Přejít na obsah

Medvěd

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    24 071
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    142

Vše od uživatele Medvěd

  1. Medvěd

    Komunismus byl \"fajn\"

    Qčko - co se týče různých kroužků, ty vedli většinou \"nadšenci\" nebo svazáci bez nároku na honorář, dnes takhle funguje snad jenom junák (aspoň co já mám informace). Co se týče vrcholového sportu (opět budu hovořit o vodním slalomu, neb o tom něco tuším) tak je to tak, že do něj vstoupily peníze a tím dochází k tomu, že špičkoví závodníci jsou sponzorováni firmami, které zhusta nemají s vodou vůbec nic společného (můj dobrý kamarád v 90tých letech měl na lodích logo SEATu) a podpora sporu je pro ně vyjádřena pouze odčitatelnou položkou od daňového základu. Tzn. že závodník má ve smlouvě, že každý rok dostane 2 nové lodě a 10 pádel, na konci sezony je odevzdá sponzorovi a dostane vybavení nové - co s takovými použitými loděmi udělá SEAT nebo Coca-Cola je asi každému jasné (raději je ekologicky zlikvidují než aby se zabývaly nějakým prodejem do bazarů apod.). Když jsem jezdil v 80tých letech na vodě já, byl jsem členem TJ, která podle toho, jak se její členové umístili v celostátním žebříčku dostala od ministerstva určité množství financí, za což mohla pořídit pro Ty nejlepší nové vybavení - staré lodě ale zůstávaly v majetku TJ a jezdili na nich Ti horší, až se propracovaly až k tomu, že na nich jezdil \"potěr\". Samozřejmě rodiče a závodníci platili i příspěvky, ale byly v řádech stokorun - přijde mi mnohem smysluplnější než platit drahou léčbu feťáků či zvažovat od kdy může jít dítě do basy uvolnit část z tohoto balíku na podporu mimoškolní činnosti mládeže - interfernet a TV asi nebude to pravé (byť je to levné).
  2. Během prosince jsem několikrát slyšel v TV, že babyboom skončil - když se podívám do našich řad nebo mezi mé kamarády, tak nevím, kam na ty zprávy choděj´.
    • 17
  3. Medvěd

    Moznost kupy Ford Focus

    Teď jsem si všiml, že se rozhoduješ mezi 206kou a Focusem - to je podle mě rozdíl třídy, pokud je to auto od bráchy asi nemůžeš šlápnout vedle.
    • 17
  4. Medvěd

    Google-údajně sledování

    Pokud si koupím pár balení paralenu, nikdo mě určitě za feťáka označovat nebude - proč by to dělal? Pokud ale budu chtít takové léky brát na kila, pak budu mít smůlu a nikdo mi takové množství ani neprodá - a o tom to je. Pokud nebude evidence, zase se dostaneme zpátky do doby, kdy se v nejmenované lékárně prodávalo 10% celorepublikové spotřeby popisovaných léků (i léky jsou jenom byznys).
    • 55
  5. Medvěd

    Google-údajně sledování

    Pokud se evidencí těch, kdo takové léky kupují, ztíží výroba a prodej drog - pak jedině dobře a já s tím nemám problém. Problém mám naopak s tím, že když se radní po mnoha a mnoha stížnostech občanů bydlících v těsné blízkosti \"centra pomoci drogově závislým\" rozhodnou, že centru neprodlouží nájemní smlouvu, jsou v médiích pranýřováni a popisováni jako zlí,nekompetentní a nepřející. Já jsem nikdy nefetoval, dokonce jsem ani nekouřil (ani trávu, ani nikotin) a nechápu, proč bych měl feťáky dotovat a koukat se na to, jak si téměř v centru Prahy v obytné zóně nedaleko škol v pohodě píchají - ať se se svým \"problémem\", který si zavinili sami, odstěhují někam na periférii a necpou se lidem na oči.
    • 55
  6. Medvěd

    mRAZIK

    Jakl píše Honza - pokud do auta vlezeš do auta v mokrých botách, voda z mokrého koberce se v případě vyšší teploty musí někam vysrážet (a dostane se na sklo, kde zase večer zmrzne).
  7. Medvěd

