Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    Koroze motoru

    Počkej, za 20 let ...
    • 16
  2. vix

    deformační zkušky ničí peugeoty

    Myslím, že z jedný mám ještě páčku na světla
    • 13
  3. vix

    Ake kupit AUTO ?

    Lubk0 : Až zjištíš, co je permoník zač ...
    • 71
  4. vix

    205 cabrio

    Chrocht v cabriu ? Jako, chrochty rád, ale tohle vážně ne Jako občas si motor poslechnout staženým okýnkem, ale cabrio je spíše o klidu a kochání ... Ad výkony - ani netak Francouzi, jako spíše Němci (a jejich daňová soustava)
    • 9
  5. vix

    Kolik lidí tu má ještě 205?

    Peta: rozumnej člověk Nemáš jezdit tak rychle !
    • 79
  6. vix

    Koroze motoru

    Ticcino - máš skoro zánovní auto a už zrezlé ? Tak si holt podáme ruce ... orezlým motorem to začíná... a všichni víme jak to končí ...
    • 16
  7. vix

    306 nebo 307=výhody a nevýhody

    OKčko: neboj, třeba ještě změníš názor
    • 29
  8. vix

    Vylet do prahy cena metra

    Ty jo, na pražskou MHD aby dávali nějaké školení A jak tak koukám, spolehlivost těch červeno-bílejch werlglů je o kapánek horší než piškotů. Jj, to jsou věci
    • 16
  9. vix

    prirucka na 205 a prihlaseni

    co máš, něco najdem
    • 8
  10. vix

    P405 - Oprava vakuove pumpy

    vidíš, za chvíli vyměníš už jen páčku na přepínání světel a jsi, co se týká \"drahých\" bolestí 405, kompletní.
    • 52
  11. vix

    Manžety poloosy

    Poloosy repasuje taky Glogar (a taky Autokelly apod.) - mě se vyplatí měnit komplet zrepasovanou poloosu za 1200,- , než měnit jenom manžety. Jednou jsem ty manžety měnil, potom najely asi 20 tkm a nic moc - záleží na kvalitě manžety (lisovaná tma vs. gumový díl) Výměna prachovek cca 1-2 hod. za pár, a to ještě nevíš, jaký bordel ti v té manžetě zůstal. Jinak, vymontování a namontování polosy cca 1/2 -1 hodina času. (řekněme max. 400,- za práci) malé rýpnutí: když ti mechanik není schopen říct, kolik na tom odhadem ztráví času, tak pak se nedivím, že dělá za 200,- Kč/hod.
    • 23
  12. vix

    cistenie motora pozor z vnutra

    Bych vstřikoval vodu do válců za jízdy Je to vo motor, ale vo co de. Aspoň motor bude ve větším tahu. (pro méně chápavé - zkoušejte si to jen na vlastní nebezpečí )
    • 23
  13. vix

    Olej Total - kúpa cez web.

    Ano, ale v každém servisu existuje něco jako \"hodinová sazba\" Což zrovna v té krčmě není. (teda, je , ale té \"krčmě\" se pak hosnosně říká catering) Navíc, ceny jsou veskrze smluvní, že ? Jinak, pokud by mi servis nabídl výměnu oleje s takovou přirážkou k ceně, která nepřesáhne mé transakční náklady spojené s obstaráním oleje na volném trhu (tj., telefonát/e-mail do obchodu, nákup oleje a platby s ním spojené, převzetí bandasky s olejem v určitém čase na určitém místě, doprava do servisu a vysvětlení mechanikovi co s tím olejem chci - prostě z mého pohledu navíc spoustu a spoustu času), pak nevidím důvod, proč neměnit olej v servise. Ale, jakože těch lidí s vlastníma bandaskama se po servisech potuluje, že ?
    • 40
  14. vix

    Olej Total - kúpa cez web.

    Hele, Medvěde, za co a koho tady lobbuješ? jako, já Tě chápu, může tě to pobuřovat, ale kdybys viděl, jaký jsem zažil piškuntálie s tím, že jsem chtěl jenom v sobotu vyměnit olej. Jako rozumíš, hodit auto do servisu a za půlhodiny odjet. V sobotu. Nejak to nešlo. \" Jé, a to je jen olej ?! To ne, na to nemáme čas.\" Mno, tak jsem se celou sobotu učil měnit olej (fakt jsem na výměně oleje poprvé strávil celý půlden ! ) Jojo, začátky jsou těžké. Ale to byla ještě jiná doby, to jsem měl čas. Teď mi předchozí přístup servisů čas šetří - výměna zvládnu za stejně dlouho jako servis, vím, kolik tam toho naleju, vím co tam leju a vím, že těsnění jsem vyměnil vždy. A navíc, nemusím nikam jezdit, objednávat se, doprošovat... Ad ekologická likvidace - benzínky, sběrné dvory, prodejci. ;)Myslím, že je dostatečně málo magorů, co olej lejou do kanálu. Mmch, já vyjeťákem impregnuju dřevěný vrata stodoly. Kdyby něco. Ad servisy - jestli ti vymění olej v servise tvůj vlastní nebo ne, je věc těch servisů. Kdyby si na začátku vážili zákazníků, mohli oleje prodávat ve velkém a nikdo by je s bandaskou neotravoval. A když dneska holt odmítnou, není problém jít jinam (anebo hardcore verze - holt si ho budu měnit sám ... mě se samovýměna začala vyplácet už po třetí akci, tedy asi za rok a půl.) Je to jako s výměnou pneumatik - spousta lidí si je nakoupí na netu (a pak pneuservisy pláčou, že nemají kšefty z gum a lidi pláčou, že ty poloprázdný servisy jim ty pneušky nechtěj vyměnit - je to zajímavá situace, dokonce i TVN0va se toho chytla) Tak asi tak. je to jen o přístupu lidí. A prej taky vo tý, ekonomii. Ale jak zpívá Bob Dylan : \" Každý ví, že časy se mění...\"
    • 40
  15. vix

