Přejít na obsah

Ajap

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 614
  • Registrace

Vše od uživatele Ajap

  1. Ajap

    Havaria - prosím o niekoľko rád

    Prudké táhnuí mohla způsobit zablokovaná brzda nebo vadné ložisko, ale pochybuju, že jen tak bez upozornění. Co se airbagů týče, nevystřelily zřejmě z důvodu slabého čelního nárazu. Podle poškození auta nedostal čumák žádnou velkou ránu. Čidla reagují na přetížení způsobené zpomalením při nárazu, ne na fyzický kontakt. Cena opravy - už z toho, co je vidět je to jednoznačně totálka. A spousta dalšího toho bude vevnitř.
    • 12
  2. Ajap

    308 ukazatel paliva

    Natankuj plnou nádrž, mělo by se to srovnat. Mně se stalo něco podobného s tím rozdílem, že auto najednou místo 3/4 ukazovalo plnou. Taky jsem parkoval hodně nakřivo - dvěma koly na vysokém chodníku. Reklamoval jsem to v servisu, rozdělali a nic nenašli. Od té doby ukazuje palivoměr o cca 5l míň, než předtím. Ovšem koukal jsem do historie tankování a takhle auto ukazovalo od nova, postupně si to "sedlo". Pamatuju se, že chvíli po koupi auta jsem jel tankovat do cca 10km vzdáleného Makra, přičemž palubák už při výjezdu z parkoviště místo dojezdu ukazoval jen dvě čárky. Natlačil jsem tam tehdá 52l. Rok zpět jsem měl rekord 56l, jestli ještě signalizovalo auto dojezd si nepamatuju. Poslední tankování jsem měl dojezd 30km a vešlo se tam 52l... Za týden dva pojedu na 4 letou antikorozní prohlídku, uvažuju, jestli s tím mám chtít něco dělat, ale asi se na to vykašlu. Maximálně zkusím nechat palivoměr znovu ziniciovat.
    • 12
  3. Ajap

    Spojka 1,6l VTi

    Tak žádné další "proklouznutí" spojky se zatím nekonalo, asi to byla jen chyba v Matrixu
    • 12
  4. Já to v palubáku mám a automatická světla se senzorem mám taky, takže to asi nakonec podmíněné bude.
    • 13
  5. Ajap

    Brzda dveří

    Mně od novoty za velkého horka nebo vlhka občas lehounce vrzal, letos na jaře mně v něm začalo mlátil, tak jsem využil prodlouženou záruku
    • 9
  6. Ajap

    ukazatel teploty motoru

    Vypadá to v pořádku, že je studená spodní hadice je dobře, termostat je zavřený. Ono se to prostě ohřívá pomalu - velká tlama + voda přes chladič pořád trochu proudí přes expanzní nádobu, protože termostat uzavírá výstup z chladiče. Plus velký vnitřní prostor, který je třeba vyhřát topením... Já jsem dokonce pomalý ohřev reklamoval, proto jsem se dozvěděl to s tím termostatem. Při 6km cestě do práce - přes kopec! - se mně za mrazu kolikrát ani nezvedne ručička teploty.
    • 10
  7. Ajap

    ukazatel teploty motoru

    Jak dlouhou jsi jel vzdálenost, když si zkoušel sahat na hadice? A jak moc teplé byly? Teplé/horké/vařící... Dala se na horní hadici udržet ruka?
    • 10
  8. Ajap

    Spojka 1,6l VTi

    To vůbec nemusí. Ale dimenzovaná je slabě, stačí najíždět na trochu vyšší obrubník nebo muset opatrně couvat do kopce při podélném parkování a smrdí to hnedle. Kdyby chtěl někdo poukazovat na "jízní styl", tak s žádným jiným autem, ať už mým nebo jen mnou řízeným, jsem tohle nezažil.
    • 12
  9. Ajap

    ukazatel teploty motoru

    Teplá nebo horká/vařící? Chladicí kapalina má mít těch 90°C, pokud na hadici udržíš ruku, asi tak je to termostatem. Obecně hadice vedoucí do chladiče (horní) bývá studená, dokud neotevře termostat. Třeba u Felicie se tak dal diagnostikovat termostat velmi snadno - sáhl jsi na hadici chvíli po startu, než budík ukázal 90°C. Když byla hadice teplá, termostat propouštěl. U 1,6VTi to tak bohužel nefunguje, termostat zavírá bůh ví proč výstup z chladiče, takže hadice jdoucí do chladiče je teplá, i když termostat funguje správně. Ale nevím, co máš za motor.
    • 10
  10. Ahoj pánové, Měnil už jste někdo spojku? Dnes mně při pojíždění do křižovatky do prudšího kopce 2x (asi) proklouzla. Auto cukalo, jako by hrabaly kola, ale takový výkon jsem tam určitě neposlal. Už jsem si toho v průběhu posledních dní všiml jednou, ale to jsem svedl právě na to zahrabání kol při ostřejším rozjedu. Mám najeto teprve 70tkm...
    • 12
  11. Ajap

    Olejový filtr + Olej

    Filtr ti dle čísla sedí, z výroby je tam 1109Z5, později nahrazen 1109AY. Jinak když jsem kupoval originál v Peugeotu, bylo na něm napsáno myslím Purflux.
    • 10
  12. Ajap

    ukazatel teploty motoru

    Nebo termostat.
    • 10
  13. Ajap

    VTI - olej

    Taky bych to tak viděl:D
    • 10
  14. Ajap

    VTI - olej

    Taky nevím, proč měnit - navíc Total patří k těm levnějším značkám. A u Badisáka (www.autorozvody.cz) koupíš 5l bandasku za necelých 700Kč... [upravil dne 9/9/14 13:34 od Ajap]
    • 10
  15. Ajap