    Google-údajně sledování

    Osobně žiju tak, abych se za svůj život nemusel stydět a mohl se kdykoli komukoli podívat do očí. To, co zde ošetřuje ÚOOÚ je opravdu jen a pouze ochrana ha*zlů - jedině oni se totiž podle mě bojí, aby se nepřišlo na něco, co má zůstat skryto. Za mě souhlas s Pastorkem - asi je to tím, že jsme ze staré školy.
    • 55
  8. Medvěd

    Moznost kupy Ford Focus

    Co jsem měl požnost počíst na netu, tak oproti Escortům je Focus velký skok dopředu - majitelé si chválí zejména dobré jízdní vlastnosti a spolehlivost auta. Pokud to má mít opravdu tak málo najeto a byla by slušná cenovka, tak by takové auto mělo být dobrou volbou.
    • 17
  9. Medvěd

    Komunismus byl \"fajn\"

    Vvitty - určitě víš, že á opravdu nejsem zastáncem \"minulého\" režimu, přesto ale i já přiznávám, že bylo pár věcí, které komanči měli lépe zvládnuté 1) podpora dětí. Na každé základní škole byl dostatek různých kroužků různého zaměření, kde dítě mohlo trávit téměř zadarmo svůj volný čas. Dnes aby člověk takový turistic,ký či modelářský kroužek hledal mikroskopem. 2) podpora sportu. Opět to vezmu od dětí. Když jsem projevil zájem jezdit na vodě, přihlásil jsem se na loděnici na nábor do oddílu, kde jsem od oddílu dostal starší loď a pádlo - trenér mi následně vysvětlil/pomohl jak se loď opravuje a přes zimu jsme si všichni lodě dali dohromady, abychom na nich mohli na jaře začít jezdit (jednalo se o lodě od starších závodníků, kteří měli nějaké výsledky a tak dostávali každoročně od oddílu lodě nové). Tím, že jsme si museli lodě opravit jsme vlastně byli donuceni si půjčeného majetku vážit a přistupovat k němu opatrněji - až za pár roků budu chtít, aby Pavlík také jezdil na vodě (přeci jen to máme v rodině), budu jako rodič postaven do situace, kdy mu budu muset koupit novou loď a další vybavení v řádu mnoha tisíc Kč, abych se záhy třeba dozvěděl, že \"Hele, táto, mě to nebaví, já na loděnici už chodit nebudu, tak to někomu prodej a kup mi lyže (vybavení na hokej, kolo), já zkusím, jestli by mě to nebavilo víc\". To, že dnes se stát vlastně vůbec nezajímá o vyžití mládeže mezi koncem vyučování a návratem rodičů domů (kolikrát rodiče přijdou spíš než pozdě odpoledne až večer) je podle mě jasnou příčinou nárůstu drobné kriminality páchané dětmi, čím dál mladších feťáků apod.- tohle prostě za těch komančů bylo lépe ošetřeno, každá rodina mohla dítěti zajistit využití volného času (nebylo to o financích, ale pouze o chtění). 3) pravidelné zdravotní prohlídky dětí. Škola chodila 2x ročně k zubnímu lékaři, očkování též probíhalo celotřídně - dnes je všechno pouze na rodičích, kteří si třeba kvůli návštěvě zubního lékaře musí brát dovolenou nebo ošetřovačku a často na nutnost pravidelných prohlídek zapomínají - já sám k lékaři lezu jen pokud mě něco trápí a tak kdybych si nenapsal do kalendáře, že s Pavlíkem mám jít na prohlídku, určitě bych na to zapomněl (ještě že máme Helču) - když se tohle dělalo ve školce/škole, bylo to pro rodiče určitě jednodušší. To je pár bodů, které pro někoho mohou být opravdu okrajové - já si ale myslím, že tohle fungovalo lépe (a za minimálních nákladů). [upravil dne 22/12/2009 Medvěd]
  10. Medvěd

