Pomineme-li účinnost obou kotlů a budeme ji považovat u obou kotlů stejnou, tak je efektivnější médium ohřát přímotopně a neskladovat v zásobníku, který má nějaké tepelné ztráty. Kamarád spíše snížil teplotu média, využívá modulaci... Náklady na palivo takto srovnávat nejde, každý rok je jiný, větrání taky, spotřeba vody taky.... Já bych ho neměnil, spíše bych se snažil využít modulaci a ekviterm, pokud to ten starý kotel umí.