Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    Přelévání benzínu v zatáčce

    Správně Marline. Jinak, u aut, co mají čerpadlo v nádrži bych se nebál, že palivo dojde v kopci nebo v zatáčce - pokud v nádrži alespoň trochu paliva je. Palivo je hromážďováno v takovém hrnci, ze kterého je čerpáno... takže, když se jede v zatáčce a zbytkek paliva je zrovna na druhé straně - tak v tom hrnci je vždycky alespoň nějaká hladina. No a vruhé zatáčce se palivo rychle do toho hrnce natáhne. (ovšem toto nejde dělat donekonečna - jednou prostě dojde) Měřič paliva je jakási páka s plovákem spojená s jednoduchým potenciometrem (např. u Š100 to byl navinutej drát, dnes je to odpodová destička podobná té u potenciometru škrticí klapky ) Záleží tedy na citlivosti této destičky (kolik má měřících bodů). Co se týče měření paliva v kopci a zatáčkách ... poloha plováku se navrhuje tak, aby se odstranil klopný efekt jak v horizontálním, tak ve vertikálním směru (co nejblíže středu nádrže), což spolu s necitlivostí odporové destičky umožňuje minimální odchylku ručky palivoměru. Automobily vybavené řídící jednotkou navíc hlídají spotřebu dle ECU a hodnotu palivoměru berou jako informativní. Palivoměry na bázi trubky ve které je odporový drát po kterém jezdí plovák s kontaktem (jezdec) se vyskytují u nákladních automobilů.
    • 18
  2. vix

    Prasklá manžeta na poloose

    možná, že to je mimo mísu, ale onehdá jsme na téma : \"Přístupy servisů\" s kamarádem dumali a dospěli jsme k následujícímu závěru : 1) Děláš-li si opravu sám, víš, co jsi udělal a jak a tušíš, co jsi asi zkazil. 2) Dáš-li to do servisu, víš co měli udělat, ale nevíš jestli to udělali a jak to vůbec zmatlali. Ale nechci generalizovat - existují servisy dobré a servisy špatné. Prostě - chce si to vybudovat obchodně-partnerský vztah s jedním servisem a pak myslím, auto bude opraveno k oboustranné spokojenosti.
    • 17
  3. vix

    zkušenosti se zimáky

    Mě je to šumák - stejně mi dřív shnije auto, než zimní gumy. Jinak bych tam dal cokoliv. Buď to jsou značkovky vyráběné v Maďarsku, nebo skoroznačkovky (Barum/Matador či cokoliv v licenci) vyráběné v Rumusku a na Ukrajině.(alespoň v mém rozměru) Rozhodně ( a i za tu cenu) se vyplatí.
    • 13
  4. Tommys - a co to hodit nějakému škodovkáři ?
    • 43
  5. podle mě je to jakýkoliv karbík, který odmontuješ z jakékoliv vyhozené stovky dobrý (anebo jsem měl kliku) - už jsem jich pár rozebral - a když ho ještě umeješ Arvou, nádhera. Ta Arva totiž perfektně vyčistí trysky. Měl jsem karbík plný písku a jehličí (vylitá Otava) a normálně po rozborce a sborce funkuje perfektně Si myslím, že Karbík se dá sehnat na jakémkoliv vrakovišti (křápišti) nebo u lidí, co opravují staré škodovky (většinou majitelé, co už ty \"stovky a embéčka\" nepotřebují, je rádi vnucují svým dvorním opravářům).
    • 43
  6. vix

    205=přestavba

    Mě to třeba rosí lehce u termostatu a u topení. (únik tak litr za sezonu) Olej by mohl mizet při guferech ventilů - záleží, jak to startuje.
    • 18
  7. a není lepší si sehnat ten BSkovej karbík ?
    • 43
  8. vix

    Přestavba 205 1,8D

    V nejhorším sežeň benzína - přehodíš akorát motor a nádrž a jezdíš se dál. Mě by se to asi už nevyplatilo.
    • 6
  9. vix

    Přestavba 205 1,8D

    Zkus někoho, kdo je dováží ze zahraničí ... i když tam dneska sehnat nezrezlou a slušně zachovalou 205 je už pomalu zázrak - a když se povede, tak stojí ranec. ... budeš to mít asi těžký
    • 6
  10. vix

    SPZ na zimním odpočinku

    aka: nesmíš spát furt, musíš taky někdy odpočívat.
    • 98
  11. vix

    !!! CHIPTUNING !!! -mrknete sem!

