-
Počet příspěvků
24 071 -
Registrace
-
Vyhraných dnů
142
Typ obsahu
Profil
Články
Media Demo
Fórum
Galerie
Kalendář
Stahování
Vše od uživatele Medvěd
-
Takže NIC zásadního ........ Možná do obýváku tu LE40B650 (přeci jen je to větší plocha a koukáme tam víc - hlavně já ), do kuchyně určitě postačí i ta LE32B550 Pokud bychom se rozhodli takto, tak nás obě dohromady vyjdou na 31980,- Kč, což je i v limitu, který jsme si stanovili. Ještě přemýšlím o LG 32LG5000 a LG 42LG5000, což by ve finále vyšlo pod 30000,- včetně dopravy. Je mezi těmi Samsungy a LG (konkrétně vybranými typy rozdíl? Čím se od sebe liší? Podle mě jsou v podstatě na stejné úrovni, tak nevím .... Jinak děkuji všem rádcům za zájem a ochotu podělit se se zkušenostmi, přeci jen se o techniku příliš nezajímám a spousta těch různých zkratek uváděných u TV mi vůbec nic neříká A SLIBUJU, ŽE UŽ BRZO DÁM POKOJ (hned jak nějakou tu telku koupíme). [upravil dne 5/1/2010 Medvěd]
-
O.K. - takže v prodejně rovnou při koupi požadovat i držák na konkrétní typ, kabely holt nějak budu muset zmáknout.
-
Úhlopříčku TV předpokládám cca 82 cm v kuchyni, kolem metru (96 - 108) v obýváku - celková cena obou TV ideálně do 35 000,- Kč (bude-li pěkný obraz a obě TV vyjdou na 25 000,- Kč, určitě se zlobit nebudeme). V obýváku bych chtěl TV umístit na zeď - Helča do mě strká, ať se zeptám, zda a) je potřeba nějaká spešl konstrukce na pověšení TV (nemyslím takové ty otočné stojany, chceme jí \"jen\" přišroubovat na zeď) b) jak se řeší zakrytí kabelů od TV k zásuvce, propojení DVD (eventuelně PC) apod. ?? Teď jsem koukal na Samsungy a přemýšlím o TV LE40B550 - v čem se liší od verze LE40B650 krom ceny o cca 5 000 vyšší? Postřehnu to nějak? Bude mě to v něčem omezovat? [upravil dne 5/1/2010 Medvěd]
-
Kurte - mám kabelovku od UPC, nicméně klidně budu platit o pár stovek míň když použiju řešení mé matky (SONY + antenka). Lze podobné řešení i u SAMSUNGU nebo LG či je to fakt možné pouze se SONY? Sledujeme z 90% běžné kanály (ČT, PRIMA, BARRANDOV, NOVA), HBO naladím maximálně 1x měsíčně a když ho nebudu mít, fakt to přežiju bez úhony. [upravil dne 4/1/2010 Medvěd]
-
Kurtíku - máti má malou antenku, kabel do TV a ŽÁDNOU DALŠÍ KRABICI (set-top-box).
-
Dobrníku - Kelly má svoje firemní prodejny, které musí respektovat nařízení vedení firmy (http://www.autokelly.cz/#CMSCT=Branches|CT=18|PCT=0|CUR=0|PGS=20|PT=0|PVT=1|SHT=0|SD=1|ST=0| ) a krom toho ještě dalších X překupníků, kteří mají někde v rohu výlohy logo Kelly, zboží Ti od nich objednají, nechají přivézt a pak Tě zkasírují. Jelikož by sleva na klubovou kartičku šla z jejich marže, obávám se, že u nich sleva nebude fungovat nikdy. Na prodejnách uvedených v odkazu výše by ses ale měl slevy určitě domoci.
-
Takže kterákoli TV vybavená DVB-C mi umožní odstranit set-top-box od UPC a chytat TV přímo přes kabel? Jak je možné, že moje matka má k SONY ještě antenku umístěnou v okně (malou, jako bývala třeba na mobily) a přes ní chytá cca 10 programů? (od UPC používá jen internet) [upravil dne 4/1/2010 Medvěd]
-
Oživuji toto téma. Ceny TV jsou nyní zajímavé (rekonstrukce brlohu též doplacena) a tak to vypadá, že konečně vyrazíme na nákup. Slyšel jsem, že SONY vyrábí jako jediná firma takové přístroje, že bych nemusel používat UPC set-top-box. Poradí mi někdo jak se daná funkce značí? Chceme koupit 2 TV, jedna s úhlopříčkou 96 - 108 cm, druhá by mohla mít kolem 80 cm - poradí mi někdo přímo typy, na které TV se zaměřit? Samsung asi neumí nahradit set-top-box UPC, proto bych raději SONY.