    Výdrž baterie u 2,0HDI

    Pokud je baterka už načatá a nejezdíš vyložené dálky, tak občas dobít musíš. Jinak výdrž záleží opravdu na mnoha faktorech, já třeba jezdím do práce 6km a když se narodil malej, tak kromě téhle cesty a ježdění do ještě mnohem bližšího obchodu auto moc jinam nejezdilo. Výsledek - po 3 letech už byla baterka fest načatá a nebýt mírné loňské zimy, už jsem ji vyměnil. V ZX je baterka ještě mladší, ovšem s nájezdem 2000Km ročně v režimu výše (opravdu občasný provoz) musím občas dobíjet a podle mě už to má baterka taky dost za sebou.
    • 13
  16. Ajap

    Spotřeba 1.6 VTi x 1.6 THP

    Opravdové město za 6,5l fakt nedáš, tak po obchvatu.
  17. Ajap

    Spotřeba 1.6 VTi x 1.6 THP

    Já se k sedmi litrům na nádrž párkrát podíval, ale pod jsem za těch 70tkm nešel ani jednou. Možná kdybych nebydlel v Brně, tak by se podařilo, ale třeba do práce jezdím 6km se spotřebou minimálně 8l/100km. Dálky se dají kolem 7l jezdit, když se člověk snaží a jede dost klidně, dá se i lehce pod 6. Ale pod těch 6 už to začíná být fakt problém, pak stačí jedno větší zrychlení a je to v... Pokud jezdíš klidně, měl by teoreticky ten turbo benzín brát o něco míň - na rozdíl od atmosféry má turbomotor zanedbatelné čerpací ztráty (čerpání vzduchu do motoru zajišťuje turbo, takže ji nemusí odvést motor sáním) a díky přímému vstřiku lepší termodynamickou účinnost. No ale zas víc koníků víc papá, takže když na to budeš šlapat, vezme si víc THP.
  18. Ajap

    volant -origo kozeny paket

    Přesně takový volant jako na fotce mám v autě, verze Sportium, r.v. 2010.
  19. FAP K.O. být nemusí, záleží jak se s ním jezdilo. Při uvedeném počtu km a stáří mi vychází cca 30kkm /rok takže asi moc \"necouralo\" a mělo delší trasy. Stav zjistíš při připojení k diagnostice (to by měl solidní prodejce umožnit). Rozvody jsou sázka - pokud jsou km fakt v pořádku, tak by ještě měly čas ale jistota je jistota. To jsou čuňata, hlavně, že to vypadá jak v autosalonu a na liště kufru je fólie proti poškrabání, ale že by vytepovali ten hnůj na místě řidiče...
  20. Ta 308 na začátku vlákna nemusí být tak zlá. Nárazník má dost jiný odstín, ale to má za určitého světla moje auto taky, možná ne tolik, ale ano.A zrovna při takovémhle podvečerním příšeří, jako na fotkách. Kastle se lakuje přímo v montážní fabrice, kdežto plastové díly jako nárazníky a blatníky chodí v barvě už od dodavatele. Takže stát by se sice nemělo, ale odstín nemusí vždy 100% sedět. Hodně je to vidět třeba na jedničkových Fábiích, tam často nesedí barva i za plného světla. Sedačka řidiče - záleží na provozu. Já jezdím prakticky jen buď delší cesty okolo 200km nebo naopak pár km po městě. A jezdím denně. Při současných necelých 70tkm vypadá ta bočnice sedadla +/- podobně. 308 je trochu vyšší, takže bočnice sedadla trpí při nastupování víc. Ale to asi tak pro příště, jet někam hodně daleko pro ojeté auto je dle mého nerozum, ono to v reálu většinou nevypadá tak, jako na těch fotkách a to by pak člověk projel kalhoty, než by něco koupil. A toho času... A pokud je autobazar známý šejdíř, tak není o čem. Co se týká Andy Auta, tak příbuzný tam před cca 5-6 lety koupil Astru. Dost brzo (v řádu pár let) ji musel pod cenou prodat. Už nevím co všechno se mu vysypalo, asi několik ze čtyř naftových mušketýrů plus něco dalšího, nicméně musel by do auta vrazit značnou část ceny, tak to radši pod cenou prodal. Dle vyjádření servisu mělo auto najeto asi dvojnásobek toho, co bylo na tachometru. Jak jsem koupil, tak prodávám.
  21. Mám auto necelé 4 roky, chladí v pohodě. Má cenu třeba po těch 4 letech klimu preventivně doplnit, nebo se na to mám vykašlat?
    • 33
  22. Ajap

    Kouř z oleje?

    Nemusí jít ani o starý diesel, když po jízdě sundám zátku z nalévacího hrdla u mojí 308, tak z něho stoupá bílá olejová mlha
    • 9
  23. Ajap

    motor 1.6 vti ,spotreba oleja

    Předepsaný 5W30 Total Quartz Ineo ECS.
  24. Ajap

    Kolísání otáček

    Nejsem věštec, ale to čidlo je hodně pravděpodobné. A ano, chovat se to takhle může. Lambda to nedělá, protože za studeného startu není ohřátá na patřičnou teplotu a tudíž není v provozu. Palivový filtr tahle motorizace nemá.
    • 7
  25. Ajap

    Kolísání otáček

    Otázka je, co ukazuje při studeném startu, to podle budíku nezjistíš. Zkus si zavolat do autorizáku, jestli tam podle VIN nebyla na čidlo svolávačka a pokud ano, jestli byla provedena. Čidlo byla častá závada prvních ročníků a další svolávačka byla kolem faceliftu na jaře 2011.
    • 7
×
×
  • Vytvořit...