Přejít na obsah

vlceon

Uživatel
 • Počet příspěvků

  5
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli vlceon

 • ID člena 60254
 • Hodnost
  Nováček
 • Datum narození 15.4.1996

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 307
 • Rok výroby
  2005

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Drnovice
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

217 zobrazení profilu
 1. Ahoj, prosím vás o radu jestli někdo z vás netuší co by mohlo vydávat tady takové zvuky viz toto video (odkaz na YouTube video). Zvuky se ozývají při 1500 ot/m a nejčastěji když je motor zatížen např. jízdou do kopce. Nejcasteji se to ozývá při přeřazení z 2 na 3 když to nechci moc točit a spadne mi to na těch 1500 otáček. Na volnoběh se zvuky neprojevují a mám pocit že ani na jedničku ne. Ve videu sice jedu po rovince na 4 ale motor dusím. Možná dost podstatná informace je to, že se to začalo projevovat po výměně obou předních pružin a jejich ložisek a levé tyče stabilizátoru. Původně jsem myslel že je to způsobeno uklepáním dvou ze 3 šroubů na vrchní části tepelného štítu ale po této opravě zvuky stále přetrvávají. Díky za vaše rady a názory 2018_0206_141625_1_2.wmv
 2. vlceon

  1,6 hdi r.v. 2004 bez FAP

  Já měl sice při koupi najeteho jen 160tk ale byly ježděný převážně krátký trasy do 4 km proto jsem tu vanu rači pro jistotu sundal a byla úplně čistá jinak dával jsem tady návod na demontáž vany tak pokud se do toho budeš pouštět tak třeba pomůže
 3. Díky moc, ale co když FAP nemám? Mělo by to být jednodušší ne? Jinak k tomu oleji, teď je tam už nalitý ten Total 5w40 a výměnu taky zkracuji na 10000km.
 4. Někde jsem zase četl že hlavním problémem je sítko u toho čerpadla a to turbo je až druhotné. Hlavně jsem chtěl taky vylít všechen ten olej a vana už trochu prosakovala tak jsem ji chtěl přetěsnit. K tomu turbu se chci taky dostat ale zatím nevím co přesně to obnáší co všechno bych musel demontovat. Z těch nákresů co jsou na netu si totiž pořádně nedokážu představit kde se ten šroub přesně nachází.
 5. Zdravím, Vzhledem k tomu, že než jsem se pouštěl do demontáže olejové vany u motoru 1.6 HDI 66kW a nikde jsem nemohl najít postup, rád bych se s vámi podělil o pár zkušeností. 1. Demontáž krycích plastů nám odkryje pohled na olejovou vanu Zde je vidět že přes část olejové vany vede vlnovec - demontáž vlnovce ale není nutná. 2. Vypustíme všechen olej, teda samozřejmě kromě asi těch 300ml které tam vždy zůstanou. 3. Vyšroubujeme všechny šrouby až na tyto dva štefty viz. foto - ty až nakonec Tyto dva štefty vyšroubujeme pomocí vnitřního torxu a ty nám pomohou odlepit vanu. Pozor, opravdu je vyšroubovávejte až naposled jinak by se vám mohlo podařit deformovat vanu. 4. Pohled na demontovanou vanu a množství zbytkového oleje které tam vždy zůstane. Zde je vidět ono obávané sítko které se má zanášet a kvůli kterému byla demontáž prováděna. Jak můžete vidět sítko je dokonale čisté - auto má najeto 170tkm, olej byl měněný každý rok s nájezdem cca 14tkm ročně a nejčastěji byl asi používán olej Fuchs Titan SuperSyn 5w40. 5. Vanu očistíme od zbytků těsnění (nejlépe koupit nějaký přípravek na odstranění) a odmastíme. To stejné uděláme i na bloku motoru. Na vanu naneseme novou těsnící pastu a nezapomeneme vložit dva štefty do dírek ještě před tím začneme vanu lepit zpět. Vanou se protáhneme kolem vlnovce tak abychom nikde nesetřeli těsnění, chytneme si ji na všechny šrouby a poté začneme dotahovat od středu ke krajům z obou stran. 6. Silikon necháme zatvrdnout podle návodu a až po zatvrdnutí nalejeme nový olej. Jedná se o můj vlastní návody a tak bych poprosil o přesunutí do sekce udělej si sám. Doufám že to někomu pomůže a alespoň nepůjde už do demontáže naslepo jako já.
×