-
Dnes jsem dostal mailem odkaz na tohle video http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209572231210002-cesty-do-krajin-pulnocniho-slunce/ jedná se o výpravu českých vodáků na Aljašku (prvosjezd některých řek) a fakt šlo zážitek pro opravdové chlapy. Jsem rád, že dva členy expedice znám osobně a Petr Panenka mě jako kluka dokonce učil držet pádlo v ruce - byl jedním z nejlepších kamarádů mého táty. Přeju fajn zábavu [upravil dne 3/1/2010 Medvěd]
-
Hlasoval jsem a) - přál bych si, aby nás bylo přes 500 (klidně i 1000), ale moc nějakému zásadnímu přílivu řádných členů nevěřím (rád se však budu mýlit). Je těžké vymyslet pro řádné členy nějaké faktické lákadlo, když většina věcí na klubu funguje bezplatně - rozšířit množství partnerů není nic jednoduchého, poskytování slev na srazy zase využijí jen Ti, kteří na srazy opravdu jezdí - NAŠTĚSTÍ JE ALE SPOUSTA TAKOVÝCH, KTERÝM NEJDE O OSOBNÍ PROFIT, ALE SVÉ ŘÁDNÉ ČLENSTVÍ CHÁPOU JAKO VYJÁDŘENÍ SPOKOJENOSTI S KLUBEM, takových ale nikdy (bohužel) nebudou tisíce. Pro Dollyho: já dlouhodobě platím členské 3x (za sebe, manželku a bratra). Oni dva jsou \"jen\" platícími členy bez jediného příspěvku - chtěl bys je snad vyřadit z databáze, když nejsou \"aktivní\"? [upravil dne 3/1/2010 Medvěd]
-
17 let je pro psa krásný věk. Chápu, co cítíš, ale pokud má opravdu dlouhodobý problém s nohama, asi bych mu trápení neprodlužoval.
-
Ano - jel jsem cca 7 km se zbytkáčem, ale: a) nemluvilo se celý měsíc o tom, že při KAŽDÉ kontrole budou řidiči dýchat b) nejel jsem štreku několika desítek km 150 po dálnici Nemyslím si, že moralizuju - spíš prostě neberu jako rozumné vyrazit 1.1. dopoledne po tahu, kór když můžu předpokládat, že policajti budou stát za každým bukem a čekat právě na jezdce se zbytkáčem. P.S. Klidně to ber tak, že jsem první vlaštovka, kterou tyto kontroly dokázaly umravnit - prostě jsem noty nenašel na hnoji a ve starém roce se v podstatě nedýchalo (mě za těch 20 let, co jezdím, dali dýchnout cca 3x). Nyní - když si nemohu relevantně ověřit, zda mám fakt 0 raději přestanu konzumovat ještě o několik hodin dřív než tomu bylo doposud, abych opravdu při případné kontrole nenafuněl. [upravil dne 3/1/2010 Medvěd]
-
Drivere - dýchání taky v podstatě schvaluju. Tou buzerací jsem myslel spíš to, že nemám možnost sám se přesvědčit, že už jsem O.K. - alkotestery za pár stovek jsou nepřesné a přístroj používaný policií je normálnímu smrtelníku nedostupný. Jinak já pro informaci jel domů 2. 1. v poledne, večer 1. 1. jsem vypil 2 piva
-
tak jsi mohl krásně hned toho 1. 1. dojezdit Ten zbytkáč jsi měl tutově a jet v tomhle stavu (byť jsi nic necítil) na Nový rok, kdy je předpoklad zvýšeného množství kontrol (kór když se o ničem jiném nemluví téměř celý prosinec) považuju za nemístný hazard, hraničící téměř s ruletou o řidičák. [upravil dne 3/1/2010 Medvěd] Taky policiste sou lide, a verim, ze by to na novy rok nebrali tak tragicky. Dale si myslim, ze za 0,0 prd se ridicak nebere Jsem přesvědčenej, že 8 hodin po vypití 1,5 flašky sektu, 3 pivech a 3 tulamorkách nebude alkotester ukazovat 0,0 prd ani ve snu. Každopádně Scratch domů dojel bez ztráty květinky, nicméně dle mého názoru riziko odebrání řidičáku bylo prostě příliš vysoké (o tom, co by se dělo, kdyby někoho potrefil ani nemá cenu uvažovat).
