málo, a po odstavení na pár dní byl vždy problém s odemknutím atd. vlivem slabé baterie. Následně vše v pohodě. Tři dny zpátky, v pátek, po týdnu odstavení a těch mrazech, odemknutí i start v pohodě, ale hláška o poruše ABS a ESP po celou jízdu. Ještě včera večer jsem jen otevíral kufr a centrál normálně fungoval. A dnes jsem se do auta opět nemohl dostat. Na tlačítko pro odemknutí na ovladači žádná reakce. Jediné co nakonec zabralo bylo ovladačem odemnout kufr a s ním se kupodivu odemknuly i zadní pravé dvěře. Start v pododě a ejhle, místo chyby ABS a ESP, kterou už nehlásí, vyhodil jiné závady - slabá baterie a špatné žárovky světel, byť všechny svítily normálně, a po pár km už zbyla jen hláška slabé baterie. Předpokládám, že hláška na displeji PC o slabé baterii se vztahuje jen k té zadní, která napájí centrál, vnitřní osvětlení atd. ...a také motor víka kufru, nebo mě opravte. Nějak mi nejde do hlavy, proč se skoro nová baterie z ničeho nic takhle vytluče. Vzhledem k tomu motorovému otevírání kufru, které samozřejmě nefunguje jak má, není možné, že se motor nějak sekne a ikdyž se víko nakonec otevře a zavře manuálně, že motor zůstane sepnutý i po zamknutí auta a vytluče baterii? Nemá někdo podobnou zkušenosta a radu co s tím? Jinak, ač se objevily chybové hlášky, které v průběhu jízdy zmizely nebo po dalším nastartování se už neobjevily (porucha aut. nastavení světel, ABS a ESP, žárovek) diagnostika kromě chyby cívky zapalování motoru a snímače polohy víka kufru nic.
 15. Liqui

  přední světlo

  Diagnostika vyhodí jen chybu systému automatického naklápění světel jako celku, což už vím a může to zapříčinit asi spousta věcí, nebo přesněji určí konktrétnější závadu... neřešil někdo?
×