Přejít na obsah

salik

Uživatel
 • Počet příspěvků

  27
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli salik

 • ID člena 2722
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 407
 • Rok výroby
  2008

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Brno
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. salik

  Nízký tlak turba 1.6 HDi

  Testy všech ovladačů, které jsou v PP2000 proběhnou. Tam, kde má být slyšet cvakání, to cvaká. Podtlakový regulátor se hýbe ve velkém rozsahu. Jenom nevím, jestli má test probíhat tak, že začne na velkém rozsahu pohybu a ten postupně zmenšuje. Všechny spoje hadic jsem prošel, hadice a intercooler prohmatal, jestli to neuchází. Konektory zkoukl, vypadají čisté, po rozpojení zapíšou chybu do ŘJ.
 2. salik

  Nízký tlak turba 1.6 HDi

  Čidlo tlaku před katalyzátorem jsem tuším neviděl, ale diferenční tlak na DPF je při maximálních otáčkách 24 mbar. Na volnoběh 0, při 3000 otáčkách cca 15 mbar.
 3. salik

  Nízký tlak turba 1.6 HDi

  Fap mám a měl by být i funkční. Průměrně, podle diagnostiky, regeneruje po 411 km, zaplnění 52%. Stává se, že se ucpe i katalyzátor samotný? Mohlo by tomu napovídat i to, že se mi nedaří utěsnit spoj turba a kat. a turbo je pořád lehce od sazí. Už jsem to 2x čistil a i sponu se snažil co nejlépe nasadit a utáhnout.
 4. salik

  Nízký tlak turba 1.6 HDi

  Navážu, protože jsem zatím neuspěl. Nějak ani nebyl čas se tomu věnovat. Dnes jsem udělal nějaká měření přes PP2000. Byl bych rád, kdyby na to někdo koukl a zkusil odhadnout, jestli tam není nějaký renonc. Díky
 5. Dobrý večer Které součásti motoru 1.6 HDi (r. 2008) mohou způsobovat malý tlak turba? Turbo je nové (repas z Velké Bíteše), hadice a spoje zkontrolované. Motor je líný, při zatížení trochu zakouří a spotřeba je skoro o 1l vyšší. Shrnu to: Turbo je po repasu, chování se nezměnilo. Hadice a spoje překontrolovány, nezdá se, že by to někde foukalo. Při testu komponent v diagnostice, se regulace turba pohybuje a test je vyhodnocen jako správný. Při testu komponent v diagnostice, je slyšet cvakání EGR ventilu a hodnoty nastavené a dosažené polohy EGR jsou téměř shodné. Podle diagnostiky je tlak za turbem nízký. Při vyšších otáčkách se zvedne, ale max o 100-150 hPa oproti atmosférickému. Na diagnostice mě zaujala jedna věc, při zkoušce vyšších otáček, po ubrání plynu se změřený tlak skokově zvedl a hned zase spadl. Díky vám za každý nápad.
 6. Tak jsem podle různých doporučení na webu nakouknul vrchem do jednotky klimy a modrá klapka "nezklamala". Jako všem ostatním se i té mé ukroutila hřídel. Vydal jsem se cestou vyříznutí otvoru v boku jednotky, opravy klapky a zalepení zpět. Díky všem za nápady a postřehy.
 7. Díky moc. Už mám teď nějaká vodítka. Vyzkouším, uvidím.
 8. Úplě manuál to není. Je to elektronicky řízené (velký displej). Kde by se prosím dalo to čidlo najít?
 9. Dobrý večer všem O tom, že při ulomené klapce auto netopí, vím. Mě se ale auto snaží uvařit zaživa. Pokud je motor v provozní teplotě, nasadí nezávisle na nastavení klimy trenýrkovou teplotu. Regulace je možná jenom vypínáním kabinového ventilátoru. Než začnu rozebírat pohon klapky a klapku samotnou, není ještě nějaká regulace na přívodu k radiátoru nebo jinde? Díky.
 10. Dobrý den Prosím o servisní historii VF36ERHRH21153192 Děkuji
 11. Řazení jde normálně. Když proženu otáčky přes ty 2000 rychle, třeba při razantním rozjezdu, tak se taky nic neděje. Nejvíc je to znát při pojíždění v koloně. Za plynulé jízdy nebo při stání na volnoběh ani nevím, že je v autě motor.
 12. Čekal jsem s tímto dotazem než se mi podaří zařídit výměnu olejů v motoru i převodovce. Teď je tam nový olej Total podle předpisu výrobce, ale zvuky nezmizely. Podotýkám, kvůli podezření na dvouhmotu, že při změně zatížení, ani při vypnutí motoru se žádné podivnosti neozývají. Pokud musím náhodou zůstat o něco málo déle na 1. a 2. rychlosti. nad 2000 otáček začne v motoru něco ostře kovově rezonovat. Při stojícím autě to neudělá, takže to nějak nemůžu vysledovat. Při řazení, nejvíc z 2 na 3, je slyšet tření kovu o kov. Začne to při tlačení páky vpravo a zmizí při jejím puštění. Je slyšet i kovové cvaknutí při zapadnutí rychlosti. To všechno se zmírňuje až skoro mizí při zahřátí. Najeto tachometrových 172000, skutečných
 13. Mohu požádat o historii servisních zásahů, pokud existuje? VF36D9HZC21718608 Děkuji
 14. salik

  Spínací skříňka

  Teď jsem to byl zkusit. Když je tma, světla se rozsvítí. Ve dne ne. Nepodařilo se mi nikde najít nastavení pro severské země, jako jsem měl na 307. To zapínalo trvalé svícení.
 15. salik

  Spínací skříňka

  Dobrý den Pořídil jsem si jetou 407 1.6 HDi s RT4 z 03/2008 a potřeboval bych aktivovat denní svícení. Na diag to mám povolené, v menu PP také, ale světla se při nastartování nerozsvítí. Další, kde se to má aktivovat je na páčce blinkrů při poloze 1 spínací skříňky. Potíž je v tom, že ať točím klíčkem jak chci, nemohu nalézt polohu 1. Ani mechanicky, ani se nerozsvítí třeba jenom část kontrolek jako u mé původní 307. Mám hledat chybu ve spínačce nebo dělám něco špatně?
×