-
tak jsi mohl krásně hned toho 1. 1. dojezdit Ten zbytkáč jsi měl tutově a jet v tomhle stavu (byť jsi nic necítil) na Nový rok, kdy je předpoklad zvýšeného množství kontrol (kór když se o ničem jiném nemluví téměř celý prosinec) považuju za nemístný hazard, hraničící téměř s ruletou o řidičák. [upravil dne 3/1/2010 Medvěd]
-
Silvestr mimo Prahu
Medvěd odpověděl/a v tématu od Medvěd v sekci Cestování - tipy na výlety či dovolenou
Hm - tak jsme se z penzionu vrátili o den dřív. Klady - vcelku příjemný pokoj po rekonstrukci (v našem případě) chutné večeře (byť z mého hlediska malé porce) - pro Lukáška každý den vařili bezlepkovou dietu zcela bez protestů perzonál tolerantní k dětem (dětský koutek přímo v salonku) dobrá hudba o Silvestra (hity 70 - 90let z CD se nedají zkazit - byly ale pouštěny tak, že se daly chápat i jako kulisa a v rozumné vzdálenosti od parketu se dalo i mluvit). Zápory - penzion z venku vypadá poměrně omšele a polovina pokojů čekajících na výměnu oken tomu plně odpovídá (PetaV by o zápachu z WC na pokoji mohl psát román). Na všech postelích proležené matrace (na levnějších penzionech bohužel standart) Snídaně byly zcela nedostatečné (2 rohlíky, 2 kolečka salámu, 1 minirama a 1 5g marmeláda na dospělého). Vstup do salonku (díkybohu nekuřáckému) byl kolem výčepního pultu v pivnici, kterou bych v Praze nazval pajzlem IV. cenové. Silvestrovský pobyt nás od 29. 12. do 3. 1. vyšel na 2 x 2495,- Kč (2 dospělí) a 1500,- Pavlík (bez jídla) + 2x 350,- Kč Silvestr (2 chlebíčky na dospělého, 1 pytlíček buráků, 1 kuřecí stehno + 1 láhev šroubovacího \"šampáňa\" Avanti na pokoj) - při našem putování po okolí jsme objevili tento hotel http://www.halva.org/hotel/index.html a už víme, že příští Silvestr budeme tam (zde http://www.halva.org/hotel/vanocni_akce.pdf je vidět program letošního týdne, kde bychom se určitě nenudili jako ve Škrdlovicích). Kdybychom ve Škrdlovicích nebyli s Petrem a Lukášem, asi bychom se mezi hosty penzionu ukousali nudou - zažil jsem spoustu Silvestrů na penzionech, myslím si, že se i umím bavit, ale mezi tamními hosty to fakt nešlo. Pokud by někdo do Škrdlovic chtěl zajet, pak spíše v létě (v počasí, které bylo tento týden bez auta ani ránu) a ve větší partě lidí, pak by penzion mohl vyhovovat (velké dětské hřiště na zahradě, poblíž (1 km) velký rybník na koupání, do léta už budou vyměněna všechna okna a dokončena rekonstrukce pokojů ). Můj pocit je momentálně ve stavu - raději hledat něco jiného, sem už ne. -
Zbytkáč je taky alkohol, za volant prostě nepatří. Alkotestery prodávané za pár stovek všude možně bohužel nejsou věrohodné - jsou to pouťová šmrdlátka a když budete při dechovce tvrdit policajtům, že Vám Váš přístroj nic neukázal (přičemž ten jejich ano), nebude na to brán žádný zřetel. Alkotester používaný (schválený a pravidelně certifikovaný) PČR (MP) stojí cca 15 000,- Kč a pro normálního smrtelníka je bohužel nesehnatelný. Dokud nebudu mít možnost kvalitně si ověřit, zda mám v krvi zbytkáč nebo ne - budu považovat současný stav za buzeraci, před kterou ale bohužel není jiné obrany než fakt alkohol nepít (nebo jezdit vlakem)
-
Já taky ani vorla - od doby, kdy se lehce připitý kamarád běžel přesvědčit proč ten jeho dělobuch nevypálil a od té doby nemá 4 prsty na ruce nějak nemám k pyrotechnice ten správný vztah. Jinak ale bývaly roky, kdy jsem Silvestry jezdil slavit s partou a tam byl i jeden nadšenec, který dělal velký ohňostroj. Fungovalo to tak, že ON před Silvestrem nakoupil bouchací blbiny (věděl, že každý dá dejme tomu pětibábu, tak nakoupil podle toho), kolem 23 hodiny pustil slavící dav a všechny ty rachejtle pospojoval, aby je po půlnoci mohl zapálit. On měl radost, že se to lidem líbí - my byli bez práce a i po Silvestru živí a zdraví. Letos jsem neměl nic - žádnej dělobuch, jen pár prskavek na Vánoce a Silvestr jsem oslavil úplně v pohodě.
