Nemučte mě.
Když jsem se ještě před pár roky živil knižní distribucí, měl jsem pravidelně volno od cca 22. 12. minimálně do cca 10. 1. Je fakt, že v listopadu a prosinci byl fofr, ale následná kompenzace jak finanční (plat se vypočítával z dosaženého obratu) tak v podobě volna stála za to. Mezi svátky dělali skladníci inventuru, začátkem ledna knihkupci měli většinou minimálně první týden zavřeno a tak nemělo cenu ani vyjíždět.
Momentálně mám v práci fofry ještě větší - vozím granule pro psy a kočky a jsem ve firmě na celou Prahu sám. Obchodníci si mohou do 9 hodin ráno zboží objednat a já jim ho ještě týž den mám dovézt. Bohužel ale nejsem pouze řidič, ale funguju i jako skladník a velkou část závozů si sám ve skladu připravuju. Fakticky to vypadá tak, že celé dopoledne poletuju po skladu a připravuju závozy, kolem 10 se dozvím obchody, které mám zavézt, kolem poledne začnu nakládat (běžně kolem 25 adres po celé Praze, cca 2 t zboží) a mám to do 18 hodin rozvozit. Takže běžně kolem 18 hodiny začínám obchodníky obtelefonovávat a ukecávat je, aby na mě počkali, že je prostě nestíhám ... poslední 3 týdny končím kolem 20 hodiny. No a mezi svátky volno není a podobný (věřím, že aspoň o něco menší) hukot bude prý ještě do cca 20 ledna, pak by se rozvozy měly zase stabilizovat a já bych měl fungovat maximálně v rámci otvíraček krámů.
Škoda, že knižní trh šel do kytek, tu práci jsem míval kurňa rád.