    Formuli 1 - VC kanady

    Marline, kdyby něco, BMW dává double ob závod. Tuhle tuším měli taky double - hezké 16. a 17. místo. Vzhledem, že byl na bedně i Coulthart, tak to musel být hodně zajímavý závod. Hele, Hamilton si dojde k očaři a bude se zase závodit. S brejlema !
    • 17
  16. docela to smrdí 205
    • 9
  17. vix

    Ake auto okrem Peugeota by ste brali?

    něco rozumnýho, tak max. do 10-ti let stáří
    • 72
  18. mmch, nové \"hnědé\" sklo (včetně výměny) na P205 - 2153,- Kč :roker Medvěd: sice s Tebou ve spoutě věcí nesouhlasím, ale teď - co jsi řekl orlandovi1 (tleskám)
    • 12
  19. orlando1 - jak kdy a jak kde. A navíc se jedná \"třeba\" o podvod ( a když mu na to přijdou, tak mu to nikdo neodpáře ) (hraj, ale buď fér)
    • 12
  20. jo, v nejhorším stačí obyčejnej ocet nebo jiná slabá kyselina Otázkou je, aby chladič potom nezačal téct... (jako vždy, z mé strany low-cost řešení - tedy bez záruky! )
    • 24
  21. vix

    zimné aditivum do letnej nafty

    Taky mám \"opičí kapky\". Leju je jen, když potřebuju Křápolu v zimě nastartovat. Prej nafta neztuhne ani při -40°C Zatím tolik nebylo, ale pověrčivej trochu jsem. Jinak hladkej diesel snad zkousne cokoli. (a stejně si myslím, že ty \" opičí kapky\" budou už trošku prošlý)
    • 34
  22. oddie: jako vždy nekompromisní. P607Olda: Ty woe, podobným způsobem (čti: občas i žvejkačkou) flikuju svojí 205 - jenže u ní platí fakt, že za málo peněz chci hodně muziky, a že dalších 5-ti let se asi nedožije (opravdu ze strany \"servisu\" profi přístup - tím neříkám, že nemám nic proti alternativním technologiím, ale tohle je vážně moc... i na mě) Mmch: mě se připojištění čelního skla na 205 cenově nevyplatí, to ho raději jednou za 4 roky vyměním ze svého ( ale u 607, u novějších aut, je to stopro jiné )
    • 12
  23. vix

    nový problém na starom aute

    Nechci ti brát iluze, ale z té tvé 405 už asi auto neuděláš (leda tak za 30-40 tKč) Jinak, řešil bych vše low-cost (chce to jen investovat trochu času do čtení tady na foru - a kvalitativně to bude skoro stejné) A za ušetřené peníze pozvi ženu třeba na prímovou večeři. Auto není kasička. P.S.: Předopoklad, že čas jsou peníze ovšem platí.
    • 23
  24. vix

    nový problém na starom aute

    1) jestli chladič pasuje nebo ne, je dobré si zjistit. (ušetříš si soustu času, peněz a problémů) 2) Rychlospojky se dají přecvakat. jednoduše. 3) HYBRID máš už stejně
    • 23
  25. vix

    nový problém na starom aute

    Mno, na 205 D se cena nového pohybuje od 2000 - 3800 Jako prodat ti ten co nepotřebuješ, mno síla ... Jasně, novej u Peugeota může stát 9000, a když ho koupíš za 5000 docela ušetříš. A kdybys ses podíval dál, tak zjištíš, že jinde za 3000 koupíš novej nebo za 1500 starej jetej. Záruka - když náhodou chladič teče, tak mi ho bazarista vymění (přece si to se mnou, kvůli chladiči - který nakrásně téct mohl - nerozhází) Jako prodat mi něco, co by mě mohlo ohrozit nebo nechat někde viset by si nedovolil. Lubk0: Audio jsem pořídil výměnou za hever. Zatím hraje dobře
    • 23
×
×
  • Vytvořit...