-
Přemo nechyběj´mu zadní dveře?? (že bych byl slepej ....)
-
Do horní lišty bych se nehrabal, maximálně bych písmo trochu zmenšil, aby se mi vše vešlo do jednoho řádku (nevím proč, ale nyní - cca půl roku, možná dýl - mám horní lištu dvouřádkovou, což určitě původně nebylo) [upravil dne 29/12/2009 Medvěd]
-
Některé firmy vyrábějící klíče umí podle vložky zámku klíč vyrobit - pozeptej se v okolí bydliště. Pokud v klíči nebyl žádný čip, bylo by to nejelegantnější a nejlevnější řešení.
-
Obávám se, že z kila bys na 10 m ani nepřešlápl z plynu na brzdu, natož abys vůbec začal brzdit (reakční doba, prodleva od sešlápnutí pedálu k plnému brzdnému účinku ....)
-
Maník na motorce
Medvěd odpověděl/a v tématu od peugeot09 v sekci Zábava, videa, flashe, srandičky, legrácky,...
Sorry, ale pokud jezdíš na motorce tak, že to v některých může vyvolávat v ostatních řidičích pocit ohrožení, pak asi nebude všechno v pořádku, že? Netvrdím, že jedu vždycky přesně podle pravidel, ale věř mi, že mi v pohodě stačí na normální silnici rychlost do 120, na dálnici do 150 a mé jednání je předvídatelné a čitelné. Když někdy jedu po motorkáři vyhledávaných silnicích (třeba Mělník - Česká Lípa), nestačím se divit, jakým způsobem jsou někteří piloti schopni takový úsek projíždět - ohrožuju je už tím, že nejedu škarpou, ale dovoluju si zaclánět na silnici (závodní dráze). I motorkáři mají stanovené rychlostní limity a ve vlastním zájmu by je měli překračovat rozumně (netvrdím, že je mají 100% dodržovat, to fakt často nejde). Jde zhruba o to, že pokud se ke mně na dálnici bude řídit motorka 200 a já pojedu 140, při letmém pohledu do zrcátka jí mohu snadno přehlédnout a změnou pruhu jejího řidiče i ohrozit. Pokud se ke mně stejných 200 bude řítit A8a, troufám si tvrdit, že jí nepřehlédnu a do pruhu jí nevjedu. Z toho pak pramení možná oprávněný pocit motorkářů, že je řidiči aut soustavně ohrožují - jde ale spíš o to, že letící kamínek přehlídnu snáz než letící cihlu - byť jejich rychlost bude stejná. Fakt netuším, jak na motorce jezdíš zrovna Ty, ale z toho, co jsi napsal, usuzuju, že můžeš být právě jedním z těch, které bych nejraději na silnici vůbec nepotkával - je-li tomu jinak, pak mi vysvětli, cos myslel tím, že možná někteří Tvou jízdu mohou chápat jako ohrožení. -
a tím končím, více brýlí nepotřebuju. Sluneční netřeba - mám samozabarvováky, potápěčské netřeba - nepotápím se (a kdyžtak bych to určitě zvládl s civilními brýlemi) pracovní brýle - zatím netřeba, kdybych je nutně potřeboval, řešil bych to stejně jako Oddie Kdybych sportoval, tak bych měl třeba jedny starší brýle navíc - mít ale jiné brýle speciálně na každý prd mi nepřijde důležité (dokonce i chápu, že Ti to musí lézt dost zásadně do peněz). [upravil dne 28/12/2009 Medvěd]
-
V odkazu od 74dave je čitelné VIN, tudíž by Ti tu kluci mohli bez problému zjistit, jak na tom auto je ve vztahu k najetým km a co vše se u koncesionářů Peugeot opravovalo (měnilo). Mimoto je to 2,0 HDI, což je podle mého názoru další +