    Přejíždění oleje

    Mám stejný názor jako Přema, byť tuším, co Tě k přejíždění intervalu dovedlo. Já raději měním olej (a třeba i rozvody) o něco dřív - motoru tím určitě neuškodím. Problém je, že třeba ta výměna oleje je počítána při provozu v určitých podmínkách a v manuálu k autu se dočteš, že pokud má motor větší zátěž (typicky krátké trasy do práce/ z práce), máš olej měnit ještě před limitem. Vyloženě problém nastat nemusí, ale až Ti motor \"zaklepe\", tak už ani výměnou nic nedoženeš. Radím tedy neváhat a vyměnit - 2000 km přes limit mi přijdou už docela hodně.
    • 32
  11. Jak jsem psal někomu jinému celkem nedávno - teď končí s*anda a začíná život. Přeju všem třem hráčům, aby své role v partii dokázali hrát se ctí a aby se o sebe vzájemně uměli kdykoli opřít.
    • 43
  12. Sice jsem pravicový sympatizant, ale můj problém je o tom, že žena vydělává zcela jistě víc než já - proto jsme se rozhodli, že poslední rok jsem doma s klukem já a ona je v práci. Kdybych použil Tvůj postoj, sice bych dělal, ale ve finále bychom si jako rodina pohoršili - což není přesně to, co bych považoval za rozumné.
    • 15
  13. Medvěd

    AAA Auto Zkusenosti

    Jak jsem tu psal minimálně X krát - zásadní rozdíl mezi bazary typu AAA (ESA, Extra Auto apod.) a bazarem typu p. Vomáčka z Horní nad Dolní je v tom, že zatímco první skupina prodá cca 20 aut denně, pan Vomáčka je spokojený, když stejné množství aut prodá za měsíc (prodá - li 20 aut za týden, je přímo na vrcholu blaha). Poměr kvalitních - nekvalitních ojetin je podle mě zhruba stejný (past může být třeba jedno auto z dvaceti), což při počtu prodaných aut vychází u první skupiny jedna past denně, u druhé skupiny jedna past měsíčně - samozřejmě mediálně je mnohem zajímavější hovořit o první skupině, protože tyto bazary spousta lidí zná (i z té Horní Dolní), zatímco bazar p. Vomáčky zná jen několik stovek potenciálních zákazníků z nejbližšího okolí. Jediný - možná ale dost podstatný - klad nákupu v malém bazaru vidím v tom že je zde předpoklad, že si auto mohu prohlédnout ve větším klidu (nevrhne se na mě \"prodejce\" okamžitě po té, kdy u auta zvolním krok) a když auto koupím a následně třeba zjistím nějaký problém, p. Vomáčka mě jen těžko předhodí \"právnickým supům\" takové \"kvality\", jako si platí velké společnosti. Dnes člověk neví, kde ho kdo bude chtít tahat za fusekli a tak se vždycky (kór u nákupu auta, což je pro většinu z nás opravdu podstatný zásah do úspor) vyplatí vzít si s sebou zkušeného mechanika, který ví, na co si u daného auta dát bacha - každý bazar by měl prohlídku mechanikem umožnit bez problému.
    • 51
  14. Medvěd

    Rozloučení

    Tak přeju hodně šťastných km - a zaměstnavatele trošku přitlač ke zdi, přece Tě nemůže nutit jezdit s Fóbií (aspoň Okta, kdyby to byla ...)
    • 6
  15. Otevři víčko expanzky a poznáš - pokud tam strčíš prst a vytáhneš ho mokrej, je to ještě dobrý. Pokud tam bude sníh nebo dokonce led, je to prů*er
  16. Radku, co se týče práce, myslím si, že až to bude aktuální, tak práci najdu. Praha je na tom pořád s prací vcelku dobře - takže, kdybych uměl lhát, bych se nebál to ve firmách použít (ale lhát neumím). Lubk0 - jak jsem psal výše, v Praze práce je a proto mám strach, že mi pracák práci sežene (a když jí nevezmu, tak mě vyškrtnou z evidence na půl roku). Co se týče Helčina přijmu, bohužel není malý, ale odpovídají mu i naše rodinné výdaje. Pokud někde v dotazníku uvedu Helči příjem bez dalších položek (úvěr, spoření, platby kolem bytu apod.), tak se s nějakými přídavky loučím rovnou. Čtyřletá mateřská je, ale musíš o ní požádat hned po narození dítěte a je Ti vyplácena snížená částka tak, že v součtu dostaneš stejně (ať jsi doma tři nebo čtyři roky). P.S. Na to prodloužení z vážných důvodů, o kterém psal Pe.Tr, se zeptám a uvidíme (na sociálce byly vždycky celkem příjemné baby). [upravil dne 20/12/2009 Medvěd]
    • 15
  17. Medvěd

    Báhoň - aj s hudbou?

