Přejít na obsah

Rikic339

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 377
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    8

Vše od uživatele Rikic339

  1. Rikic339

    508 SW GT 2.0 HDI - Agent Wet

    Přesně jak píše Scratch, to není problém vozu ale majitele.. Všechna auta s bezrámovými okny to tak mají, prostě se o to člověk musí starat. Jasně, taky jsme to nevěděl když jsem si auto koupil Ale to se prostě nemůže klást za vinu autu, potažmo výrobci.. A to přirovnání s milenkou bylo myšleno jak? "Milenka, která ale nikdy neuvaří, nevypere a nepůjde za deště do hor ani do lesa..." Zní to jak kdyby jsi chtěl říct že 508 je auto jen na letní suchou silnici
  2. Což o to, když má člověk svoje auto kde už je zvyklej.. Ale co teprve když sedne do něčeho na co zvyklej není Když jsem koupil 407 Coupé tak jsem se každou chvilku přistihl že jedu rychleji než bych měl, vůbec jsem nedokázal odhadnout rychlost bez koukání na budíky.. O půjčeném Dodge Challenger 5.7 ani nemluvím, jsem rád že jsem za ty dvě jízdy nenarazil na žádnou hlídku Nebo když jezdím občas pracovně na otočku do Lipska.. Cesta tam v pohodě - ale cesta zpátky? Člověk je z Německa zvyklej na tu rychlost kolem 200 a najednou projede tunel a měl by jet 130.. Navíc D8 už je ve stavu kdy 130 je zbytečně málo Aspoň že máme jako služební auta Octavie, to ty lidi z levého sami uhejbaj už z dálky Důležitý je ale vědět kdy a kde si to můžu dovolit V obci (tam kde je opravdu riziko chodců a nepřehledná místa) nikdy nejezdím víc jak 10 nad limit. Stejně tak i na dálnici za velkého provozu to nikdy nepřeháním.
  3. Za mě super pohled na věc a zajímavý netradiční test e2008 Přemýšlel jsem jestli to dát k 2008 nebo sem, ale tady to asi bude lepší - neviděl jsem moc testů elektroaut v takových podmínkách
  4. To mě taky napadlo.. Tipoval bych že se prostě nejdřív snažili hasit a pak už se dovnitř nikomu nechtělo to odbrzdit
    • 7
  5. Zrovna jsem to sem chtěl dát, byl jsi rychlejší 206 je mi líto, hlavně ta bezmoc se jen koukat musí být hrozná.. Ovšem některé příspěvky v diskuzi mě taky dostaly, obzvlášť na novinkách je to vždy samý odborník..
    • 7
  6. Rikic339

    Co jste dnes udelali...

    To je mi vážně moc a moc líto Bude tomu pět let co jsme nechali uspat našeho prvního pejska, doslova mě v náručí.. Je to prostě člen rodiny, upřímnou soustrast
  7. Rikic339

    Online odhalení nové 3008

    Nejhezčí barva pro 3008 A jako velkej odpůrce trčících displejů to radši nebudu ani komentovat.. V 508 to udělali tak pěkně přitom, hroznej trend tohle
  8. Rikic339

    Co jste dnes udelali...

    Tak já právě děkuji "bohu" že jsem ráno zaparkoval tam kde jsem zaparkoval Na fotce parkuji vpravo nahoře v rohu, když jsem zařadil zpátečku a začal couvat, všiml jsem si že auto které stálo na místě bílého Hyundaie akorát odjíždí.. No už jsem si řekl že nebudu zas vyjíždět a tak to nechám tam kde jsem.. A Před půl hodinkou přijel maník s návěsem a takto to dopadlo, nabral jak šedého Superba tak bílého Hyundaie (ten to odnesl docel fest).. A to většinou fakt parkuji na místech okolo toho Hyundaie VID_20201211_125218.mp4
  9. Moc pěkné Ale upřímně si pod pojmem "nadčasové" představím spíš něco futuristického, neobvyklého.. Toto mi působí spíš jako pořádné retro Ale bral bych je, ne že nee
  10. Rikic339