    Za kolik mi chipnete můj motor ?
    • 37
  12. Pokud je ŘJ funkční, je to divné, pokud není, tak někdo ŘJ vykuchal a dal tam karbík ... U takhle starých aut je možné všechno
    • 43
  13. vix

    disky

    5 palců je skoro 13 cm, 5,5 je skoro 14,5 - to zase takový rozdíl není navíc 5 x 13 J je klasika 165/70 a neřešil bych to
    • 15
  14. Oliver Riedel : Je to v Praze a tam už to najdeš
    • 43
  15. vix

    disky

    Procentuální výška na 155 by měla být 75 (při stejném obvodu) - jenže, tenhle rozměr se na potvoru vůbec nedělá. 145 R 13 (jinak 145/80) se dávaly na low-costy - jako Junior apod., v 90. letech přešli na 165/70 R 13. Dej tam 165/70 R13 (obvod úplně stený jako u 145 R 13), bude to líp sedět a policistům to je jedno - je to klasická Favorití a Feliciová guma za přijatelnou cenu.
    • 15
  16. Tommys je sekáč a hlavně to dělal : Směs to bude vyrábět cca stejnou - jako každý karburátor (do 50 kW) - jinak v každém rozumnějším antiku najdeš literaturu - Opravujeme Š100/110, Opravujeme Škodu 105/120/130 apod. v cenách lidových. Jsou tam taky tabulky pro nastavení karburátorů jednotlivých typů. (doma nějaké křížové tabulky mám, ale nastavení BSka pro Pragu Picollo asi nebude to pravé) ESDR a SEDRa bych se trochu bál (jeden je dvoukomorovej), postačí klidně staré BSko (Š1000 - Š100), karbíky ze Spartaků a Octávií (staré SOP) bych raději nechal být - nebo mi je pošlete:) )... no, ale vlastně to BSko se do nich dávalo při \"generálkách\" kvůli spotřebě. Ale je to jedno. Víčko může být lehce zkroucený, dá se vypodložit těsněním - stříhal jsem ho 2 hodiny Nejlepší je karbík rozebrat a vymejt komplet Arvou - potřebuje se u BSka k tomu akorát 10, 11 a asi i 12 dlouhej voříšek - ale pak vypadá karburátor docela hezky Karburátor s automatickým sytičem - BST se dával do některých modelů od roku 1964 až do roku 1970, kdy byl zavrhnut z důvodu nespolehlivosti - ale až na vlastní bimetal (sytič) se jedná o tytéž karburátory. No, nechci rušit, další dotazy klidně na Tommyse
    • 43
  17. vix

    disky

    no, mám ET20 na 205 - sednou dobře, ten můj diesel vypadá na nich jako malej off-road (a taky jím je ) Akorát, když vjedu do louže, tak se mi automaticky omyje přední okno - takový update, který většinou ani nechceš. Asi tak - na 165/70 to bude zvenčí vypadat stejně jako s 185/65. Asi tak.
    • 15
  18. vix

    Zimní gumy povinné???

    1) Pan Řebíček, ČSSD, zelení, červení, žlutí ani jinak barevní mě zatím nepřesvědčili, proč by zimní gumy přispěly k lepší situaci na zimních silnicích. NEPŘESVĚDČILI !!! (zatím) Nehodlám tedy měnit kola podle zimního času, letního, podzimního nebo jarního, prostě jakéhokoliv času - ať je to přání sebevětšího a sebesebevědomnějšího soudruha. Podle mě je každého věc, jestli bude jezdit na letních nebo na zimních. 2) Líbí se mi, co napsal Medion Shrnu-li to ve zkratce : \" Šikula na horách si vystačí i na letních a Pražáci (kde mají kalamitu 2x za zimu) se bez nich jednoduše obejdou. \" Myslím, že to docela přesně popisuje situaci. 3) Zimní pneu na kamiony jsou sice super (a dokonce se i vyrábějí), ale máš-li přezout kamion a 2 návěsy, vyjde tě investice na cca 500.000,- Kč . Sorry, bejt dopravce, za tyhle prachy budu radši riskovat letní - vždyť u nás zase tolik nesněží - kolik dní jezdíte v zimě na \"sněhu\" - 10, 15 ? (stejně většinou jsou silnice protažený a \"mokrý\") 4) To, že zimní gumy fungují pod +7 °C lépe než letní je sice fine, ale pokud najedu za zimu okolo 3000 km si je nebudu měnit (sněhu u nás na silnicích tolik není - nebo počkám 6 hodin, pak by měly (a většinou i jsou) silnice již protaženy a \"stabilizovány\")) - a proč, kvůli přání nějaké strany ? 5) Pokud tento zákon projde, bude to pro Policii ČR docela problém. Nejenže od ní odcházejí lidé - za poslední 3 měsíce jsem je kromě pravidelné hlídky na trase České Budějovice - Jindřichův Hradec (kluky vyhlížím a pravidelně jim mávám) nikde neviděl, takže to vypadá, že nestíhají kontrolovat takové věci, jako alkohol za volantem, nebezpečnou rychlost, agresivní jízdu a platnost známky STK - ale oni jí chtějí přidat ke kontrole lékarniček ještě kontrolu pneumatik. To budou v zimě kontrolovat zimní a v létě letní ? Anebo si mohu v létě nechat zimní pneumatiky ?! Ať mi někdo doloží nevýhody zimních pneumatik na bezpečnost provozu v létních měsících.. pane Řebíčku, jak jste to vůbec myslel ?! 5) Ekonomii sem netahejte - pokud se mi pneumatiky nebudou zdát, nepojedu. Pokud bude šéf chtít, abych jel, klidně mu to přenechám. Nejsem sebevrah. Pokud nemám na zimní pneumatiky, v zimě nejezdím - nebo jezdím busy na letních \"slickách\". A pokud pojišťovna zjistí, že jí bourají řidiči víc na letních než na zimních, tak jim jistě dá malus ( - ehm, nebo že by v rámci solidarity natáhla všechny ? ) 6) Na mě nekoukejte. Když jsem jezdil se Š105 S, frčely Barumky OR34 - tehdy ještě univerzály. Dnes je tento vzorek pokládán již letní. Ale jistě by nebyl problém vyrazit na tyhle gumy hvězdičku, M+S, a připsat Winter. Dvě různé věci téhož ? Říká se tomu univerzály ! 7) To co mám na autě je moje věc - něco za rok najedu. Ale stále si říkám, kde je rozdíl mezi těma letníma a zimníma gumama (kromě těch 10 dní, kdy je sníh).
    • 94
  19. vix