    Tentokrát rovnou píšu, že z Prahy nepřijedu - je to dálka, za dva měsíce bude i klouzání, tolik výdajů by rodinka neskousla.
    • 27
  18. Není tajemstvím, že jsem po dohodě s Helčou a zvážením všech pro a proti už od března s klukem doma já. Momentálně se ale blíží doba, kdy Pavlík dovrší 3 let a já tak přijdu o mateřskou. Vzhledem k tomu, že Pavlíka čeká v únoru náročná operace, dohodli jsme se s Helčou, že zůstanu doma až do jeho plného uzdravení (ukončení rehabilitací), pak bychom (cca koncem dubna) Pavlíka dali do školky (místo máme, mohl by nastoupit v podstatě hned v lednu - ale nechceme riskovat, že chytne nějaký bacil a operace, na kterou čekáme od podzima se posune někam do neurčita). Kam směřuje můj dotaz? Jak je to s podporou otců v takových případech? Je možné, že bychom byli tzv. \"na suchu\", tedy odkázáni jen na to, co vydělá Helča? Když jsem se telefonicky ptal na pracáku, řekli mi, že mě do stavu nezaměstnaných nevezmou, protože nemůžu začít pracovat (musím hlídat dítě). Když bych se tvářil, že Pavlík hlídání má, budou mě nabízet práci a já prý nesmím odmítnout - jinak mě z evidence vyškrtnou. Předpokládal jsem, že na ten cca půl rok bez problému dostanu podporu a v létě si práci najdu - teď ale situace vypadá tak, jak jsem popsal a naše finanční situace zase není tak růžová, aby Helča sama rodinu v pohodě utáhla. Vyzná se tu někdo v tom, na co vlastně mám nárok eventuelně poradí, jak se nažrat, aby koza zůstala celá? Hledat si v lednu práci na měsíc, riskovat, že kluk omarodí a operace neproběhne je pro mě opravdu mnoho negativních faktorů - kudy z toho ven? [upravil dne 20/12/2009 Medvěd]
    • 15
  19. Mě se neobjevil
    • 36
  20. Péťo - nerozumím řeči Tvého kmene - lidsky = česky by to nešlo?
    • 36
  21. Tak to jsi Letnou trefil, ten červenohnědý kvádr je technické muzeum. Za muzeem mírně vlevo je dlouhý barák a za ním věž s hodinami (Vodárenská věž). za tou věží jsou jasně vidět tři jímky čističky a komín bývalé papírny - jak jsem psal, k nim je to minimálně 5 km (jsou v Podbabě, komín je v Papírenské ulici). Krom toho na mapě chybí většina Stromovky (ten park má pouhých 85 ha) a vypadá to, že hned za domy je zase nějaké voda, což NENí pravda.
    • 36
  22. Fakt nevím, jak bych Ti to přesně popsal - i mě docela trvalo, než jsem se v mapě zorientoval (ale čistička v Podbabě je od Letné fakt podstatně dál, než vyplývá právě z toho obrázku, stejně tak za Technickým muzeem jsou ulice jinak poskládané, než na obrázku). Škoda, že Ti neumím poslat přesně odkaz na fotku v té pozici, o které mluvím.
    • 36
  23. Maléry pana účetního jsem viděl v mládí několikrát. Nedávno jsem je měl možnost vidět znovu (teď nevím jestli v TV nebo u někoho na DVD) a po chvíli jsem to vzdal. Mluvím o \"jedničce\", na dotáčky 2 - x jsem tak nějak neměl odvahu. Není to jenom o Fantozzim, ale třeba o Funesovi, Budu Spencerovi s Terence Hillem, Pierru Richardovi, Belmondovi - to vše byli v mládí moji oblíbenci, dnes mě ale nějak \"neberou\". Je to smutné, ale je to fakt
  24. Tak oba nadšence bohužel musím zklamat a) nenašel jsem nejen moje auto, ale ani ulici, ve které bydlím b) našel jsem několik záchytných bodů z mého okolí (torzo Stalinova pomníku, portál Letenského tunelu, Národní technické muzeum), ale domy na mapě jsou úplně nesmyslně poskládány (dle mapy máme kousek od Vodárenské věže čističku, fakticky je to dobrých 5 km vzdušnou čarou). Jako předvedení technického pokroku bezesporu zajímavé, s realitou to ale zatím moc společného nemá. Šaldo - našel jsi Cindu a místa, která sis v sobotu společně s Peugeot09 probádal? [upravil dne 19/12/2009 Medvěd]
    • 36
×
×
  • Vytvořit...