    Online odhalení nové 3008

    Tak už dorazila i do Prahy na Veleslavín.. a Musím uznat že na živo vypadá ještě lépe! Dokonce to i pěkně vyšlo takhle hned vedle 2008 Obávám se že na příští Roadshow (snad bude) budu mít velký problém vybrat jen dvě auta která projet
  11. Taky gratuluju ke koupi a přeju mnoho šťastných a bezproblémových kilometrů To porovnání mě zajímalo hned jak jsem ta auta viděl na fotce vedle sebe O slícování dílů u nových Peugeotů kompletně jsem už slyšel, ale v 99% to prý servisy odstraní na místě a co se dešťových senzorů týče - upřímně jsem ještě nenarazil na auto kde by se chovaly normálně Ať už Peugeot, Mercedes, VW, Hyundai, BMW či Škoda, vždy jsem se s nima hádal..
  12. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Jojo, mám.. Žádnou chybu to nehlásí a ostřiky světel mám deaktivovaný - tak možná proto? doplnění - auto jsem si právě převzal zpět a už mám konkrétnější info. Vše je prostě kvůli pravému kolu - je vyteklý tlumič, proto to odnesl kulák.. Levý tlumič je v pohodě, ale měnit se budou samozřejmě oba. Zřejmě nějaký vadný kus nebo co a ten snímač je prý na hraně, tak nějak funguje ale chce to vyměnit. Bohužel se mi nepodařil na Granexu sehnat, ani jinde jsem ho nenašel - podle servisáka ani moc šancí není.. V Peugeotu vychází na 2800 po slevě. Jelikož teď stejně skoro nejezdím, počkám v klidu na díly a výměna proběhne mezi svátky nebo po svátcích..
  13. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Tak podzimní servis dopadl poněkud nemile.. Přední tlumiče těsně před smrtí - což je mi docela záhada protože vydrželi cca 45tkm.. Z půlky jsou ty km po Praze, zbytek okresky a dálnice, nejsem si vědom že bych jezdil po tak špatných silnicích.. S tlumiči samozřejmě spojené uložení tlumičů.. PP čep řízení Střihlý zadní snímač náklonu kastle - ani jsem nevěděl že tam něco takového je Na závěr ještě teda geometrie.. Auto si prozatím beru k sobě a díly si seženu sám, jelikož servis mi matroš vypočítal 2x tak draze než by mě vyšel třeba na Granexu. Až díly přijdou, dám to tam zpět na výměnu. Ohledně tlumičů jsem myslel jak budu řešit značku, ale vypadá to že nic jiného než SACHS ani sehnat nejde, takže je jasno.
  14. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Origo disky jsou samozřejmě TOP, o tom žádná já chtěl akorát sehnat druhou sadu kol, abych ty origo 17" mohl nechat dát zase do kupy.. Pravda je, že origo 18" by se mi na léto líbily víc, ale nějak nemám moc štěstí natrefit na pěkné za rozumnou cenu takže teď to prostě mám takto a časem se třeba uvidí O auto se snažím starat jak to jen jde - zrovna dnes ráno jsem ho odevzdal na trochu opožděnou podzimní prohlídku, tak jsem zvědav co bude potřeba na autě udělat.
  15. Rikic339

    Online odhalení nové 3008

    Nejlepší to měl kolega který si koupil funglovku Golfa ve víceméně plné palbě.. A po ujetí několika kiláků zjistil že aby jel rovně musí mít volant natočenej lehce vlevo A ještě lepší bylo, že odstranění této "závady" trvalo 3 měsíce.. Všude se prostě něco najde, u každé značky natrefíš na páteční kus a podobně.. Pracuju v aureálu Škodovky a když vidím co přijíždí občas za auta, jak to tam nesedí.. To je teprve něco
  16. Rikic339

    Stojánek na mobil do 407

    Bezdrátové nabíjení nemám takže nevím a s NFC jsem nikdy problémy při platbě neměl
  17. Ano, řidič sice má jet tak aby stihl zastavit na vzdálenost na kterou vidí.. Ale z vlastní zkušenosti vím, že se za tmy většinou kouká na asfalt - myšleno cca do 1m výšky.. Když bych viděl světla v protisměru (světla traktoru) tak bych ty dálkové taky nezapínal a popravdě by mě nenapadlo že na zemi nebude nic a překážka bude v 1.5m výšce.. Pro to osobně vidím hlavní část viny na řidiči traktoru, ale zároveň netvrdím že řidič auta je absolutně bez viny.. Bohužel pořád musí počítat i s nemožným
    • 34
  18. Rikic339