    disky

    ET20 jsou disky z 309 a 106 (možná i z 306), ET 28 měly 205 .. není to generelní. Čím nižsí ET, tím jakoby by byl disk vylezlejší ven.
    • 15
  20. vix

    Mercedes Benz 190E 2.5 16 EVO II

    Přesně tak, když veterána, tak jedině Škodu 110R - a bez kuchlý střechy !!! (rozuměj: střešního okýnka)
    • 48
  21. No, co říst o histrorických Peugeot? Asi to, že to byla taková krabice poplatná době - prostě, postavíš-li vedle sebe 403, Ford Anglia a třeba Cortinu, tak budou skoro stejně vypadat - což na druhou stranu bylo dobře, protože nám Pegi nezkrachoval a v ´76 mohl vzít Citrouše pod svá ochranná křídla a založit koncern PSA. Citrouš, to je klasika, ale kde by dneska byli, kdyby nebyl Peugeot se svejma krabicema - hledám u Peugeotu podobné auto jako bylo DSko u Citroenu. Nenacházím - i 504 Coupé, nebo Cabrio jsou auta poplatná své doby. No a Renault, to je kapitola sama pro sebe, protože to bylo jedno z mála zahraničních aut, které se dalo v době normalizace koupit. A v 70. letech se o ve Světě motorů psalo o R16 jako o zázraku (obdobně, jako se dnes Svět motorů rozplývá nad produkcí VW). Takže Renaultů tu byly \"mraky\". Navíc, jakási rumunská firma Dacia začala stavět v licenci přibližovadla - třeba Dacia 1200 je maskovaný Renault 12 apod. No a v polovině 80.let se k Dáčii přidal Olcit, který oprášil starý model Citroenu Visa. Prostě Citroen vyhrává v líbivosti a tvarech (DSko hrozně chcuk), Renault těží z přístupnosti k veteránu (stará Dáčia po dědovi - ehm, tady vyměníme znáček a motor nebudeme otevírat) no a Pegi má jen své krabice (ale díkybohu za ně) Taky přemýšlíte nad tím, kde všechny ty Dáčie asi jsou ?
    • 19
  22. vix

    Notebook

    Ta 9 článková baterka by měla vydržet okolo 4 hodin - akorát nepříjemně čouhá z toho noťase. Jinak, koupě NB pro studentíka - mrkni na nějaké akce, teď před Vánocemi budou určitě nějaké slevy, dá se vlastně koupit i Notěbuch bez software (s Linuxem) za celkem přijatelnou cenu. A toho Acera & spol. bych se nebál. A pokud budeš mít cestu na západ, mrkni do nějakého Mediamarktu - ceny by tam mohly být příznivější než v ČR.
    • 19
  23. vix

    Notebook

    Jestli chceě IBM, tak si kup IBM... v práci je mi svěřena T42 a v klidu bych mohl říci :\" Doma by mi vůbec nevadila\". Takže, jestli chceš Lenovo, kup si Lenovo - myslím, že v dotazu jsi to nepřímo jednoznačně specifikoval. Tímto ovšem nepřebítám zodpovědnost za tvůj výběr.
    • 19
  24. vix

    jaké jsou dobré svíčky? brisk?

    1.6 GTi 86´ ... dobrý dědeček Myslím, že nejlépe ty, co doporučuje výrobce. Na takové věci, jako olej, brzdovka, palivový a vzduchový filtr jsi koukal ? Jejich výměna přijde na pár stokorun a auto pojede o hodně líp než s novými Briskami P.S : Denso mi připadne předražený, ale asi je to proto, že mám diesela Dal bych tam Championy, nějak mi k francouzskýmu autu sedí (ale nevěřte mi, mám diesela)
    • 9
  25. jenom, co se týče debaty o \"plzeňském pivu\" přikládám jednu památeční hlášku z tohoto fóra. >>GTI (rozuměj P205 GTI) je ideální auto pro chudého studenta. << Á, modří již vědí
    • 46
×
×
  • Vytvořit...