Přejít na obsah

salik

Uživatel
 • Počet příspěvků

  36
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli salik

 • ID člena 2722
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 407
 • Rok výroby
  2008

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Brno
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. salik

  Nízký tlak turba 1.6 HDi

  Vracím se ke staršímu tématu. Po utěsnění rozvaděče sání se chování za jízdy nejdříve postupně zlepšovalo a potom už i skokově. Teď už se zdá, že je vše skoro normální. Auto nekouří, v problematickém stoupání, které jsem nebyl schopen vyjet na čtyřku, už nemám problém. Pořídil jsem si bluetooth čtečku OBDII a udělal pár grafů. Můžete na ně prosím někdo kouknout, jestli mají vypadat přibližně takto nebo to ještě není ono? Vložil jsem tam i křivku kroutícího momentu, i když občas vypadávají hodnoty a zdá se mi časově posunutá. Ale naměřené maximum 240 Nm přesně odpovídá motoru 1.6 Hdi. Při akceleraci z trojky je vidět nástup turba při 1750 otáčkách.
 2. salik

  Nízký tlak turba 1.6 HDi

  O víkendu jsem se tomu zase trošku věnoval. Otevírací rozvaděč sání se potvrdil. Bohužel po improvizované opravě (jiný nemám a musel jsem autem odjet) je tlak v sání stále nízký. https://youtu.be/ONSkIhwQWWw
 3. salik

  Nízký tlak turba 1.6 HDi

  Podle VIN je o 9HZC
 4. salik

  Nízký tlak turba 1.6 HDi

  Ručně jsem do regulace zatím nehrabal. Počítám, že elektronika tím, že má pořád nedostatečný tlak, přejede do krajní polohy a z ní vypadne jenom na chvilku, když se sundá noha z plynu. To nejspíš není tlak potřeba a turbo ještě setrvačností něco tlačí. Takže to kmitne nahoru a zpět dolů.
 5. salik

  Nízký tlak turba 1.6 HDi

  Chovalo se to úplně stejně před výměnou i po ní. Žádné pokusy, které jsem doteď dělal, zatím nic nezměnily. Grafy jsou jako přes kopírák. Bohužel se v týdnu nedostanu k tomu, abych otestoval, co se děje vzadu za rozvaděčem sání. Jak psal i jarokare, ten olejový povlak na airboxu napovídá, že by to mohlo foukat tam. Vypadá to, jako nastříkané airbrushem a po tom, co jsem airbox vyčistil do sucha, vytvořilo se to po několika stech km znovu. Jakmile to zkontroluji, dám sem určitě vědět.
 6. salik

  Nízký tlak turba 1.6 HDi

  Po výměně už moc slyšet není. Ale určitě je v otáčkách i na volnoběh.
 7. salik

  Nízký tlak turba 1.6 HDi

  Tím směrem jdu taky. Nezdálo se mi to, rozvaděč se dal o pár milimetrů rozevřít poblíž vstupu z EGR, u úchytů palivových hadiček. Je tam dost materiálu na to, aby se tam dal dát tenký vrut, který jsem doufal, že to podrží u sebe. Ale zatím to nepomohlo. Už mám pěnu na hledání netěsností a o víkendu půjdu na hledání díry znovu. Ještě sem dám rekapitulaci. Šel jsem od začátku cesty vzduchu. Nový filtr. Repasované turbo (z Velké Bíteše, to staré bylo hlučné). Zkontrolované hadice od filtru k turbu, vyčištěná váha vzduchu, pohledem zkontrolováno, že se turbo točí i při volnoběžných otáčkách. Vyčištěné snímače u klapek. Potom jsem zkusil eliminovat všechny úniky. Sundal jsem hadice od intercooleru a díry ucpal. Vyndal klapku, která zkratuje intercooler, takže vzduch šel z turba rovnou cestou. Sundal jsem přívod od EGR a zaslepil díru po něm v rozvaděči vzduchu. Sundal jsem katalyzátor s filtrem. A výsledek byl ten, že křivky tlaku turba jsou pořád stejné jako na začátku. Při volnoběhu je tlak stejný jako barometrický, při vysokých otáčkách max 1400.
 8. salik

