Hele, Medvěde, za co a koho tady lobbuješ?
jako, já Tě chápu, může tě to pobuřovat, ale kdybys viděl, jaký jsem zažil piškuntálie s tím, že jsem chtěl jenom v sobotu vyměnit olej. Jako rozumíš, hodit auto do servisu a za půlhodiny odjet. V sobotu. Nejak to nešlo.
\" Jé, a to je jen olej ?!
To ne, na to nemáme čas.\"
Mno, tak jsem se celou sobotu učil měnit olej (fakt jsem na výměně oleje poprvé strávil celý půlden ! ) Jojo, začátky jsou těžké. Ale to byla ještě jiná doby, to jsem měl čas. Teď mi předchozí přístup servisů čas šetří - výměna zvládnu za stejně dlouho jako servis, vím, kolik tam toho naleju, vím co tam leju a vím, že těsnění jsem vyměnil vždy. A navíc, nemusím nikam jezdit, objednávat se, doprošovat...
Ad ekologická likvidace - benzínky, sběrné dvory, prodejci. ;)Myslím, že je dostatečně málo magorů, co olej lejou do kanálu. Mmch, já vyjeťákem impregnuju dřevěný vrata stodoly. Kdyby něco.
Ad servisy - jestli ti vymění olej v servise tvůj vlastní nebo ne, je věc těch servisů. Kdyby si na začátku vážili zákazníků, mohli oleje prodávat ve velkém a nikdo by je s bandaskou neotravoval. A když dneska holt odmítnou, není problém jít jinam (anebo hardcore verze - holt si ho budu měnit sám ... mě se samovýměna začala vyplácet už po třetí akci, tedy asi za rok a půl.)
Je to jako s výměnou pneumatik - spousta lidí si je nakoupí na netu (a pak pneuservisy pláčou, že nemají kšefty z gum a lidi pláčou, že ty poloprázdný servisy jim ty pneušky nechtěj vyměnit - je to zajímavá situace, dokonce i TVN0va se toho chytla) Tak asi tak. je to jen o přístupu lidí. A prej taky vo tý, ekonomii.
Ale jak zpívá Bob Dylan : \" Každý ví, že časy se mění...\"