    Stojánek na mobil do 407

    Já používám magnetický držák do mřížky - protože je to jednoduché a strašně rychlé.. ale musíš mít telefon s pouzdrem, což nemusí každému vyhovovat
  19. Nejsem řidič z povolání, ale zcela chápu jak to musí být obtížné a náročné být pořád 100% v pozoru a mít 100% reakce na jakoukoli událost.. Mě stačí jednou za rok pracovní akce v Amsterdamu - naložení dodávky v Praze, odvézt dodávku v do Amstru, postavit stánek, být každý den na výstavě + povýstavní afterparty se zákazníky, rozložení stánku, naložení do dováky, odvézt dodávku do Prahy.. Kolikrát už jsem se při zpáteční cestě přistihl že ty reakce nejsou 100% Mikrospánek jsem ale nikdy nechytl, na to si dávám majzla - to se tak nějak dá odhadnout jestli je člověk unavenej, ale ta pozornost je horší.. Prostě těch X stovek kilometrů furt po dálnici je strašný, jsem pak rád za každou objížďku který člověka trochu osvěží Takže trochu pochopení mám, a chápu i názory že kdo nezkusí nepochopí - zkusil jsem jen lehce a stačilo
  20. Taky jsem si říkal.. Ale jsou různý teorie - buď prostě za volantem dělal co neměl, nebo ho třeba zmátl ten kamion a třeba začal v zrcátku hledat potencionální sanitku či co.. Těžko říct, každopádně většinou auto v protisměru na dálnici člověk nečeká
    • 54
  21. Video ze včerejší nehody na D8 kdy starší řidička (údajně 74 let) vyjela z pumpy do protisměru..
    • 54
  22. Jj je to Polsko.. A jsem rád že tu jsou normální lidi - protože to co jsem četl za reakce na Facebooku, to je na blití.. Spoustu lidí tam tvrdí, že je to chyba řidiče s kamerou.. Já osobně bych to teda taky nečekal, když jsem to video viděl prvně, uplně jsem se lekl
    • 34
  23. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Včera jsem si dojel ještě pro černé krytky na šrouby kol a proběhlo kontrolní dotažení šroubů Ta tmavá kola se mi na tom líbí čím dál víc
  24. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Tak jen maličký update :) Podařilo se mi sehnat druhou sadu kol na zimu - kola jsou až na jeden škrábaneček jak nová, gumy sice nejsou nejnovější (5 let staré) ale nejsou tvrdé a mají supr vzorek. Jelikož cena byla víc než dobrá, nebylo co řešit :D Včera jsme je všechny vyvážili - kamarád měl na firmě zrovna vyvažovačku která umí závaží vypočítat za paprsky, to mě bavilo :D No a pak jeden nemilý update.. Zjistil jsem že mi někdo odřel přední nárazník :( Ano, ten nárazník který se lakoval.. Hodně se podařilo rozleštit, ale bohužel jedna část je prostě prodřená.. A fakt jsem si to neudělal sám Před rozleštěním Po rozleštění Už nějak ztrácím sílu na tom autě něco vizuálně opravovat.. Bylo mi jasný že dřív nebo později něco přijde - ale doufal jsem že to bude později a třeba něco od kamínků nebo tak..
  25. Co se týče carsharingu, tak pár lidí od nás z práce to využívat začalo - ale jen z důvodu že s tím mohou zaparkovat kdekoli po Praze.. Zároveň ale nikdo z nich neplánuje prodat své auto Mě osobně trochu štve kolik těch aut teď je a že zabírají parkovací místa pro rezidenty.. U nás v ulici se v poslední době pravidelně vyskytují 2 až 3 a všude to přibývá, do toho ještě ty elektroskůtry které také často zabírají celá místa pro auta.. Jakoby ta sídliště už tak nepraskala ve švech
×
×
  • Vytvořit...