  Nízký tlak turba 1.6 HDi

  Regulace sjede do krajní polohy a odtud se pohne jenom ve chvíli, kdy uberu plyn z vyšších otáček. Turbo se točí. Otestováno mám i chování s vyloučením intercooleru, EGR i odpojeným katalyzátorem a filtrem. Chování je beze změn.
 9. salik

  Nízký tlak turba 1.6 HDi

  Zatím ještě pátrám a myslím, že už jsem blízko. Na vzduchovém filtru je pruh vlhký od oleje. Je to v místě, kde sedí ten plastový rozvaděč vzduchu na hlavě motoru. U levé horní díry (z pohledu zepředu). Už jsem ho měl dole, vyčistil ho, prohlédl a vyměnil těsnící O kroužky. Ale asi jsem ještě něco přehlédl, protože tlak stále nemám a olejová stopa se na stejném místě filtru objevila znovu. Čeká mě druhý pokus, tentokrát se sprejem na odhalování netěsností. Ostatní možnosti jsem už postupně vyloučil.
 10. salik

  Nízký tlak turba 1.6 HDi

  Testy všech ovladačů, které jsou v PP2000 proběhnou. Tam, kde má být slyšet cvakání, to cvaká. Podtlakový regulátor se hýbe ve velkém rozsahu. Jenom nevím, jestli má test probíhat tak, že začne na velkém rozsahu pohybu a ten postupně zmenšuje. Všechny spoje hadic jsem prošel, hadice a intercooler prohmatal, jestli to neuchází. Konektory zkoukl, vypadají čisté, po rozpojení zapíšou chybu do ŘJ.
 11. salik

  Nízký tlak turba 1.6 HDi

  Čidlo tlaku před katalyzátorem jsem tuším neviděl, ale diferenční tlak na DPF je při maximálních otáčkách 24 mbar. Na volnoběh 0, při 3000 otáčkách cca 15 mbar.
 12. salik

  Nízký tlak turba 1.6 HDi

  Fap mám a měl by být i funkční. Průměrně, podle diagnostiky, regeneruje po 411 km, zaplnění 52%. Stává se, že se ucpe i katalyzátor samotný? Mohlo by tomu napovídat i to, že se mi nedaří utěsnit spoj turba a kat. a turbo je pořád lehce od sazí. Už jsem to 2x čistil a i sponu se snažil co nejlépe nasadit a utáhnout.
 13. salik

  Nízký tlak turba 1.6 HDi

  Navážu, protože jsem zatím neuspěl. Nějak ani nebyl čas se tomu věnovat. Dnes jsem udělal nějaká měření přes PP2000. Byl bych rád, kdyby na to někdo koukl a zkusil odhadnout, jestli tam není nějaký renonc. Díky
 14. Dobrý večer Které součásti motoru 1.6 HDi (r. 2008) mohou způsobovat malý tlak turba? Turbo je nové (repas z Velké Bíteše), hadice a spoje zkontrolované. Motor je líný, při zatížení trochu zakouří a spotřeba je skoro o 1l vyšší. Shrnu to: Turbo je po repasu, chování se nezměnilo. Hadice a spoje překontrolovány, nezdá se, že by to někde foukalo. Při testu komponent v diagnostice, se regulace turba pohybuje a test je vyhodnocen jako správný. Při testu komponent v diagnostice, je slyšet cvakání EGR ventilu a hodnoty nastavené a dosažené polohy EGR jsou téměř shodné. Podle diagnostiky je tlak za turbem nízký. Při vyšších otáčkách se zvedne, ale max o 100-150 hPa oproti atmosférickému. Na diagnostice mě zaujala jedna věc, při zkoušce vyšších otáček, po ubrání plynu se změřený tlak skokově zvedl a hned zase spadl. Díky vám za každý nápad.
 15. Tak jsem podle různých doporučení na webu nakouknul vrchem do jednotky klimy a modrá klapka "nezklamala". Jako všem ostatním se i té mé ukroutila hřídel. Vydal jsem se cestou vyříznutí otvoru v boku jednotky, opravy klapky a zalepení zpět. Díky všem za nápady a postřehy.
×